Silent Hill (2006)

plakat - Silent Hill (2006)

opisy filmu

(6)
 • Rose (Radha Mitchell) rozpaczliwie poszukuje sposobu na wyleczenie swojej córki Sharon z dziwnej choroby, która skazuje dziewczynkę na pobyt w szpitalu psychiatrycznym. Postanawia zabrać córkę w podróż do Silent Hill - miasteczka, którego nazwę dziewczynka bezustannie przywołuje w snach. Chociaż mąż Christopher (Sean Bean) jest temu zdecydowanie przeciwny, Rose jest przekonana, że tylko wybierając się do tajemniczego miasteczka znajdzie rozwiązanie problemu. Kiedy zbliżają się do miasteczka, na drodze pojawia się zagadkowa postać, doprowadzając do wypadku. Po odzyskaniu przytomności, Rose stwierdza, że córka znikła. Z pomocą nieustraszonej policjantki (Laurie Holden), Rose rozpoczyna poszukiwania córki w Silent Hill.
  Spowitą we mgle osadę, którą wiele lat temu spustoszył potężny pożar, zamieszkują udręczone istoty, a nawiedzająca miasteczko ożywiona Ciemność dokonuje koszmarnej transformacji wszystkiego, czego tylko dotknie. Walcząc o odzyskanie córki, Rose poznaje coraz więcej sekretów Silent Hill: pełną przemocy i zakłamania purytańską przeszłość, przez którą osada stała się miejscem przeklętym. Odkrywa, że jej córka jest częścią wielkiego, przerażającego planu.

 • Sharon (Jodelle Ferland) cierpi z powodu tajemniczej choroby, majacząc nieustannie mówi o mieście Silent Hill. Jej rodzice Rose (Radha Mitchell) i Christopher (Sean Bean) obawiają się, że ma urojenia, bowiem skąd miałaby wiedzieć o miejscu oddalonym mile od niej. Nie zważając na protesty swego męża, Rose postanawia pojechać z córką do Silent Hill mając nadzieje, że tylko w ten sposób będzie w stanie pomóc Sharon.

  Nagle, gdy już docierają na miejsce, pod koła samochodu wychodzi młoda dziewczyna. W panice, Rose nie chcąc jej potrącić raptownie skręca i rozbija samochód. Po pewnym czasie budzi się zdezorientowana i z przerażeniem zauważa, że w rozbitym aucie nie ma Sharon. Po wyjściu z samochodu w gęstej mgle Rose zauważa zarys swojej córki, lub kogoś, kto łudząco ją przypomina, postanawia za nią podążać, lecz mimo nawoływań dziewczynka zaczyna się coraz bardziej oddalać.

  Rose wkrótce stwierdza, że miasto, w którym się znajduje nie przypomina jej nic, co kiedykolwiek widziała. Mieszkańcami są przeróżne humanoidalne potwory oraz wszechogarniająca ciemność, a ostatni ludzcy mieszkańcy toczą bezsilną walkę przeciwko siłom ciemności. Razem z policjantką Cybil (Laurie Holden), Rose dowiaduje się przerażającej historii miasta i zdaje sobie sprawę, że musi jak najszybciej odnaleźć swoją córkę i opuścić Silent Hill nim będzie za późno.

  Film oparty na pierwszej części kultowej już gry pod tym samym tytułem, wydanej na konsole Playstation, która doczekała się już czterech kontynuacji.

 • 12-letnia Sharon (Jodelle Ferland) podczas ataków lunatykowania tworzy przerażające rysunki i wykrzykuje nazwę miasteczka Silent Hill. Jej przybrana matka Rose (Radha Mitchell) rozpaczliwie poszukuje sposobu na wyleczenie córki z dziwnej choroby, ale żadna terapia nie skutkuje. Jej mąż Christopher (Sean Bean) chce umieścić dziewczynkę w zakładzie zamkniętym. Wbrew jego woli kobieta postanawia zabrać córkę do Silent Hill. Jest przekonana, że dzięki temu znajdzie rozwiązanie problemu. Gdy są w drodze do miasteczka, nagle na jezdni pojawia się tajemnicza postać, która doprowadza do wypadku. Rose po odzyskaniu przytomności zauważa, że Sharon zniknęła. Z pomocą policjantki Cybil (Laurie Holden) rozpoczyna poszukiwania.

 • 12-letnia Sharon (Jodelle Ferland) miewa koszmary, lunatykuje, wciąż rysuje obrazki, które przerażają jej matkę, Rose (Radha Mitchell). Gdy przez sen wykrzykuje "Silent Hill", Rose nie wie, co to oznacza. Jednak gdy dowiaduje się, że jest to zapomniane miasteczko, wbrew woli męża Christophera (Sean Bean) zabiera tam Sharon w nadziei, że pomoże to jej wyleczyć się z choroby.
  Gdy dojeżdżają na miejsce, mają wypadek, w którym Rose traci przytomność. Gdy  budzi się zdezorientowana zauważa, że w samochodzie brakuje Sharon... Zaczyna się rozpaczliwy pościg za córką, która nie wiadomo gdzie jest. Rose wciąż widzi jej widmo albo kogoś łudząco do o niej podobnego.
  Z czasem kobieta dowiaduje się, że Silent Hill jest przeklęte, skrywa w sobie mroczną tajemnicę, której rozwikłanie jej powierzono. Rose jest przerażona, gdyż przekraczając granice miasta, znalazła się w świecie, gdzie na głos syren wszystko odżywa, z zakamarków wychodzą najstraszniejsze potwory, o jakich jej się nie śniło. W takich realiach musi ocalić zarówno siebie, jak i córkę...

 • Przybrana córka Rose - Sharon zaczyna popadać w chorobę psychiczną. Lunatykuje, a podczas tego rysuje dziwne rzeczy oraz wykrzykuje nazwę miasteczka, w którym niegdyś doszło do przerażającej tragedii. Matka, by zapobiec ciągle pogłębiającej się chorobie zabiera córkę do tajemniczego miasteczka. Niestety, podczas wypadku dziewczynka znika. Rose idąc tropem córki natrafia na uderzająco podobną dziewczynę, która okazuje się być kimś zupełnie obcym, kimś kto dawno nie żyje...

 • Sharon jest pozornie miłą i grzeczną dziewczynką. I jej rodzicom też się tak wydaje. Lecz tylko do czasu. Od kilku miesięcy Sharon często lunatykuje, a przez sen wykrzykuje nazwę miasteczka, Silent Hill. Zdesperowana i coraz bardziej zaniepokojona o córkę matka, Rose, decyduję się zabrać córkę do owego Cichego Wzgórza. Na miejscu nasza bohaterka ma wypadek i traci przytomność. Kiedy się budzi, z przerażeniem odkrywa, że Sharon zniknęła, a na nią samą spada deszcz wulkanicznych popiołów. Rose postanawia odnaleźć dziecko. Wkracza do opuszczonego miasteczka...