Odtwórz Zwiastun nr 2 1:49
Film

Hide and Seek

2005 1 godz. 40 min.
7,2 43 932
oceny
7,2 10 1 43932
13 798
chce zobaczyć
{"rate":3.5,"count":2}
{"id":"106029","linkUrl":"/Sila.Strachu","alt":"Siła strachu","imgUrl":"https://ssl-gfx.filmweb.pl/po/60/29/106029/7543133.2.jpg"}
Kiedy matka Emily popełnia samobójstwo, dziewczynka wraz z ojcem zamieszkuje na wsi, gdzie zaprzyjaźnia się z tajemniczym Charliem.
reżyseria
scenariusz
gatunek
produkcja
premiera
Złoty Popcorn Najlepsza przerażająca kreacja w roku 2005 dla Dakota Fanning
Siła strachu
Zwiastun nr 2 1:49
Siła strachu
Zwiastun nr 1 2:20
Siła strachu - Zwiastun Nr 2 Siła strachu - Zwiastun Nr 2

David Callaway, jego żona i córka tworzą udaną rodzinę. On jest psychologiem, całkowicie pochłoniętym swoją pracą. Matka zajmuje się córką. Wieczorami bawi się z nią w chowanego i mówi jej, że ją kocha - najbardziej ze wszystkich na świecie. A potem dzieje się coś strasznego i cały świat małej, Emy rozpada się na kawałki. Mama popełniaDavid Callaway, jego żona i córka tworzą udaną rodzinę. On jest psychologiem, całkowicie pochłoniętym swoją pracą. Matka zajmuje się córką. Wieczorami bawi się z nią w chowanego i mówi jej, że ją kocha - najbardziej ze wszystkich na świecie. A potem dzieje się coś strasznego i cały świat małej, Emy rozpada się na kawałki. Mama popełnia samobójstwo. Ojciec znajduje jej martwe ciało w wannie pełnej krwi. Postanawia, dla dobra dziewczynki, opuścić miasto i przenieść się na wieś. Okazuje się jednak, że to był najgłupszy z możliwych pomysł. Już w trakcie kilku pierwszych godzin stan Emily się pogarsza, a wszystko zdaje się zmierzać ku jeszcze gorszemu. Poza tym niepokojąca jest też przyjaźń dziecka z tajemniczym Charlim.

boxoffice
$122 650 962 na świecie
$51 100 486 w USA
$71 550 476 poza USA
budżet
$25 000 000
dystrybucja
studio
Fox 2000 Pictures / Josephson Entertainment / MBC Beteiligungs Filmproduktion / Więcej...
inne tytuły
Hide and Seek - Du kannst dich nicht verstecken Niemcy
Więcej...
John Polson zorganizował przesłuchania do roli Emily mając nadzieję, że znajdzie "inną Dakotę Fanning". Miał on pewne oczekiwania względem AnnySophii Robb, jednak ostatecznie obsadzono Dakotę Fanning.Kiedy szeryf Hafferty (Dylan Baker) przyjeżdża do domu Davida (Robert De Niro) po raz ostatni zostawia zapalone światła syreny w radiowozie. Widzimy je od wewnątrz. Później, kiedy podjeżdża Amy (Molly Grant Kallins) światła znikają i nie widać ich już więcej.
Na początku filmu Emily ma stałe przednie zęby, ale później w niektórych momentach filmu, nadal ma mleczne.
Kinomani są coraz bardziej wymagający. Współczesny thriller nie tylko ma wzbudzić strach i przerażenie, lecz także powinien zaskakiwać niezwykłym scenariuszem, ... więcej
zdaniem społeczności pomocna w: 76%
David (Robert De Niro) po tragicznej, samobójczej śmierci żony, postanawia przenieść się wraz z córką (Dakota Fanning) w miejsce odizolowane, w celu poukładania sobie ... więcej
zdaniem społeczności pomocna w: 23%
Od najlepszych
 • Od najnowszych
 • Od najlepszych
 • Pamiętajcie

  testerka90 ocenił(a) film na

  Po końcowych napisach jest jeszcze jedna scena..

 • Moje trzy grosze w dyskusji nad sensem, znaczeniem i jakością

  cyryl72 ocenił(a) film na

  Uwaga Spoiler! Ten temat może zawierać treści zdradzające fabułę.

 • 10/10

  deadsoullx ocenił(a) film na

  Film ma swój klimat, który trzyma w napięciu.Nie jest on banalny,a wręcz skłania do głębszych refleksji. Wszystko mi się w nim podobało, pokazuje mroczna stronę psychiki ludzkiej. Polecam! Jest idealny dla osób, którzy lubią trochę pomyśleć nad filmem :)

  16
  • Film świetny, ale zakończenie...

   jacek_jarocki ocenił(a) film na

   Uwaga Spoiler! Ten temat może zawierać treści zdradzające fabułę.

  • Zabawa z Chowanego

   kinoman77_filmweb ocenił(a) film na

   Ten film to taki trochę "Szósty Zmysł",tylko bardziej realistyczny. W sumie przerażająca,ale jakże prawdziwa historia. Dakota Fanning kradnie show-jest po prostu fenomenalna. Nawet De Niro pozostaje w jej cieniu. Swietny twist fabularny w koncowce. Niezłe Kino.

   3
   Twórz z nami drugą największą bazę filmową na świecie! To proste! Wystarczy, że skorzystasz z plusika przy sekcji, do której chcesz dodać treść lub klikniesz w przycisk „Lista elementów do edycji”.