Stay Alive

plakat - Zostań żywy (2006)

pressbook

O FILMIE

Dla ponad 100 milionów komputerowych graczy w USA im lepsza i bardziej naturalistyczna jest gra, tym lepiej. Teraz jednak na rynku ma się pojawić nowość z gatunku survival horror - z oszałamiającymi efektami specjalnymi, wciągająca jak żadna inna, słowem - więcej niż ekscytująca. Wręcz śmiertelna… „Stay Alive” to gra oparta na prawdziwej historii siedemnastowiecznej seryjnej morderczyni, węgierskiej arystokratki Elżbiety Batory, znanej jako „Krwawa Hrabina”.

Gra wciąż jest w fazie prób, lecz grupie młodych pasjonatów z Nowego Orleanu udaje się zdobyć jej wersję testową. Jest tylko jeden problem: młodzi gracze giną w identyczny sposób, jak ich postaci w grze…

Hutch (Jon Foster), Abigail (Samaire Armstrong), Swink (Frankie Muniz), October (Sophia Bush) i Phineus (Jimmi Simpson), poruszając się między cyfrowym światem przyszłości i światem rzeczywistym będą zmuszeni zagrać o najwyższą stawkę: o własne życie. A kto jest zabójcą? Jeden z graczy? Tajemniczy nieznajomy? Sama gra? Choć narasta w nich strach i paranoja, będą musieli rozwiązać zagadkę, która przerasta ich samych. Inaczej stwierdzenie „Game Over” nabierze zupełnie nowego znaczenia.

ZABÓJCZE PRAGNIENIE GRY
PRAWDZIWA HISTORIA PEWNEJ GRY
GRACZE: GRA O ŻYCIE
KULTURA GRY: WPROWADZENIE
PAMIĄTKA PO HURAGANIE
TWÓRCY FILMU