Titanic (1997)

plakat - Titanic (1997)

opisy filmu

(6)
  • W słoneczny, kwietniowy dzień w 1912 roku, na angielskim wybrzeżu arystokratyczna rodzina wraz z 17-letnią Rose (Kate Winslet) wchodzi na pokład Titanica, udając się w podróż do Stanów Zjednoczonych.
    Pół godziny później grający w pokera w tanim, portowym barze 23-letni Jack Dawson (Leonardo DiCaprio) wygrywa szczęśliwym trafem bilet III klasy na rejs Titanikiem. W ostatniej chwili przed wypłynięciem statku wbiega na jego pokład. Tak zaczyna się wielka historia miłosna, która ma odmienić życie pięknej, bogatej, lecz nieszczęśliwej Rose oraz biednego, nie mającego nic prócz talentu malarskiego, Jacka.

  • Grupa "poszukiwaczy skarbów" pod wodzą Brocka Lovetta (Bill Paxton) przeszukuje wrak "Titanica" w nadziei na odnalezienie bezcennego diamentu zwanego "sercem oceanu". Pewnego dnia natrafia na kasetę pancerną z rysunkiem przedstawiającym młodą dziewczynę z diamentem na szyi. Tą dziewczyną okazuje się Rose Calvert (Gloria Stuart), która zgadza się opowiedzieć o wydarzeniach związanych z katastrofą "Titanica".
    10 kwietnia 1912, Southampton, Anglia. Siedemnastoletnia Rose DeWitt Bukater (Kate Winslet) wsiada na pokład Titanica, najwspanialszego transatlantyku świata. W podróży do rodzinnej Filadelfii towarzyszy jej snobistyczna matka, Ruth (Frances Fisher) oraz narzeczony Caledon Hockley (Billy Zane), człowiek arogancki i dumny ze swojego bogactwa. Rose czuje się głęboko nieszczęśliwa. W napadzie desperacji decyduje się zakończyć życie skacząc do lodowato zimnej wody. W ostatniej chwili jej samobójczą próbę udaremnia Jack Dawson (Leonardo DiCaprio), pasażer z trzeciej klasy. Okazuje się, że Jack to prawdziwy "niespokojny duch", a przy tym utalentowany rysownik. Rose jest nim oczarowana, uświadamia sobie, że udało mu się osiągnąć w życiu wszystko to, co dla niej pozostanie na zawsze nieziszczalnym marzeniem. To początek zakazanej miłości, w nieodpowiednim miejscu i w nieodpowiednim czasie.

  • Jack Dawson (Leonardo DiCaprio) i Rose DeWitt Bukater (Kate Winslet) odbywają podróż do Ameryki "niezatapialnym" transatlantykiem Titanic, dla którego jest to dziewiczy rejs. Rose, młoda dziewczyna z wyższych sfer - podróżuje w pierwszej klasie wraz z matką i narzeczonym - Caledonem Hockleyem (Billy Zane). Jack, młody, ubogi chłopak, podróżuje z przyjacielem dzięki wygraniu w karty biletów na podróż w trzeciej klasie. Oboje poznają się w momencie, gdy Rose rozczarowana dotychczasowym życiem zamierza popełnić samobójstwo przez skok do lodowatej głębi oceanu. Jack odwodzi sfrustrowaną dziewczynę od samobójczych zamiarów i wzbudza w niej uczucie miłości do siebie. Ale na drodze młodych kochanków jest wiele przeszkód: surowa matka, bogaty narzeczony, "śmietanka towarzyska" z wyższych sfer, a także... Atlantyk, który trzeba przepłynąć. Gdy luksusowy liniowiec wpada na górę lodową, ich pełen pasji, płomienny romans przeradza się w przerażającą, mrożącą krew w żyłach walkę o przetrwanie... o życie.

