The Fast and the Furious: Tokyo Drift

plakat - Szybcy i wściekli: Tokio Drift (2006)

opisy filmu

(5)
 • Kontynuacja przebojów kasowych "Szybcy i wściekli". Idąc śladami swoich poprzedników, film "Szybcy i wściekli: Tokio Drift" prezentuje najnowszy rozdział w cieszącej się niezwykłą popularnością serii, która do tej pory przyniosła na całym świecie wpływy w wysokości ponad 443 milionów dolarów. Opuszczając amerykańskie ulice, udajemy się do postmodernistycznego Tokio, gdzie puls bije szybciej, a zawrotne wyścigi przyprawiają o zawrót głowy i przyspieszone bicie serca.
  "Szybcy i wściekli: Tokio Drift" to historia Seana Boswella, który zawsze był outsiderem. Ten typ samotnika, wyobcowanego zarówno w domu rodzinnym, jak i poza nim, odnajduje związek z obojętnym mu otaczającym światem jedynie poprzez nielegalne wyścigi samochodów, które dodatkowo nie przysporzyły mu popularności wśród lokalnych przedstawicieli władzy. Po jednej z kolejnych kraks, chcąc uniknąć kary więzienia, Sean zostaje oddelegowany z kraju, wysłany do Tokio, gdzie przychodzi mu dzielić niewielkie mieszkanie w zapuszczonej dzielnicy miasta z pracującym dla wojska, szorstkim ojcem.

 • Wieczny outsider Sean Boswell kontakt ze światem utrzymuje jedynie poprzez nielegalne wyścigi samochodowe. Po kolejnej kraksie, aby uniknąć więzienia, musi ewakuować się do ... Tokio. W nowym otoczeniu czuje się jeszcze bardziej samotny. Obce są mu lokalne zwyczaje. Dlatego odżywa, gdy spotyka starego kumpla. A Twinkie wprowadza go w świat japońskich "szaleńców kierownicy".
  Dla Seana to powrót do jego pasji i ryzykownej gry grożącej kolejnym konfliktem z prawem. W sowim pierwszym, na nowym terenie, wyścigu, Sean ma wątpliwą przyjemność zetknąć się z lokalnym mistrzem D.K, który ma interesy z Yakuzą. Po przegranym zakładzie jedynym sposobem, w jaki teraz może spłacić zaciągnięty dług, jest wkroczenie w podziemny świat tokijskich wyścigów, w którym gra toczy się o najwyższą stawkę - życie lub śmierć.
  Przewodnikiem Seana zostaje, dość podobny do niego, miejscowy outsider Han, który tłumaczy mu skomplikowane zasady wyścigów driftingowych. Wszystko odbywa się pod kontrolą mafii, która zarabia na nielegalnym, ale ekscytującym graczy procederze, gigantyczne pieniądze. Sean czuje, że znów ma kłopoty, tym bardziej, ze zakochał się w dziewczynie D.K. Taka kombinacja nie zwiastuje niczego dobrego. Sean musi więc wygrać decydujące o tytule mistrza zawody "Tokio Drift".

 • Niepełnoletni Shaun Boswell zostaje zaatakowany przez mającego bogatych i wpływowych rodziców Clay'a i daje się namówić na wyścig samochodami, którego stawką jest obecna dziewczyna Clay'a, był to zresztą jej pomysł. Shaun wygrywa wyścig, ale oba samochody są zniszczone, a kierowcy poturbowani. Aby uniknąć więzienia, Shaun przeprowadza się do swojego ojca do Tokio. Nienawykły do regulaminowego sposobu życia Japończyków, Shaun źle się czuje w nowym miejscu. Wkrótce jednak poznaje Twinkiego, który jeździ fantazyjnie przerobionym samochodem. Dzięki niemu trafia do podziemnego światka wyścigów samochodowych. Tam też poznaje lepiej koleżankę ze szkoły Neelę. Jej chłopak Takashi, ma wujka w Yakuuzie, japońskiej mafii, Shaun ponownie wpada w kłopoty przez dziewczynę, dochodzi do wyścigu między nim, a Takashim. Jest tylko jeden szkopuł, w Japonii ściga się driftem, Takashi jest Królem Driftu, a Shaun nie ma o takiej jeździe zielonego pojęcia.

 • "Tokio Drift" to kolejna część kasowych przebojów z sagi "Szybcy i wściekli". Tym razem głównym bohaterem jest Shaun Boswell, który cały swój wolny czas poświecą wyścigom. Podczas jednego z feralnych wyścigów trafia na komisariat. Aby nie wpaść za kratki wylatuje do dawno niewidzianego ojca do Tokio. Tam poznaje Twinkiego, który wprowadza go do podziemnego świata wyścigów ...

 • Twórcy "Szybkich i wściekłych" oraz "Za szybkich, za wściekłych"  prezentują najszybszy z filmów tej wysokooktanowej serii! Skazany za wyścigi uliczne Sean Boswell (Lucas Black) usiłuje ułożyć sobie życie po drugiej stronie oceanu, ale i tam niepohamowana pasja ścigania się sprawi, iż wejdzie w konflikt z japońskim podziemiem. By przeżyć, musi opanować do perfekcji sztukę driftingu – nowego stylu jazdy polegającego na wprowadzaniu samochodu w kontrolowany poślizg i pokonywaniu tym sposobem najostrzejszych zakrętów, co wydaje się przeczyć prawom grawitacji i sprawia, że kierowcy ocierają się co chwilę o śmierć. Zasiądź w fotelu kierowcy i włącz się w najbardziej niebezpieczny wyścig świata jakim jest przepełniony niesamowitymi efektami i wyczynami kaskaderskimi Tokio Drift.