The School of Rock

plakat - Szkoła rocka (2003)

opisy filmu

(6)
  • Dewey Finn zostaje wyrzucony z zespołu rockowego. Pozbawiony w ten sposób środków utrzymania, w obliczu widma bankructwa przyjmuje propozycję zastępstwa za nauczyciela muzyki w elitarnej szkole podstawowej. Niekonwencjonalnymi metodami nauki stara się rozwinąć w uczniach zamiłowanie do muzyki, zwłaszcza, że odkrywa w swojej klasie niesamowite talenty muzyczne, które mogą mu pomóc w wygraniu konkursu rockowego, a przez to w rozwiązaniu wszystkich kłopotów finansowych.

  • Dewney Finn (Jack Black), gitarzysta rockowy i wokalista, zostaje wyrzucony z własnego zespołu. Co gorsza, jego współlokator (Mike White), pod naciskiem swojej dziewczyny (Sarah Silverman) każe mu zapłacić zaległy czynsz. Dewney, chcąc rozwiązać swoje probelmy finansowe decyduje się na podjęcie pracy nauczyciela na zastępstwie w czwartej klasie pewnej prywatnej szkoły. Jego luźny stosunek do życia i zamiłowanie do muzyki udziela się również uczniom. W szkole Dewney poznaje Yuki, dziewięcioletniego geniusza gitary, który może pomóc mu wygrać konkurs dla najlepszego zespołu rockowego. To z kolei pozwoliłoby Dewneyowi rozwiązać jego problemy finansowe i truimfalny powrót do show-biznesu

  • Dewey Finn to zagorzały fan rocka i gitarzysta w pewnej kapeli. Jednak styl Dewey'a nie pasuje innym muzykom, dlatego wyrzucają go z zespołu. Dewey musi jak najszybciej znaleźć pracę, w przeciwnym razie zostanie wyrzucony z mieszkania. Aby zlikwidować wszelkie problemy finansowe podstępem zatrudnia się w elitarnej szkole podstawowej jako nauczyciel. Jednak nie ma on bladego pojęcia o matematyce, historii ani o geografii... Na szczęście wśród swoich wychowanków znajduje grupę młodych, utalentowanych dzieci, z którymi potajemnie zakłada kapelę rockową. Jego marzeniem jest wygrać 'Bitwę Zespołów' a co z tym idzie, otrzymać sporą sumkę $.

  • Dewey jest zbuntowanym gitarzystą i wyznawcą rock and rolla, który lubi rzucać się w tłum na koncertach. Niestety zostaje wyrzucony z zespołu. Aż przypadkiem odbiera telefon do swojego współlokatora Neda i zostaje... nauczycielem w prestiżowej szkole. Nie ma pojęcia jak uczyć, ale swoimi metodami rozbudza w uczniach poczucie własnej wartości oraz tworzy szkolny zespół mocnego rocka.

  • Komedia opowiada historię pewnego rockmana Deweya Finna (Jack Black), który zostaje wyrzucony ze swego zespołu i wpada w poważne tarapaty finansowe.
    By zarobić na czynsz, Dewey - podając się za nauczyciela - podejmuje pracę w szkole. Jedyną szansą zdobycia większych pieniędzy może okazać się dla niego udział (i zwycięstwo!) w lokalnym konkursie dla młodych talentów. Bohater postanawia utworzyć zespół rockowy złożony ze... swych szkolnych podopiecznych.

  • Dewey, zagorzały fan rocka, zostaje wyrzucony z kapeli. Musi jak najszybciej znaleźć pracę żeby nie zostać wyrzuconym z mieszkania. Pewnego dnia odbiera telefon do swojego kumpla z propozycją pracy nauczyciela w elitarnej szkole. Zaczyna nauczać w tajemnicy dzieciaki rocka. Co będzie gdy wyjdzie na jaw że nie jest nauczycielem? I jak zareagują na to rodzice i współlokatorzy?