  • "Minęły 84 lata, a ja wciąż czuje zapach świeżej farby, porcelanowa zastawa było nowiusieńka, pościel nigdy nieużywana. Nazywano go statkiem marzeń i takim był, naprawdę takim był. 4000 metrów pod powierzchnią Oceanu Atlantyckiego spoczywa największy i najwspanialszy wrak słynnego brytyjskiego liniowca pasażerskiego RMS TITANIC. Grupa poszukująca skarby przeszukująca obecnie wrak Titanica w celu znalezienia najbardziej wartościowego brylantu, czyli "Serca Oceanu", który 15 kwietnia 1912 roku o godzinie 2:20 wraz ze statkiem poszedł na dno Atlantyku. Szef grupy natrafia na zaskakujące odkrycie. Natrafia, zatem na obraz, który przeleżał w wodzie tyle czasu, i jest prawie w stanie nienaruszonym. Rose Dawson Calvert (Gloria Stuart) dowiaduje się o obrazie w telewizji i dzwoni na pokład statku, który bada wrak Titanica. Dowiadują się, że kobieta, która namalowana jest na obrazie żyje. Przybywa na pokład i zaczyna opowiadać o przeszłości. Dowiadują się o nigdy nieznanej ludzkości osobie. Jest nią Jack Dawson (Leonardo DiCaprio). Zakochuje się ona w pierwszym dniu podróży. Zdawało się, ze nikt nie może przerwać im tej podróży. Jednak 14 kwietnia 1912 Titanic uderza o górę lodową. Rozpoczyna się walka o życie. Na pokładzie znajduje się 2200 kobiet, mężczyzn i dzieci. Miejsc ratunkowych jest jedynie dla 750 osób...

  • Historia statku, "który nigdy nie zatonie" oraz wplecionej między wersy opowieści o namiętnej miłości, która zwycięża śmierć. Statek odpływa 12 kwietnia 1912 roku, razem z Rose (Kate Winslet), piękną dziewczyną, która by poprawić status majątkowy rodziny, ma już wybranego bogatego narzeczonego oraz Jack (Leonardo DiCaprio). Jack jest młodym chłopakiem, który wygrał bilet na podróż pięć minut przed rozpoczęciem rejsu. Jest biednym pasażerem statku, przebywającym w przedziale trzeciej klasy. Jednak pomimo tych różnic, oboje pokochali siebie aż do śmierci. Zaczęło się od tego, że matka Rose przekładała interesy rodziny nad uczucia córki. Ruth (Frances Fisher) bardzo dokładnie zaplanowała jej przyszłość, ale Rose nie mogła przez całe życie zaciskać zębów podczas zakładania gorsetu i tak samo godzić się, by spędzić swoje życie z Caledonem Hockley (Billy Zane), gdyż nie czuła do niego nic pozytywnego. Dziewczyna nie mogła poradzić sobie z sytuacją i chciała popełnić samobójstwo skacząc ze statku. Jednak "miała pecha", bo gdy prowadzona silnymi emocjami próbowała to uczynić, nie zauważyła, że nie jest sama. Jack właśnie odprężał się, gdy zauważył elegancką kobietę przekładająca nogi przez barierkę. Podbiegł do dziewczyny i wytłumaczył jej, że woda jest bardzo zimna, bo kiedyś sam wpadł do lodowatego zbiornika. Rose udało się przekonać i... właśnie wtedy między nimi narodziło się wielkie uczucie.

  • Jake i Rose (Leonardo DiCaprio i Kate Winslet), para młodych kochanków, poznają i zakochują się podczas dziewiczego rejsu "niezatapialnego" transatlantyku Titanic. Nie dane im było jednak zaznać pełni szczęścia i miłosnych uniesień. Gdy luksusowy liniowiec wpada na górę lodową, ich pełen pasji, płomienny romans przeradza się w przerażającą, mrożącą krew w żyłach walkę o przetrwanie o życie. Reżyserem "Titanica" jest prawdziwy wizjoner w świecie kina, James Cameron, wielokrotnie nagradzany reżyser. Stworzył on nieporównywalne z niczym dzieło, po mistrzowsku żonglując uczuciami swoich bohaterów, miłość przeplatając z nienawiścią, hart ducha i odwagę konfrontując z podłością i tchórzostwem w obliczu wielkiej katastrofy i sprawiając, że film "Titanic" to istny triumf kinematografii.