Die Another Day

plakat - Śmierć nadejdzie jutro (2002)

opisy filmu

(7)
  • Po karkołomnym pościgu na zaminowanym polu w strefie zdemilitaryzowanej James Bond (Pierce Brosnan) wpada w ręce wroga i trafia do północnokoreańskiego więzienia. Po kilkunastu miesiącach zostaje zwolniony w ramach wymiany więźniów. Szef Krajowej Agencji Bezpieczeństwa Falco (Michael Madsen) jest jednak przekonany, że Bond pod wpływem tortur zdradził swych towarzyszy. Aby odzyskać dobre imię i licencję, agent 007 podejmuje się kolejnej misji, w której kluczową rolę odegrają dwie piękne kobiety - Jinx (Halle Berry) i Miranda Frost (Rosamund Pike).

  • Tajna misja Bonda pali na panewce - choć akurat w tym wypadku wybuchów jest niemało - a sam agent wpada w ręce wrogów. Po kilku miesiącach tortur i przesłuchań zostaje zwolniony w ramach wymiany więźniów. Dowódcy z MI6 przekonani, że pod wpływem tortur zdradził swych towarzyszy, pozbawiają go licencji na zabijanie. Bond, gotów jest na wszystko, by odzyskać dobre imię, zemścić się i powrócić do czynnej służby. Na swej drodze spotyka piękną Jinx (Berry) i tajemniczą Mirandę Frost (Rosamund Pike), które odegrają kluczowe role w jego misji. Ślad prowadzi do multimilionera Gustawa Gravesa (Toby Stephens) - niebezpiecznego szaleńca, którego tajna, diaboliczna broń ma rzucić świat na kolana.

  • Agent 007 ma wykonać tajne zadanie w Korei Północnej. Niestety, zostaje zdemaskowany. Podczas akcji ginie pułkownik Moon, a jego podwładny Zao zostaje ranny. Bond trafia do więzienia, skąd wychodzi po kilkunastu miesiącach dzięki wymianie więźniów. Jego przełożona, M, podejrzewa, że w trakcie tortur agent mógł zdradzić towarzyszy. Bond ucieka, aby oczyścić się z zarzutów. Dowiaduje się, że Zao ma się poddać operacji plastycznej. Wkrótce do 007 dołącza amerykańska agentka, Jinx, która również poszukuje Koreańczyka. Ślad prowadzi do biznesmena Gustava Gravesa.

  • James Bond, agent 007 brytyjskiego Secret Service, uczestniczy w misji specjalnej na terenie Korei Północnej w pobliżu strefy zdemilitaryzowanej z Koreą Południową. Podając się za Van Bierka, holenderskiego biznesmena, dostaje się do kwatery głównej płk Tan-Sun Moona. Celem jest pozorowany zakup broni dla jednego z państw afrykańskich. Niespodziewanie podwładny pułkownika, porucznik Zao, otrzymuje informacje demaskujące agenta 007. Po karkołomnej ucieczce i pościgu na zaminowanym polu w strefie zdemilitaryzowanej James Bond wpada w ręce wroga i trafia do północnokoreańskiego więzienia. Jest torturowany, ale nie załamuje się. Po 14 miesiącach zostaje uwolniony - wymieniony na porucznika Zao. "M" informuje Bonda, że zabito amerykańskiego agenta, który działał w północnokoreańskim dowództwie. Szef Krajowej Agencji Bezpieczeństwa USA, Falco, jest przekonany, że 007 nie wytrzymał tortur i zdradził. "M" odbiera Bondowi licencję. Postanawia przewieźć go do laboratorium na Falklandy i poddać obserwacji. Aby odzyskać dobre imię i licencję, agent jej Królewskiej Mości ucieka z pokładu okrętu, na którym był internowany, i rozpoczyna poszukiwania prawdziwego zdrajcy.

  • Podczas misji agencji Mi6, na pograniczu Korei Północnej, agent 007 (Pierce Brosnan) zostaje pojmany i przetrzymywany przez wojsko Koreańskiej Republiki Ludowej. Odsiaduje pod opieką pułkownika Moona (Will Yun Lee) kilkanaście miesięcy, męczony cieleśnie i psychicznie. Jednak jego torturą nadchodzi kres, kiedy wywiad brytyjski postanawia wyciągnąć go z tej sytuacji. Dochodzi do wymiany Jamesa Bonda na bliskiego współpracownika Moona, północnokoreańskiego porucznika Zao (Rick Yune). Bond postanawia odzyskać stracone dni i noce. Priorytetową sprawą dla niego, jest rozwianie jakichkolwiek wątpliwości, wobec jego osoby. Od teraz wszystkie swoje zainteresowania kieruje na Zao, trop wiedzie na Kubę. Po spotkaniu z agentką NSA, o pseudonimie Jinx (Halle Berry), podąża dalej śladem poszlak i wrodzonej intuicji. Pani 'M' (Judi Dench) przekonana, co do zamiarów agenta 007, zwraca mu licencję. James dociera do pałacu w Islandii, który swą magią ustępuje jedynie kobietom, przebywającym w nim. Czy Bond dowie się jeszcze czegoś o zamachowcu Zao i jego wizjonerskich, a zarazem haniebnych zamiarach, a może dalszą drogę zasypał już śnieg...

  • W jubileuszowej, dwudziestej już odsłonie najsłynniejszego agenta świata, Bond, James Bond (Pierce Brosnan) ma nie lada zadanie, musi on bowiem udowodnić swoją wiarygodność i oddanie wobec organizacji (M-16). Po karkołomnej ucieczce i wydostaniu się z terenu zmilitaryzowanego, zostaje pojmany i w brutalny sposób przesłuchiwany, zachowując ostatki sił, klasę i nieodłączne poczucie humoru. Zostaje wymieniony za Zao, zdrajcę kraju i zabójcę. Agent zdaje sobie sprawę, iż pozostał sam na placu boju i musi w pojedynkę dociec prawdy, ucieka więc zdobywając gdzieniegdzie cenne informacje. Na drodze Jamesa staje ekscentryczny potentat diamentowy-Gustav Graves. Ma on destrukcyjne zamiary jednak kto jak nie James Bond może mu pokrzyżować ambitne plany, w dodatku prawda o domniemanej zdradzie wywiadu i osoby, która dopuściła się tego czynu może być niezwykle zaskakująca.

  • Pierce Brosnan kolejny raz wciela się w postać nieustraszonego agenta 007 w gwałtownie podnoszącym poziom adrenaliny, jubileuszowym (już 20.!) filmie z serii o przygodach Jamesa Bonda. Akcja przenosi się z ciemnej celi w północnokoreańskim więzieniu, aż po piękne kubańskie plaże. Z pomocą amerykańskiej agentki (Halle Berry) Bond musi powstrzymać niebezpiecznego szaleńca, którego tajna, diaboliczna broń ma rzucić świat na kolana.