The Pursuit of Happyness

plakat - W pogoni za szczęściem (2006)

opisy filmu

(9)
 • Scenariusz filmu oparty jest na autentycznych wydarzeniach i opowiada o życiu Chrisa Gardnera (Will Smith). Łańcuch zdarzeń pozostawia głównego bohatera bez pracy oraz domu w wieku 30 lat, odnajduje się wraz ze swym synkiem Chrisem Juniorem (Jaden Smith), żyjąc w łazience na stacji kolejowej w San Francisco. Wbrew swojemu beznadziejnemu położeniu, Gardner ze wszystkich sił stara się zostać maklerem. W końcu zostaje szkoleniowcem brokerów, a jego ranga wzrasta w takich firmach jak Dean Witter i Bear Stearns aż do jego obecnej pozycji - milioner będący wspólnikiem i właścicielem firmy w Chicago, zajmującej się pośrednictwem giełdowym - Gardner Rich & Co.

 • Historia Chrisa Gardnera (Will Smith), człowieka inteligentnego i utalentowanego, który zarabia na życie sprzedając wyposażenie medyczne. Nie jest to zajęcie ani wdzięczne, ani dobrze płatne. Ambitny Chris próbuje więc dostać się na staż w renomowanym biurze maklerskim i udaje mu się w tym wyścigu pokonać wielu znacznie lepiej wykształconych konkurentów. Nauka zajmuje Chrisowi wiele czasu, co odbija się na jego pracy, a tym samym i finansach. Dla niego i dla jego ukochanego, pięcioletniego synka, nadchodzą bardzo ciężkie dni; noclegi w schroniskach i na przystankach stają się codziennością. Ale mimo trudności Chris nie pozwala, by cokolwiek stanęło mu na drodze do lepszego życia i szczęścia.
  Film oparty na faktach.

 • Na szczęście trzeba czasem bardzo zapracować... Film jest tego dowodem. Jest to opowieść o ciężkiej pracy, zaangażowaniu, miłości do synka. Mężczyzna w średnim wieku (Will Smith) staje w swoim życiu na najniższym stopniu życia społecznego: słabe zarobki, zalega z czynszem, brakuje mu na dobre przedszkole dla synka, opuszcza go żona. Swoje aspiracje zostawia pod firmą maklerską, gdzie zobaczył jak ludzie się cieszą, gdy wszystko w życiu im się układa. Postanawia zmienić swoje - zapisując się na staż w owej firmie. Ciężko pracując i szukając co dzień z synkiem miejsca na sen (po wyrzuceniu z mieszkania), uczy się i stara by zdobyć stanowisko maklera. Jednak praca stażysty nie jest płatna, postanawia wszystko zaryzykować...

 • Lata 80. Christopher Gardner (Will Smith), drobny sprzedawca, przechodzi prawdziwą drogę przez mękę. Traci pracę, mieszkanie, odchodzi od niego żona, a do tego musi jeszcze opiekować się ich pięcioletnim synem, Chrisem Juniorem (Jaden Smith). Niejeden w takiej sytuacji załamałby się i skończył ze sobą. Gardner wciąż jednak wierzy, że upór i ciężka praca muszą kiedyś przynieść owoce. Przez długi czas razem z dzieckiem tuła się po rozmaitych przytułkach i dworcach autobusowych, a jednocześnie stara się znaleźć dobrze płatną posadę. Zdobywa staż w firmie maklerskiej, gdzie wreszcie może wykorzystać swój handlowy talent.

 • Kiedy mimo licznych prób związania końca z końcem, Linda (Thandie Newton) decyduje się opuścić rodzinę, aby szukać lepszego życia, Chris (Will Smith), samotny ojciec stara się wykorzystać swoje zdolności utalentowanego handlowca i walczy o lepiej płatną posadę. W końcu udaje mu się otrzymać staż w prestiżowej firmie maklerskiej, który decyduje się odbyć, mimo tego, że jest to praca za darmo. Nie mając żadnego zabezpieczenia finansowego, Chris i jego syn Chris Jr. (Jaden Smith) zostają eksmitowani z mieszkania i zmuszeni do nocowania w schroniskach i na dworcach autobusowych...

 • Film oparty na prawdziwej historii Chrisa Gardnera, czyli przykład "od pucybuta do milionera". