film

ocen
6,7 10 1 49441
6,9 15
ocen krytyków
Bezrobotny rockman, podszywając się pod przyjaciela, rozpoczyna pracę w szkole jako nauczyciel. Chce, aby jego klasa wzięła udział w bitwie zespołów muzycznych. więcej mniej
Szkoła rocka zobacz gdzie obejrzeć online

reżyseria

Złoty Popcorn
Film zdobył nagrodę Złoty Popcorn oraz 11 nominacji
Sprawdź wszystkie nagrody
Rock nie umarł!
Dewey Finn (Jack Black) jest gitarzystą w założonym przez siebie zespole No Vacancy. Spóźnianie się, skłonność... ... czytaj więcej
false
Ewelina Nasiadko
Szkoła rocka
Zwiastun nr 1
nr 1 2009-11-16T11:31:33 https://fwcdn.pl/webv/31/45/13145/z01.13145.4.jpg https://fwcdn.pl/video/104189/school_of_rock_tlr_m480.360p.mp4

Dewey Finn (Jack Black) zostaje wyrzucony z zespołu rockowego. Pozbawiony w ten sposób środków utrzymania, w obliczu widma bankructwa przyjmuje propozycję zastępstwa za nauczyciela muzyki w elitarnej szkole podstawowej. Niekonwencjonalnymi metodami nauki stara się rozwinąć w uczniach zamiłowanie do muzyki, zwłaszcza, że odkrywa w swojejDewey Finn (Jack Black) zostaje wyrzucony z zespołu rockowego. Pozbawiony w ten sposób środków utrzymania, w obliczu widma bankructwa przyjmuje propozycję zastępstwa za nauczyciela muzyki w elitarnej szkole podstawowej. Niekonwencjonalnymi metodami nauki stara się rozwinąć w uczniach zamiłowanie do muzyki, zwłaszcza, że odkrywa w swojej klasie niesamowite talenty muzyczne, które mogą mu pomóc w wygraniu konkursu rockowego, a przez to w rozwiązaniu wszystkich kłopotów finansowych.

boxoffice
$131 095 990 na świecie
$81 261 177 w USA
$49 834 813 poza USA
budżet
$35 000 000
dystrybucja
United International Pictures Sp z o.o.
studio
Paramount Pictures (przedstawia) / MFP Munich Film Partners GmbH & Company I. Produktions KG / New Century / więcej
tytuł oryg.
The School of Rock
inne tytuły
School of Rock Miedzynarodowe
School of Rock (alternatywna pisownia) USA
School of Rock Wielka Brytania
Pierwotnie reżyserem filmu miał być Stephen Frears.
Maggotdeath - była kapela Neda, nawiązuje nazwą do amerykańskiego zespołu Megadeth.
Na zdjęciu przedstawiającym były zespół Dewey'ego i Eda, znajdują się jeszcze Richard Linklater (reżyser filmu) i David Grohl (były perkusistka Nirvany oraz członek zespołów Foo Fighters i Probot).
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych

Energia!!!!

ocenił(a) film na 8

Oglądając film miałem ochotę co chwile wyskakiwac z fotela i ŚPIEWAĆ TAŃCZYĆ DRZEĆ SIĘ!!!!!!!!!!!jak Jack Black!!!;)nie mogłem usiedzieć w spokoju!Wy też tak mieliście oglądając ten film????????czy to po prostu na mnie ten film tak działał?!Chciałem jeszcze dodać że jestem osobą z MEGA temperamentem;)))więc to nie...

Dziwne

ocenił(a) film na 10

Dziwne jest to że teraz dzieciaki już nie słuchają rocka, a ogółem film świetny daje 10

Zadaj dzisiejszemu młodemu człowiekowi pytanie: "Czy słyszałeś, kiedyś jakiś utwór Led Zeppelin". A on popatrzy na ciebie jak na wieśniaka i spyta: "A co to k..wa jest Led Zeppelin ?!"
No niestety to wszystko przez wszech ogarniającą komercję i kicz, jednym słowem "plastik". Wszystkie dzieciaki od siebie małpują....

Więcej takich .

ocenił(a) film na 10

Daję 10 za piosenkę na końcu.8 za resztę .Bardzo pozytywna komedia z doskonałą muzyką w tle.Nie każdemu może podchodzić czarny jacek ale nie on jest w tym filmie najważniejszy .

8!

ocenił(a) film na 8

świetny relaks, zwłaszcza gdy nie ma się ochoty na kino, przy którym trzeba się skupić i wysilić - i
jakkolwiek to nie brzmi, nie jest to bynajmniej krytyka. Przyjemny, familijny film, z zielonym kółkiem.

No i dobry, bo prosty i nieskomplikowany, sposób na edukację muzyczną szarej pop-masy ;)