Transformers (2007)

plakat - Transformers (2007)

opisy filmu

(4)
  • Reżyser "Armageddonu" i "Pearl Harbor" Michael Bay i producent Steven Spielberg ożywiają animowaną sagę opowiadającą o starciu Autobotów z Deceptikonami. Kiedy ich walka zaczyna zagrażać naszej planecie, tylko jeden człowiek, Sam Witwicky (Shia LaBeouf) może przeważyć szalę zwycięstwa!

  • "Transformers" to film zrobiony na podstawie serii filmów animowanych.
    Dwie rasy robotów - Autoboty i Decepticony - prowadzą między sobą wojnę,
    od której zależy los wszechświata. Kiedy wojna przenosi się na Ziemię,
    na drodze Decepticonów staje Sam Witwicky (Shia LaBeouf). Jest on zwykłym nastolatkiem, który interesuje się samochodami. Nieświadomy tego, że stanowi ostatnią szansą na przetrwanie rasy ludzkiej, Sam razem ze swoją przyjaciółką Mikaelą (Megan Fox) znajduje się w samym środku wojny pomiędzy robotami. Kiedy ważą się losy świata, chłopak zdaje sobie wreszcie sprawę z powagi sytuacji.

  • Autoboty i Deceptikony to dwie rasy kosmicznych robotów, którzy toczą wojnę o władzę. Władzę nad ich rodzimą planetą Cybertron da Allspark, tajemniczy sześcian, który wylatuje w przestrzeń kosmiczną. Rządny władzy lider Deceptikonów - Megatron - wyrusza za nim. Sześcian spada na Ziemię. Podążający za nim Megatron, w wyniku braku sił spada do oceanu Arktycznego, w którym zamarza. Po kilku latach robota przypadkowo odkrywa kapitan Witwicky. Włączając jego system nawigacyjny, Megatron resztkami sił zawiadamia swoich podwładnych o swoim położeniu. Deceptikony wyruszają do niego, a w ślad za nimi wyruszają Autoboty z Optimusem Primem na czele. To właśnie na Ziemi rozstrzygnie się ostatnia walka o Allsparka, a nieświadomy niczego, potomek kapitana Witwicky - nastolatek Sam, będzie musiał pomóc Autobotom.

  • Dziewięć milionów lat p.n.e. na planecie Cybertron wybuchła wojna pomiędzy dwoma gatunkami inteligentnych robotów - szlachetnymi Autobotami i bezwzględnymi Deceptikonami. Ich walka toczy się do dziś, także na Ziemi. O zwycięstwie przesądzić może jedynie znalezienie tajemniczej Wszechiskry. Artefakt odnalazł przed laty pradziadek nastoletniego Sama Witwicky'ego (Shia LaBeouf). Chłopak posiada okulary przodka, na których znajdują się współrzędne poszukiwanego sześcianu. Wysłannicy Autobotów i Deceptikonów przybywają na Ziemię. Tymczasem Sam jest kompletnie nieświadomy grożącego mu niebezpieczeństwa. Próbuje zwrócić na siebie uwagę pięknej Mikaeli (Megan Fox). By zaimponować dziewczynie, zabiera ją na przejażdżkę nowym autem marki Camaro. Samochód okazuje się Autobotem Bumblebee. W ten sposób Sam i Mikaela dostają się w sam środek walki maszyn.