Van Helsing (2004)

plakat - Van Helsing (2004)

opisy filmu

(12)
 • Postać profesora Abrahama Van Helsinga po raz pierwszy zaistniała w kinie w adaptacji "Drakuli" Brama Stokera z 1931 roku autorstwa Toda Browninga i od tego momentu jeszcze kilkadziesiąt razy pojawiała się na dużym ekranie. Akcja filmu Stephena Sommersa osadzona jest w drugiej połowie XIX wieku. Słynny łowca potworów, profesor Van Helsing zostaje wezwany do tajemniczej krainy w Europie Wschodniej, gdzie ma za zadanie pokonać siły zła, uosabiane przez hrabiego Drakulę, Człowieka-Wilka i monstrum stworzone przez doktora Frankensteina. Jego asystentką zostaje piękna Anna, spadkobierczyni zacnej rodziny, od wieków prowadzącej walkę z Drakulą.

 • Wyznaczony do tropienia zła Van Helsing (Hugh Jackman) unicestwia potwory, przez co zostaje obdarzony tytułem "Mordercy". Na jego liście potworów króluje niepokonany hrabia Drakula (Richard Roxburgh). Gdy Van Helsing dociera do Transylwanii, spotyka Annę Valerious (Kate Beckinsale). Kobieta także tropi Drakulę i, chcąc zrzucić klątwę ciążącą od wieków na jej rodzinie, musi zabić wampira. Natomiast Van Helsing mierzy się z niewyjaśnionymi tajemnicami swojego dzieciństwa.

 • Główny bohater nazywa się Gabriel Van Helsing. Jest pracownikiem tajnej organizacji jako łowca różnych potworów: przede wszystkim wampirów. Niestety nie pamięta nic z swego życia. Sposobem na rozwikłanie zagadki przeszłości może być spotkanie z najpotężniejszym z wampirów: Drakulą. Van Helsing rusza więc do Transylwanii. Na swojej drodze Gabriel spotyka piękną i seksowną cygańską księżniczkę Annę Valerious, która chce pomścić swych przodków. Van Helsing ma nadzieję że uda mu się rozwiązać zagadkę swego życia. Czy mu się to uda?

 • Koniec XIX wieku. Gabriel Van Helsing jest tajnym agentem Watykanu. Jego praca polega na skutecznym i dyskretnym zwalczaniu wszelkiego rodzaju bezbożnych i diabelskich kreatur prześladujących ludzkość. A potworów nie brakuje; Van Helsinga (Hugh Jackman) poznajemy, kiedy rozprawia się z morderczym Mr. Hyde'm na dachu paryskiej katedry Notre Damme. Po wykonaniu tego zdania łowca potworów zostaje wezwany do Rzymu; kardynałowie zlecają mu misję specjalną - nawet jak na standardy Van Helsinga. Wojownik ma wyruszyć do rumuńskiej Transylwanii i zająć się sprawą potężnego, legendarnego wampira, niejakiego Drakuli. Na miejscu obok krwiopijczego hrabiego, Van Helsing spotka między innymi potwora doktora Frankensteina, wilkołaki oraz piękną Annę Valerious (Kate Beckinsale) - ostatnią dziedziczkę starego rumuńskiego rodu, który od pokoleń zmaga się z nieśmiertelnym, snującym diaboliczne plany Drakulą.

 • Protoplastą głównego bohatera filmu Stephena Sommersa, jest prof. Abraham Van Helsing - słynny wampirobójca, jedna z postaci w książce Brama Stokera, "Dracula". W filmie Sommersa odmłodzony Van Helsing o imieniu Gabriel, jest etatowym pogromcą bestii i potworów, pracującym na usługach tajnego zakonu Kościoła. Po rozprawieniu się z Dr Jekyllem/ Mr Hydem w Paryżu, Van Helsing (Hugh Jackman) otrzymuje nową misję - musi udać się do Transylwanii, by zgładzić groźnego wampira: hrabiego Draculę (Richard Roxburgh) - nieśmiertelnego, rumuńskiego księcia, jego trzy ponętne, żadne krwi narzeczone oraz Człowieka-wilka (Will Kemp) i monstrum Frankensteina (Shuler Hensley) - stworzenia wykorzystywane przez hrabiego do zrealizowania jego planów dominacji nad ludźmi. W czasie podróży, "Mordercy" towarzyszy oczytany i dowcipny brat zakonny, Carl (David Wenham). Po przybyciu do Transylwanii poznają oni Annę Valerious (Kate Beckinsale) - cygańską księżniczkę, której ród od dawna walczy z Draculą. By uwolnić rodzinę od ciążącej na niej klątwy i pomścić śmierć bliskich, Anna postanawia pomóc im w wykonaniu zadania. W tym czasie Van Helsing będzie musiał się zmierzyć z koszmarami ze swej dawno zapomnianej przeszłości...

 • W swojej stale toczącej się walce o oswobodzenie świata od okrutnych potworów Van Helsing, na polecenie tajnego stowarzyszenia, udaje się w podróż do Transylwanii aby, ostatecznie zniszczyć siejącego swoje śmiercionośne uroki Hrabiego Drakulę. Z odsieczą przychodzi mu nieustraszona Anna Valerious, której przyświeca idea oswobodzenia własnej rodziny od ciążącej na niej od wielu wieków klątwy - drogą do tego jest pokonanie wampira.

