Stoned (2005)

plakat - Stoned (2005)

opisy filmu

(3)
  • Brian Jones był charyzmatycznym muzykiem, gitarzystą i założycielem kultowej grupy The Rolling Stones, z którą odniósł olbrzymi sukces. W 1969 roku z powodu problemów z alkoholem i narkotykami został z niej jednak wyrzucony. Niedługo po tym zdarzeniu ciało Jonesa znaleziono w przydomowym basenie. Oficjalnie jako przyczynę zgonu podano utonięcie.

    Neal Purvis i Rob Wade, autorzy scenariusza do filmu przedstawiają w swoim obrazie inną wersję wydarzeń, zgodnie z którą muzyk został zamordowany przez pracującego u niego robotnika Franka Thoroughgooda.

  • Oparta na faktach historia życia jednego z założycieli zespołu The Rolling Stones - Briana Jonesa. Film skupia się na jego dekadenckim stylu życia i ekscesach, stosunkowo niewiele miejsca poświęca reszcie członków legendarnej grupy. Istotnym wątkiem jest również tajemnicza śmierć Jonesa- według reżysera nie była ona przypadkowa, lecz jej sprawcą był robotnik pracujący u muzyka, niejaki Frank Thorogood.

  • Historia życia Briana Jonesa, założyciela i jednego z członków The Rolling Stones. Brian Jones został wyrzucony z zespołu za nadużywanie alkoholu i narkotyków. Wkrótce potem jego ciało zostało znalezione w przydomowym basenie...

opinie i nagrody
pozostałe