Odtwórz Zwiastun nr 2 2:30
Film

Christmas with the Kranks

2004 1 godz. 38 min.
6,0 20 920
ocen
6,0 10 1 20920
1 438
chce zobaczyć
{"id":"124419","linkUrl":"/Swieta.Last.Minute","alt":"Święta Last Minute","imgUrl":"https://fwcdn.pl/fpo/44/19/124419/7535051.2.jpg"}
Małżeństwo Kranków, by uniknąć bożonarodzeniowego szaleństwa, całą energię wkłada w przygotowania do urlopu na Karaibach.
{"userId":"$editorialReview.user.id","thumbnail":"https://ssl-gfx.filmweb.pl/ph/44/19/124419/261060.2.jpg","title":"Śnięty Mikołaj","link":"/reviews/recenzja-filmu-%C5%9Awi%C4%99ta+Last+Minute-1675","more":"Przeczytaj recenzje Filmwebu"}
Śnięty Mikołaj
Premiera powieści "Ominąć święta" autorstwa Johna Grishama była dla fanów twórczości pisarza prawdziwym... ... czytaj więcej
#ZOSTAŃWDOMU
Sprawdź filmy, seriale i gry, które warto nadrobić
Święta Last Minute
Zwiastun nr 2 2:30
Święta Last Minute
Zwiastun nr 1 1:57
Święta Last Minute - Zwiastun Nr 2 Święta Last Minute - Zwiastun Nr 2

Luther (Tim Allen) i Nora (Jamie Lee Curtis) przez całe życie przykładnie obchodzili Boże Narodzenie. Ale teraz, gdy ich córka Blair (Julie Gonzalo) pracuje w Peru jako ochotniczka Korpusu Pokoju, perspektywa spędzenia samotnych świąt wydaje się im mało atrakcyjna. Pewnej wietrznej nocy w Chicago, Luther tęsknie spogląda na plakat wLuther (Tim Allen) i Nora (Jamie Lee Curtis) przez całe życie przykładnie obchodzili Boże Narodzenie. Ale teraz, gdy ich córka Blair (Julie Gonzalo) pracuje w Peru jako ochotniczka Korpusu Pokoju, perspektywa spędzenia samotnych świąt wydaje się im mało atrakcyjna. Pewnej wietrznej nocy w Chicago, Luther tęsknie spogląda na plakat w oknie biura podróży. Oczyma wyobraźni widzi siebie i Norę wygrzewających się w słońcu na Karaibach. A gdyby tak w te święta zrezygnować z choinki, lampek, ciast, wizyt u rodziny, dekoracji ... ze świąt? Chociaż Nora początkowo niechętnie odnosi się do propozycji świątecznego wyjazdu, wkrótce przekonuje się do tego pomysłu. Ale kiedy o planie państwa Krank dowiadują się ich sąsiedzi z ulicy Hemlock, pojawia się problem. Sąsiedzi, zwłaszcza ciekawski Vic Frohmeyer (Dan Aykroyd) są przerażeni. Pomysł nie podoba się też miejscowym policjantom, Salino (Cheech Marin) i Treenowi (Jake Busey) oraz partnerowi sparingowemu Luthera Waltowi Scheelowi (M. Emmet Walsh). Państwo Krank rezygnują ze świąt? Niewyobrażalne. Niemożliwe. Nie do pomyślenia. Oliwy do ognia dolewa jeszcze sam Luther, odmawiając umieszczenia na dachu oświetlonego bałwanka. Przecież każdy dom podczas świąt jest udekorowany bałwankiem! Słynie z tego cała ulica Hemlock, która wygrała już niejeden konkurs na najładniejsze dekoracje świąteczne, sponsorowany przez lokalne gazety. Spór między małżeństwem Krank a sąsiadami szybko się zaognia, zagrażając harmonii społeczności i psując atmosferę zbliżających się świąt. Niespodziewanie do Luthera i Nory dzwoni ich córka Blair. Jednak zdecydowała się przyjechać na święta do domu. Teraz małżeństwo ma niecałą dobę na przygotowanie świąt i stworzenie na ulicy Hemlock prawdziwie świątecznej atmosfery, którą zdążył już zepsuć ich spór z sąsiadami.

boxoffice
$96 572 480 na świecie
$73 780 539 w USA
$22 791 941 poza USA
budżet
$60 000 000
na podstawie
John Grisham "Ominąć święta" (powieść)
dystrybucja
United International Pictures Sp z o.o.
studio
Revolution Studios (przedstawia) / 1492 Pictures / Skipping Christmas (niewymienione w czołówce)
inne tytuły
Skipping the Holidays (tytuł roboczy) USA
John Grisham's Skipping Christmas (tytuł roboczy) USA
Więcej...
Świąteczny wieniec Kranków na drzwiach frontowych pojawia się i znika między ujęciami.
Na początku filmu córka opuszcza dom, by pracować w Korpusie Pokoju w dżungli Peru. Korpus nie wysyła wolontariuszy w te rejony.
Kiedy dwójka dzieciaków gra w grę wideo, wstają i rzucają joysticki. W tym samym czasie gra idzie dalej tak, jakby nie przestali grać.
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych
Twórz z nami drugą największą bazę filmową na świecie! To proste! Wystarczy, że skorzystasz z plusika przy sekcji, do której chcesz dodać treść lub klikniesz w przycisk „Lista elementów do edycji”.