plakat - Sin City - Miasto grzechu (2005)

opisy filmu

(9)
 • Ekranizacja trzech komiksów Franka Millera z serii "Sin City" - "Sin City", "Krwawa jatka" i "Ten żółty drań". Akcja filmu rozgrywa się w Basin City, zwanym Miastem Grzechu, które jest siedliskiem prostytutek, przestępców i wszelkiego rodzaju szumowin. Przedstawione są trzy zazębiające się historie. Głównym wątkiem filmu jest historia Marva (Mickey Rourke), twardziela, który stara się odnaleźć zabójców swojej kochanki, Goldie (Jaime King). Równolegle ukazane są historie Dwighta (Clive Owen), który chroni znajome prostytutki z Old Town przed skorumpowanym gliną, zwanym Jackie Boy (Benicio Del Toro), oraz emerytowanego policjanta, Hartigana (Bruce Willis), który stara się chronić striptizerkę Nancy (Jessica Alba) przed psychopatą zwanym Juniorem lub Żółtym draniem (Nick Stahl).

 • Adaptacja komiksu autorstwa Franka Millera. Film składa się z trzech opowieści. Pierwsza z nich opowiada o Marvie, który zakochuje się w prostytutce Goldie. Po wspólnie spędzonej nocy, mężczyzna odkrywa, że w łóżku leżą zwłoki dziewczyny. Od tej pory szuka mordercy, by zemścić się za śmierć ukochanej. Druga opowieść to historia Dwighta, prywatnego detektywa, jedynego obrońcy dziewczyn pracujących na ulicach Sin City. Będzie musiał chronić swoje przyjaciółki, przeciwko którym obróciła się nie tylko policja, ale również mafia. Trzecia i zarazem ostatnia opowieść traktuje o Johnie Hartiganie, jedynym uczciwym gliniarzu w mieście. Zanim przejdzie na emeryturę chce uwolnić małą dziewczynkę z rąk obłąkanego syna senatora.

 • Sin City przyciąga ludzi bezwzględnych, zdeprawowanych i ze złamanym sercem. Skorumpowani gliniarze, seksowne ulicznice, zdesperowani samozwańczy obrońcy prawa. Niektórzy pragną zemsty, inni odkupienia, jeszcze inni chcą po trochu tego i tego.

  Marv przyszedł na świat o kilka stuleci za późno. Żyje jednak tu i teraz i zawsze robi to, co chce. Pewnego dnia spotyka Goldie. Spędzają razem noc, rankiem znajduje ją martwą w łóżku. Ten, kto zabił kobietę jego marzeń, musi za to zapłacić. Przeczesze całe miasto, aby pomścić śmierć jedynej osoby, która obdarzyła go odrobiną miłości.

  Dwight nieustannie wpada w tarapaty, choć usilnie stara się ich unikać. Po przypadkowym zabójstwie gliniarza w Starym Mieście, będzie musiał połączyć siły z Gail, przywódczynią dziewczyn z Sin City, która niegdyś uratowała mu życie i pomogła zdobyć nową tożsamość. Dwight zrobi wszystko, by chronić swoje przyjaciółki - królowe nocy.

  John Hartigan jest chyba ostatnim uczciwym gliniarzem w Sin City. I mimo, że ma w końcu przejść na emeryturę, postanawia wypełnić jeszcze ostatnią misję: uratować jedenastoletnią dziewczynkę z rąk Roarka Juniora, sadystycznego syna senatora, znanego również jako "Żółty Drań" - co przynosi nieoczekiwane skutki.

  Zbieranina nieprawdopodobnych i działających wbrew sobie ludzi, z jednej strony skorumpowanych i żądnych władzy, z drugiej ostatkiem sił trzymających się moralności i beznadziejnych marzeń o miłości, zmuszonych, przez własne wybory lub splot okoliczności, do życia po ciemnej stronie, próbuje zrobić to, co trzeba w mrocznym mieście.

 • Film ukazujący trzy nieznacznie powiązane historie z Sin City, Miasta grzechu, w którym absolutnie rządzi zło. W pierwszej z nich poznajemy gliniarza Hartigana, który ratując dziewczynkę z rąk psychopaty sam zostaje zdradzony i oskarżony o molestowanie dziewczynki. Druga opowieść to losy sympatycznego zbira Marv'a, który chce pomścić śmierć swojej jednonocnej kochanki, Goldie. Trzecia odsłona to wątek Dwighta, który pomaga prostytutkom ze Starego Miasta w rozgrywce z niebezpiecznym policjantem, napastującym dziewczyny.

 • Witaj w Sin City. To miasto przyciąga ludzi bezwzględnych, zdeprawowanych i ze złamanym sercem. Niektórzy nazywają je mrocznym. Inni nazywają je domem. Skorumpowani gliniarze. Seksowne ulicznice. Zdesperowani samozwańczy obrońcy prawa. Niektórzy pragną zemsty. Inni - odkupienia. Jeszcze inni chcą po trochu i tego, i tego. Zbieranina nieprawdopodobnych i działających nieco wbrew samym sobie bohaterów, którzy mimo wszystko próbują zrobić to co trzeba, w mieście, któremu na niczym nie zależy. Ich historie - szokujące, pełne napięcia i ciętych ripost - są tematem nowego filmu wyreżyserowanego przez Roberta Rodrigueza i Franka Millera, z gościnnym udziałem reżysera Quentina Tarantino.

