Siostry (2005)

In Her Shoes

plakat - Siostry (2005)

opisy filmu

(8)
 • Maggie jest beztroska, lubi imprezy i flirtowanie; Rose to poważna prawniczka, ukrywająca się przed światem w pięknie urządzonym mieszkaniu. Są siostrami - nic ich nie łączy poza rozmiarem butów i DNA. Gdy między nimi wybucha otwarty konflikt, obie przekonane są, że już nigdy się do siebie nie odezwą - aż nagle odkrywają, że mają wspaniałą babcię, o której myślały, że dawno nie żyje. Z jej pomocą Maggie i Rose uczą się żyć w zgodzie nawzajem i z samymi sobą.

 • Dwie wiecznie rywalizujące ze sobą siostry nieustannie prowadzą zaciętą wojnę. Starsza z sióstr, odpowiedzialna i ułożona pani adwokat, pragnie prowadzić spokojne życie u boku swojego narzeczonego. Młodsza siostra jest jej przeciwieństwem: to nieodpowiedzialna i zwariowana dziewczyna. Jak się okazuje, fakt, iż są rodzonymi siostrami, nie przeszkadza im w dążeniu do zwycięstwa w ich prywatnej wojnie.

 • IN HER SHOES to film o dwóch siostrach, które nie mają ze sobą nic wspólnego poza numerem buta. Po pewnym zdarzeniu zaczynają iść tą samą drogą ku uznaniu dla siebie nawzajem - pomagając sobie dzięki babci, o której istnieniu nawet nie wiedziały.

 • Maggie i Rose to dwie siostry, które poza więzami rodzinnymi nic nie łączy. Maggie (Cameron Diaz) z trudem ukończyła szkołę średnią i jest przekonana, że jej największym atutem jest powodzenie u mężczyzn. Rose (Toni Collette) to absolwentka prestiżowego uniwersytetu, która pracuje w jednej z najlepszych kancelarii w Filadelfii. Gdy między siostrami wybucha otwarty konflikt, obie są przekonane, że już nigdy się nie odezwą się do siebie. Pewnie tak by się stało, gdyby nie odkryły, że mają wspaniałą babcię (Shirley MacLaine). Ekscentryczna starsza pani nauczy je żyć w zgodzie.

 • Przyjaciółki. Rywalki. Siostry, Maggie i Rose Feller to dwie siostry, których poza więźniami rodzinnymi nic nie łączy. Maggie z trudem ukończyła szkolę średnią i żyje w przekonaniu, że jej największym atutem jest to, że podoba się mężczyznom. Niema stałej pracy i mieszka kątem u przyjaciół i znajomych. Nie wierzy we własne możliwości i wydaje jej się, że przetrwa dzięki nienagannemu makijażowi i bezcennej umiejętności dobierania odpowiednich ciuchów na właściwe okazje.

 • O tym, jak trudna jest siostrzana miłość, wie każda kobieta, której przydarzyło się posiadać jedną lub co gorsza nawet kilka sióstr.
  W nowym filmie Curtisa Hansona mamy do czynienia z dwoma siostrami, których oprócz więzów krwi i takiego samego rozmiaru buta nic nie łączy.
  Maggie (Cameron Diaz) - ta ładniejsza - nie grzeszy rozumem. Z trudem skończyła szkołę średnią, uznając, że w życiu bardziej przydaje się uroda i umiejętność dobierania ciuchów do okazji niż dyplom uniwersytetu. Maggie nie ma stałej pracy i mieszka kątem u znajomych.
  Rose (Toni Collette) - ta mądrzejsza - skończyła z wyróżnieniem studia na prestiżowym uniwersytecie i pracuje w jednej z najlepszych kancelarii prawniczych w Filadelfii. Bez reszty poświęca się pracy, a jej jedynym azylem jest piękne mieszkanie. Rose niezbyt dobrze czuje się we własnym ciele, ciągle walczy z nadwagą. Jedyną radością jej życia są szykowne buty (one zawsze pasują), których ma na tysiące par.
  Gdy Maggie ląduje w łóżku (w dodatku należącym do Rose) z narzeczonym siostry, wybucha miedzy nimi prawdziwa wojna. Rose nie chce znać siostry, a ta nie może sobie poradzić z sytuacją. Dopiero kiedy Maggie i Rose odkrywają istnienie babci (Shirley MacLaine), o której myślały, że nie żyje, ich życie zaczyna się zmieniać.

 • Maggie i Rose Feller to siostry, które po za rozmiarem buta nic nie łączy. Rose ukończyła studia na prestiżowym uniwersytecie i pracuje w jednej z najlepszych kancelarii prawniczych w Filadelfii. Żyje tylko dla pracy, walczy z nadwagą, a kiedy ma doła; kupuje sobie buty (bo te zawsze pasują), których ma całą szafę. Większości nigdy nie zakłada. Maggie z trudem ukończyła szkolę średnią, nie potrafi czytać, kradnie i żyję przelotnymi romansami, stale się upija. Kiedy między siostrami wybucha otwarty konflikt, obie są przekonane, że nigdy się do siebie nie odezwą. Rose wyrzuca Maggie z domu. Maggie nie ma gdzie pójść. Dowiaduje się, że ma babcię, o której myślała, że dawno nie żyje. Obie odkrywają, że wspaniała babcia przeszkodzi im w dotrzymaniu obietnicy, że jako siostry będą żyły w niezgodzie.

 • Siostry Maggie i Rose Feller kochają się, ale też zawzięcie ze sobą rywalizują. Największym atutem Maggie (Cameron Diaz) jest uroda, podkreślona dobrym makijażem i modnym strojem. Rose (Toni Collette) jest dobrze wykształconą, ale niezbyt atrakcyjną panią adwokat. Wskutek splotu różnych zdarzeń do akcji wkracza babcia Ella (Shirley MacLaine), która od lat nie dawała znaku życia. Starsza pani postanawia położyć kres nieporozumieniom między siostrami. Czy spotkanie z babcią nauczy siostry, jak żyć w zgodzie?