plakat - Underworld: Evolution (2006)

ciekawostki

(19)

błędy w filmie

 • Kiedy Selene była mała i malowała po ścianie więzienia, obrazki znajdowały się na wprost jej oczu. Po powrocie do więzienia obrazki nadal sięgają oczu Selene, mimo iż jest już ona dorosła - rysunki powinny znajdować się pod wodą.

 • W scenie, w której helikopter krąży nad zamkiem, ekipa przygotowuje się do zejścia pod wodę poprzez wkładanie oprzyrządowania. Nakładają maskę gazową z jedną, spójną szybką. W następnym ujęciu widać, że ekipa nosi maski płetwonurków, w których szybka podzielona jest na dwie części za pomocą czarnej linii. Jednak jeszcze w kolejnym ujęciu, w którym drużyna wynurza się z wody, na ich twarzach z powrotem "lądują" maski z jedną szybką.

 • Po walce Michaela i Marcusa na łodzi, Selene stara się ożywić nabitego na pal i pozornie martwego Michaela. W jednym momencie rozrywa jego koszulę, żeby wlać swoją własną krew w jego rany. Następnie kamera ukazuje jej twarz, po czym ponownie skierowana jest na Michaela, na którym widoczna jest koszula w nienaruszonym stanie.

 • Kiedy Selene walczy z lokalnymi policjantami w lesie, zostaje postrzelona z shotguna przez jednego z nich. Przez resztę filmu w jej odzieży nie ma jednak śladu po kuli, która powinna się znajdować w okolicy jelita.

 • Kiedy Marcus atakuje ciężarówkę, wszystkie szyby zostają rozbite. Michael wspina się z powrotem na miejsce pasażera i zaczyna rozmawiać z Selene. Wiatr zdaje się być ledwie widoczny, mimo iż jadą ze znaczną prędkością bez przedniej szyby. Ponadto ich długie włosy w ogóle nie powiewają.

 • Kiedy policjanci ruszają w pościg za Michaelem, ten podczas ucieczki przeskakuje przez policyjny samochód z dwoma stróżami prawa w środku, wgniatając przy tym dach maszyny. W następnej scenie policjanci wybiegają z samochodu, aby dołączyć do pogoni, a wtedy widać, że dach samochodu jest nietknięty.

 • Kiedy Selena wpada do tunelu, który stanowi legowisko lycan w kryjówce Tanisa, widoczne są poduszki podczas lądowania.

 • Pod koniec pościgu za ciężarówką, kiedy Marcus turla się po ziemi po zderzeniu z urwiskiem, widać uprząż zapewniającą mu bezpieczeństwo.

 • Podczas gdy Selene i Michael uciekają ciężarówką, Marcus bezpośrednio wlatuje przed samochód i zawisa pionowo w powietrzu z rozpostartymi skrzydłami, twarzą do ciężarówki. Jest to niemożliwe, uwzględniając szybkość, z jaką poruszał się samochód i stopień użycia skrzydeł przez Marcusa. Nie można tego również przypisać bezwładności Marcusa, gdyż pozostanie przed ciężarówką nawet przez parę sekund było wystarczającym czasem do utraty przewagi, jaką posiadał wcześniej.

 • Gdy Michael rozrywa puszki z farbą, którą chce oblać szyby, aby promienie słońca nie wpadały do środka i nie skrzywdziły Selene, można zauważyć, że ma całe ręce ubrudzone w farbie. Jednak w następnym ujęciu jego ręce są już czyste.

 • Kiedy Selene i Michael uciekają przed Marcusem, stojący na drodze Michael ma na sobie kurtkę. Jednak chwilę później, w ujęciu gdy zatrzymuje ciężarówkę, kurtka znika.

 • W czasie ucieczki ciężarówką dochodzi do starcia głównych bohaterów z Marcusem, w czasie którego pojazd doznaje poważnych uszkodzeń. Kiedy jednak Selene i Michael przyjeżdżają do magazynu, wóz jest w niemal nienaruszonym stanie.

 • W jednej ze scen światło słoneczne wpada do środka jaskini przez sufit w taki sposób, jak gdyby stało wysoko na niebie. Chwilę później, w ujęciu z zewnątrz, widać, że dopiero świta.

 • W jednej ze scen Selene przeładowuje swoją broń kilka razy, wyciągając magazynki zza pleców. Tymczasem we wcześniejszych ujęciach nie widać, żeby miała cokolwiek podczepione do kombinezonu.

 • W czasie walki Michaela z jednym z wilkołaków strzegących wejścia samochód, którym przyjechali główni bohaterowie, doznaje poważnych zniszczeń. Tymczasem gdy Michael i Selene odjeżdżają, ten sam pojazd jest praktycznie nieuszkodzony.

miejsce kręcenia

pozostałe