Prête-moi ta main

plakat - Układ idealny (2006)

opisy filmu

(5)
  • Luis (Alain Chabat), zblazowany choć nie pozbawiony uroku czterdziestoletni Paryżanin, prowadzi malownicze, wolne od zobowiązań życie. Beztroski kawaler i dusza towarzystwa, podczas niedzielnych obiadów staje się oczkiem w głowie swej władczej matki i pięciu sióstr, które rozpieszczają go i wyręczają we wszystkim. Louis potulnie poddaje się ich decyzjom i pieszczotom, w jednej kwestii pozostaje jednak przy swoim - nie zamierza się żenić. Jednak kobiety, znużone ciągłym niańczeniem go postanawiają za wszelką cenę znaleźć mu towarzyszkę życia, a do swego zamiaru podchodzą z wyjątkowym zaangażowaniem? Doprowadzony do rozpaczy Luis wymyśla plan, dzięki któremu ma zapewnić sobie wolność a jednocześnie ukrócić raz na zawsze próby wyswatania go. Plan zakłada... wynajęcie żony.
    Co może pchnąć szukającą niezależności młodą kobietę w ramiona wiecznego kawalera? Czy karkołomna transakcja może być początkiem wielkiego uczucia?

  • Luis (Alain Chabat) wiedzie urocze życie: odnosi sukcesy w pracy, jest przystojny, beztroski i zawsze dostaje wszystko to co chce. Jest też zdeklarowanym kawalerem, który umawia się na randki z najpiękniejszymi dziewczynami. Jego szczęśliwe życie zaczyna się zmieniać, kiedy jego matka i siostra decydują, że nadszedł czas aby się ustatkował. Obie zaczynają go umawiać na randki w ciemno z wszystkimi samotnymi kobietami, które znają. Z tymi, których nie znają też...

  • Luis (Alain Chabat) jest singlem i dobrze mu z tym. Ale jego apodyktyczna matka i pięć sióstr chcą go ożenić za wszelką cenę. Luis postanawia więc wynająć dziewczynę (Charlotte Gainsbourg), która będzie udawać jego narzeczoną i porzuci go przed ołtarzem. Liczy, że rodzina da mu wtedy spokój.

  • Luis (Alain Chabat) wiedzie idealny żywot. Jest przystojny, podziwiany, odnosi liczne sukcesy zawodowe i posiada kochającą rodzinę. Życie wiecznego kawalera kończy się jednakowoż z chwilą, w której matka i siostra wprowadzają w życie plan jego ożenku. Umawiając go z licznymi kobietami wspólnymi siłami starają się zmusić mężczyznę do zaręczyn. Doprowadzony do granic wytrzymałości, Luis wymyśla idealny plan, dzięki któremu upiecze dwie pieczenie na jednym ogniu, zapewni sobie spokój ze strony rodziny oraz powróci do rozkosznego trybu życia, jednym słowem... wynajmie żonę!

  • Luis Costa (Alain Chabat) komponuje zapachy w firmie perfumeryjnej. Ma 43 lata, wiedzie wygodne życie pod skrzydłami charyzmatycznej matki Genevieve (Bernadette Lafont) i pięciu sióstr. Jest mu z tym dobrze i wcale tego nie kryje. Idealne, z punktu widzenia mężczyzny życie, zakłócają jedynie coraz mocniejsze naciski rodziny, aby się w końcu ożenił. Chcąc uwolnić się od tego, obmyśla plan, w którym główną rolę odgrywa jego narzeczona. Nie będąc aktualnie w stałym związku, Luis wynajmuje w tym celu siostrę przyjaciela, Emmę (Charlotte Gainsbourg).

multimedia
pozostałe