Superman Returns

plakat - Superman: Powrót (2006)

pressbook

O FILMIE

Równocześnie z wersja kinową na taśmie 35 mm , do 5 kin IMAX w Polsce, wchodzi trójwymiarowa wersja filmu „Superman Powrót”, z trzydziestoma zapierającymi dech minutami w formacie 3D.„Chociaż wychowałeś się wśród ludzi, nie jesteś jednym z nich. Oni mogą być wspaniali, Kal-El. Chcieliby tacy być. Brakuje im tylko światła, które wskaże im drogę. Dlatego, przede wszystkim dlatego – ze względu na ich zdolność do czynienia dobra – przysłałem im ciebie... mojego jedynego syna”. – Jor-El.

Supermana – urodzonego na planecie, która od dawna nie istnieje – wychowali przybrani rodzice, farmerzy z Kansas, państwo Kent. Młody Kal-El, który przyjął nazwisko Clark Kent, wyrósł wśród ludzi, ale nie jest jednym z nich. Na Ziemi może robić rzeczy, o których ludzie mogą tylko marzyć, ale aby żyć obok nich musi prowadzić podwójne życie – jako łagodny i niepozorny Clark w sekrecie przemieniający się w Człowieka ze Stali, kiedy świat wzywa go na pomoc.
Jednak od pięciu lat, odkąd Superman zaginął w tajemniczych okolicznościach, kryzys na Ziemi nie zwraca już niczyjej uwagi. Bez Supermana przestępczość w Metropolis i okolicy drastycznie wzrosła – a przecież swojego dzieła zniszczenia nie rozpoczął jeszcze Lex Luthor, który wydostał się z więzienia i ma zamiar użyć tajemniczej technologii, z której korzysta Superman, dla własnego zysku i chwały.
Lois Lane, czołowa reporterka gazety Daily Planet i miłość życia Supermana, nie załamała się po tym, jak Superman zostawił ją bez słowa. Zdobyła nawet nagrodę Pulitzera za swój esej pod tytułem „Dlaczego świat nie potrzebuje Supermana”. Lois ułożyła sobie życie na nowo – jest teraz zaręczona z siostrzeńcem wydawcy i ma synka, którym się opiekuje.
Dla Supermana długie poszukiwania własnego miejsca we wszechświecie kończą się powrotem na farmę Kentów, do jedynej rodziny, jaką kiedykolwiek znał. Przeznaczenie czeka na niego w Metropolis, gdzie jedno spojrzenie w oczy Lois wystarcza, aby wiedział, że to miejsce – wśród błądzących, ale ostatecznie przecież dobrych ludzi – jest jego prawdziwym domem.
Jednak kiedy Lex przystąpi do realizacji swojego planu już w kilka godzin po powrocie Supermana, świat będzie go potrzebował bardziej niż kiedykolwiek.
Warner Bros. Pictures prezentuje film Superman: Powrót – nowy, porywający rozdział sagi o jednym z najbardziej ukochanych przez świat superbohaterów, wyreżyserowany przez Bryana Singera (X-Men 2, X-Men, Podejrzani). Niezwykła nowa wizja przygód Supermana, zrealizowana z wykorzystaniem przełomowych efektów wizualnych, opowiada subtelną historię o niespełnionej miłości i walce o prawo do przynależności, której tłem jest przedstawione z niezwykłym rozmachem współczesne Metropolis.
W Superman: Powrót występują: debiutujący na ekranie Brandon Routh, Kate Bosworth (Beyond the Sea, Błękitna fala), James Marsden (X-Men 2, Pamiętnik), Frank Langella (Unscripted – serial HBO), zdobywczyni Nagrody Amerykańskiej Akademii Filmowej Eva Marie Saint (Północ – północny-zachód), Parker Posey (Medal dla miss), Kal Penn (O dwóch takich, co poszli w miasto), Sam Huntington (Detroit Rock City) i laureat Oscara Kevin Spacey (Beyond the Sea, American Beauty, Podejrzani).

Warner Bros. Pictures i Legendary Pictures przedstawiają film Superman: Powrót, wyprodukowany przez Jona Petersa we współpracy z Bad Hat Harry Productions, w reżyserii Bryana Singera. W rolach głównych: BRANDON ROUTH, KATE BOSWORTH, JAMES MARSDEN, FRANK LANGELLA, EVA MARIE SAINT, PARKER POSEY, KAL PENN, SAM HUNTINGTON i KEVIN SPACEY. Reżyseria: BRYAN SINGER, produkcja: JON PETERS, BRYAN SINGER i GILBERT ADLER. Producenci wykonawczy: CHRIS LEE, THOMAS TULL i SCOTT MEDNICK. Scenariusz: MICHAEL DOUGHERTY i DAN HARRIS według pomysłu BRYANA SINGERA, MICHAELA DOUGHERTY’EGO i DANA HARRISA. Zdjęcia: NEWTON THOMAS SIGEL A.S.C.; kierownictwo produkcji: GUY HENDRIX DYAS; montaż: JOHN OTTMAN i ELLIOT GRAHAM; muzyka: JOHN OTTMAN; projekt kostiumów: LOUISE MINGENBACH. W filmie wykorzystano postać Supermana, stworzoną przez JERRY’EGO SIEGELA i JOE SHUSTERA w komiksach publikowanych przez DC Comics.
Superman: Powrót będzie rozpowszechniany na całym świecie przez Warner Bros. Pictures, spółkę Warner Bros. Entertainment. http://www.supermanreturns.com
www.supermanpowrot.pl

SUPERMAN oraz wszystkie związane z nim postaci i elementy są znakami towarowymi DC Comics i są chronione prawami autorskimi należnymi temu podmiotowi.

FENOMEN i REŻYSER
HISTORIA i AKTORZY
AUSTRALIA i METROPOLIS: O PRODUKCJI
FIZYKA LOTU I KAMERA GENESIS
SUPERMAN RETURNS: AN IMAX 3D EXPERIENCE JAKO KOLEJNA INNOWACJA W KINEMATOGRAFII