Efter brylluppet

plakat - Tuż po weselu (2006)

opisy filmu

(3)
  • Jacob (Mads Mikkelsen), pełen ideałów dyrektor upadającego sierocińca w Indiach, poświęcił życie opiece nad porzuconymi na ulicach dziećmi. Kiedy nad sierocińcem zawisła groźba likwidacji, mężczyzna dostaje niezwykłą ofertę pomocy. Nieznany duński biznesmen Jørgen (Rolf Lassgård), proponuje mu dotację w wysokości 4 milionów dolarów. Istnieje jednak pewien dziwny warunek. Jacob musi nie tylko wrócić do Danii, ale również wziąć udział w ślubie córki swego darczyńcy. Wesele okazuje się przełomowym momentem, swoistym łącznikiem pomiędzy przeszłością, a teraźniejszością, Jacob zaś staje w obliczu największego dylematu w swoim życiu.

  • Jacob Petersen poświęcał swoje życie na niesieniu pomocy dla ubogich i porzuconych dzieciach z ulic w Indiach. Któregoś dnia pojawiło się ryzyko zamknięcia sierocińca. Na pomoc idzie mu pewnien duński biznesmen, który proponuje mu 4 miliony dolarów. I nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie jeden warunek - bohater musi dotrzeć do Danii i...wziąć udział w ceremonii ślubnej swojego ofiarodawcy.

  • Jacob Petersen (Mads Mikkelsen) wiele lat temu wyjechał z Danii do Indii, gdzie objął stanowisko dyrektora sierocińca dla porzuconych dzieci. Szczególna więź łączy go z 8-letnim Promodem (Neeral Mulchandani), którym opiekuje się od dnia jego narodzin. Na kilka dni przed urodzinami chłopca Jacob musi go opuścić - wyrusza do Danii, aby zdobyć pieniądze niezbędne dla funkcjonowania sierocińca.
    Na miejscu poznaje bogatego biznesmena Jørgena (Rolf Lassgård), który ma przygotować umowę gwarantującą sierocińcowi dotację w wysokości 4 milionów dolarów. Jacob zostaje też zaproszony na ślub jego córki. Na ceremonii spotyka matkę panny młodej - swoją dawną znajomą. Na weselu wychodzi na jaw pewna tajemnica, która ma ogromne znaczenie dla Petersena. Od tej chwili zmieni się cały jego świat.
    Film o niedopowiedzeniach, błędach, nieszczęściu, ale także wielkim uczuciu, które karze zadbać o przyszłość najbliższych osób.