  Rodriguez i Miller przedstawiają opowieści o Sin City z animuszem i pomysłowością. Użyli najnowszych technik cyfrowej realizacji obrazu, zachowując rytm staccato i szkicowy sposób przedstawiania. Są to jedyne w swoim rodzaju miejskie opowieści o szumowinach, mętach, bohaterach i oszustach. Sin City ożywa dzięki grze światła i cienia, urywanym dialogom, wystylizowanej grze aktorskiej i nowatorskim efektom wizualnym.

 • W Sin City, gdzie panuje bezprawie, a władzę mają gangsterzy, ostatni uczciwy policjant John Hartigan, będący już po sześćdziesiątce ma właśnie przejść na emeryturę, ponieważ lekarze orzekli, że ma problemy z sercem. Przed odejściem ze służby chce jeszcze uratować jedenastoletnią dziewczynkę, Nancy Callahan, z rąk zboczeńca, syna senatora Roarka. Pomimo zdrady swego partnera i kilku ran postrzałowych udaje mu się unieszkodliwić Roarka i uratować dziewczynkę.

  Kiedy z rąk Kevina ginie Goldie, jej wielbiciel Marv, potężnie zbudowany mężczyzna o twarzy neandertalczyka, postanawia odnaleźć jej mordercę. Ten, kto chciał go wrobić w to zabójstwo, nie przewidział tylko tego, że ten olbrzym zakocha się po jednej nocy w Goldie. Teraz Marv szukając zemsty nie cofnie się przed niczym. Podczas poszukiwań mordercy spotyka w barze rozpoczynającą swoją karierę, jako striptizerka, dorosłą już Nancy oraz tajemniczego Dwighta. Marv dociera w końcu do zleceniodawcy morderstwa, okazuje się nim brat senatora Roarka, który razem z Kevinem zabija kobiety i je zjada, pozostawiając sobie głowy jako trofeum.

  Dwight, morderca ze zmienioną twarzą, wyrusza w poszukiwaniu znęcającego się nad jego dziewczyną Jacka. Dopada go w Starym Mieście, gdzie rządzą prostytutki, koleżanki Goldie. Zabity Jack okazuje się policjantem, teraz Dwight musi współpracować z Gail, przywódczynią dziewczyn ze Starego Miasta, która wcześniej uratowała mu życie i pomogła zdobyć nową twarz i tożsamość. Zabójstwo policjanta grozi zerwaniem współpracy dziwek i policji. Wśród dziewczyn jest jednak szpieg, który sprzedał je w ręce mafii. Wojna w mieście wisi na włosku, a wszystko wydaje się prowadzić do jednej osoby ...

 • W Sin City zamieszkują gangsterzy, oszuści, skorumpowani policjanci i prostytutki. Są oni bohaterami trzech zazębiających się opowieści. Marv (Mickey Rourke) chce za wszelką cenę odnaleźć zabójcę swojej kochanki Goldie. Dwight (Clive Owen) stara się ochronić prostytutki przed zemstą za zamordowanie skorumpowanego stróża prawa (Benicio Del Toro). Doświadczony policjant Hartigan (Bruce Willis) próbuje ocalić striptizerkę Nancy (Jessica Alba) przed groźnym psychopatą, Żółtym Draniem, który zamierza ją zabić.

 • "Sin City - Miasto grzechu" jest adaptacją kilku albumów z komiksowej serii Franka Millera. Tytułowe miasto grzechu to siedlisko skorumpowanych gliniarzy, prostytutek i kilku zdesperowanych obrońców prawa. Niektórzy z nich szukają zemsty, inni odkupienia.
  Trzy równoległe i zazębiające się historie toczą się w Basin, nazywanym Miastem Grzechu. Główny wątek dotyczy Marva (Mickey Rourke), twardziela i ulicznego wojownika, który zawsze stawia na swoim. Marv spotyka na swej drodze dziewczynę Goldie (Jaime King), z którą spędza noc. Rano okazuje się jednak, że dziewczyna nie żyje. Marv postanawia znaleźć zabójcę i zemścić się na nim za śmierć swojej ukochanej.
  Drugi wątek filmu skupia się na osobie Dwighta (Clive Owen), prywatnego detektywa, który nieustanie wpada w kłopoty, chociaż próbuje ich za wszelką cenę uniknąć. Tym razem przypadkowo zabija policjanta-bohatera i musi zatuszować jego śmierć.
  Ostatnia historyjka dotyczy Johna Hartigana (Bruce Willis) - ostatniego uczciwego policjanta w Mieście Grzechu, który przyrzeka chronić striptizerkę Nancy (Jessica Alba).

 • John Hartigan (Bruce Willis) jest chorującym na serce policjantem, który przed przejściem na emeryturę postanawia ocalić striptizerkę Nancy (Jessica Alba) przed psychopatą, jakim jest syn senatora Roarka (Powers Boothe) - Roark Junior (Nick Stahl). Twardziel Marv (Mickey Rourke) próbuje za wszelką cenę odnaleźć zabójcę przygodnej kochanki - Goldie (Jaime King), zaś Dwight (Clive Owen) ocalić prostytutki ze Starego Miasta przed konsekwencjami zabójstwa skorumpowanego stróża prawa (Benicio Del Toro).