 • XIX w. Profesor Gabriel Van Helsing (Hugh Jackman) jest specjalnym agentem Watykanu do spraw zwalczania różnych bestii wrogo nastawionych do ludzi i religii katolickiej. Po unieszkodliwieniu Mr. Hyde, Van Helsingowi zostaje przydzielone kolejne zadanie. Tym razem ma on zabić samego księcia Draculę (Richard Roxburgh), zamieszkującego rumuńską Transylwanię. Zabicie Draculi jest związane z losami pewnej arystokratycznej rodziny, która już od wieków tępi potwory szerzące się po wschodniej europie - dawno temu rodzina ta złożyła przysięgę, że żadna z ich dusz po śmierci nie trafi do nieba, póki nie zabiją hrabiego Draculi. Ostatnim żyjącym potomkiem tej rodziny jest piękna Anna (Kate Beckinsale) i jeśli ona zginie, to cała jej rodzina będzie potępiona i nigdy nie osiągnie szczęścia w niebie. Profesor Van Helsing nie może pozwolić na zabicie ostatniego z rodu, musi działać szybko bo hrabia Dracula czyha na życie Anny.

 • Legendarny zabójca potworów i pogromca zła znów ma co robić. Poznajemy go w momencie, kiedy dość niekonwencjonalnymi metodami pozbywa się pana Jekylla i Hyda. Po wykonaniu zadania i zniszczeniu witraża w kościele Notre-Dame udaje się do Watykanu. Tam, w podziemiach, ma swoją siedzibę, tajemnicza grupa, która chroni świat przed złem. Van Helsing otrzymuje zlecenie - ma pozbyć się potężnego hrabiego Drakuli, by pewna rodzina na wieczność nie pozostała w czyśćcu.... 

 • Tym razem Van Helsing, łowca wampirów, wyrusza do Transylwanii, aby zabić Draculę i obronić księżniczkę Annę, która chce zemścić się za zbrodnie dokonane przez Wampira na jej przodkach. Anna uważa jednak, że potrafi sama się obronić. Pogromca wampirów musi odnaleźć zamek legendarnego Draculi oraz stoczyć z nim walkę. Ponieważ Van Helsing cierpi na amnezję Dracula przypomina mu kilka faktów z jego życia. Czy uda mu się zabić Draculę? W filmie pojawia także się postać Frankensteina. W rolach głównych wystąpili: Hugh Jackman (Van Helsing), Kate Beckinsale (Anna Valerious) i Richard Roxburgh (Hrabia Vladislaus Dracula).

 • Gabriel Van Helsing, wyznaczony przez sekretną organizację do tropienia sił zła, nie dających spokoju mieszkańcom ziemskiego globu, unicestwia złowieszcze potwory, co z czasem zostaje "nagrodzone" tytułem, który na dobre do niego przylgnął: morderca. Sam jednak jest tropiony przez tych, którzy nie rozumieją prawdziwej natury jako powołania. Teraz na jego czarnej liście "osób" do zlikwidowania figuruje zepsuty do szpiku kości, niepokonany hrabia Dracula. Gdy Van Helsing dociera do mrocznego świata Transylwanii, którym włada hrabia, spotyka na swej drodze Annę Velerious przedstawicielkę rodu o królewskich korzeniach, kiedyś potężnego i wpływowego, a obecnie niemalże całkowicie unicestwionego przez hrabiego. Ona także tropi Księcia Ciemności - chce bowiem zrzucić klątwę ciążącą od wielu wieków na jej rodzinie - jedyną drogą do tego jest zabicie wampira. Zbliżeni wspólna misją i osobą wspólnego wroga, Helsing i Anna raz na zawsze chcą rozprawić się z Draculą oraz unicestwić jego imperium ciemności. Podejmując sie zadania stawiania czoła wrogowi, który nigdy nie umiera, Van Helsing odkrywa sekret, którego nigdy by się nie spodziewał. Sam musi się zmierzyć z niewyjaśnionymi tajemnicami swojej przeszłości.

 • Film oparty na motywach powieści Brama Stockera "Drakula", ale opowieść jest zupełnie inna. Mroczny książę Transylwanii (Richard Roxburgh) trudni się zabijaniem ludzi, tworzeniem Frankensteina i płodzeniem potomstwa. Van Helsing (Hugh Jackman) zaś jest pogromcą wszelkiego rodzaju potworów. Jego zadaniem jest zgładzić potężnego wampira Drakulę, który chce zabić wszystkich ze sławnego rodu  Valerious, aby tajemnicza wampirza klątwa trwała nadal. Do zgładzenie pozostaje mu Anna (Kate Beckinsale), jednak na pomoc przybywa Van Helsing, z którym walka nigdy nie jest łatwa.

 • Czyżby diabeł trafił na równego sobie przeciwnika? Legendarny łowca potworów Van Helsing zostaje wysłany przez Watykan do odległej Transylwanii, sterroryzowanej przez wszechmocnego Hrabiego Drakulę. Łącząc swe siły z dzielną cygańską księżniczką, która postanawia pokonać słynnego wampira, by zrzucić ze swej rodziny prześladującą ich od wieków klątwę, Van Helsing kontynuuje swoje poszukiwania, by oczyścić świat ze zła.