Shutter

plakat - Shutter - Widmo (2004)

opisy filmu

(7)
 • Tun i Jane, kiedy wracają w nocy z przyjęcia potrącają kobietę. Bohaterowie uciekają z miejsca wypadku i powracają do normalnego życia w Bangkoku. Ich życie przestało być takie jak dawniej, ponieważ Jane prześladują koszmary a Tun dostrzega na swoich fotografiach widma dziwnych postaci. Niebawem ich przyjaciele zaczynają ginąć jeden po drugim.

 • Para fotografów - Tun i Jane - wraca pewnej nocy do domu z przyjęcia. Na drodze za miastem ich samochód potrąca dziewczynę. Tun jest przerażony, a Jane pod wpływem jego krzyków odjeżdża z miejsca wypadku, nie udzieliwszy pomocy ofierze. Choć para próbuje wrócić do normalnego życia w rodzinnym Bangkoku, już nigdy nic nie będzie takie samo jak kiedyś. Jane prześladują nocne koszmary, a Tun zaczyna dostrzegać na swoich zdjęciach widma dziwnych postaci. Jane i Tun postanawiają zbadać miejsce wypadku. Wkrótce ich najbliżsi przyjaciele zaczynają, jeden po drugim, ginąć w dziwnych okolicznościach. Para zdaje sobie sprawę, że musi rozwikłać zagadkę, zanim ich życie zupełnie legnie w gruzach.

 • Tun i Jane wracając samochodem z przyjęcia z przyjęcia, potrącają dziewczynę przechodzącą przez ulicę. Pod wpływem emocji sprawcy odjeżdżają z miejsca wypadku. Próbując zapomnieć o tragedii para bohaterów powraca do swojego normalnego życia w Bangkoku, tylko że ich życie nie jest takie samo jak dawniej. Nocą Jane prześladują koszmary, a Tun z zawodu fotograf zauważa na swoich zdjęciach widma postaci. Gdy najbliżsi przyjaciele Tun zaczynają po kolei ginąć, bohaterowie uświadamiają sobie, że muszą rozwiązać zagadkę aby sami nie stali się następnymi ofiarami.

 • Akcja filmu toczy się w Tajlandii. Pewnej nocy fotograf Tun, wracając samochodem z przyjęcia razem ze swoją dziewczyną Jane, potrąca kogoś na drodze za miastem. Młodzi uciekają z miejsca wypadku, pozostawiając na szosie martwego człowieka. Ich życie w Bangkoku przestaje być takie jak dawniej. Jane zaczynają prześladować koszmary. Tun natomiast spostrzega tajemnicze cienie na swoich zdjęciach. Początkowo myśli, ze to po prostu nieudane ujęcia. Po bliższym zbadaniu sprawy zauważa jednak na fotografiach widma dziwnych postaci. Gdy najbliżsi przyjaciele Tuna zaczynają ginąć jeden po drugim, mężczyzna postanawia rozwikłać zagadkę.

 • Jane (Natthaweeranuch Thongmee) i Tun (Ananda Everingham) są zakochanymi w sobie mieszkańcami Bangkoku. Łączy ich wspólne zainteresowanie - ona studiuje na czwartym roku fotografię, on jest fotografem z zawodu. Podczas nocnego powrotu ze spotkania z przyjaciółmi samochód, którym kieruje Jane, uderza w przechodzącą przez ulicę kobietę. Oboje zbiegają z miejsca wypadku. Wkrótce po tym zdarzeniu zaczynają się dziać dziwne rzeczy - Jane ma przerażające sny, a na zdjęciach zrobionych przez Tuna pojawiają się białe poświaty. Gdy mają już pomysł na racjonalne wytłumaczenie tych zdarzeń okazuje się, że ostatnio żaden wypadek w okolicach ich miasta nie miał miejsca. Tymczasem Widmo zaczyna ich prześladować.

 • Pewnej nocy, wracając samochodem z przyjęcia, Tun (Everingham) i Jane (Thongmee) potrącają na drodze za miastem dziewczynę. Pod wpływem krzyków Tun, uciekają z miejsca wypadku. Para bohaterów powraca do Bangkoku, tylko że ich życie nie jest już takie jak dawniej. W nocy Jane prześladują koszmary, a Tun, fotograf, dostrzega na swoich zdjęciach widma dziwnych postaci. Jane i Tun postanawiają zbadać miejsce wypadku, by dowiedzieć się, że uszkodzony billboard to jedyne wyrządzone przez nich szkody. Ale gdy najbliżsi przyjaciele Tun zaczynają ginąć jeden po drugim, nasi bohaterowie zdają sobie sprawę, że muszą rozwikłać zagadkę, zanim ich życie legnie w gruzach.
  [opis dystrybutora]

 • Młody, przystojny fotograf i jego dziewczyna spędzają miły wieczór razem z przyjaciółmi, nie stroniąc od alkoholu. W drodze powrotnej dochodzi do wypadku. Jane potrąca jakąś kobietę, a zdesperowany Tun karze odjechać dziewczynie, nieudzielając poszkodowanej pomocy.

  Od wypadku mija kilka dni...

  Tun wykonuje sesję fotograficzną swojej siostrze, Nunch. W pewnym momencie podczas zdjęć grupowych, mężczyzna patrząc przez obiektyw zauważa wśród absolwentów uczelni młodą kobietę, która różni się od innych zarówno wyglądem, jak i ubiorem. Gdy jednak odsuwa od siebie aparat nikogo takiego nie zauważa...

  Tymczasem Jane dręczą wyrzuty sumienia. Przekonuje więc Tuna do sprawdzenia wszystkich szpitali oraz miejsca wypadku, w celu upewnienia się, czy kobieta żyje. Na miejscu okazuje się jednak, że oprócz uszkodzonego słupa nic, ani nikt nie ucierpiał. Również, żaden ze szpitali nie przyjął tej nocy nikogo rannego

  W między czasie okazuje się, że na zdjęciach wykonanych przez Tuna pokazują się dziwne smugi, a sny dręczące Jane, mogą mieć jakiś związek z pewnymi wydarzeniami z przeszłości...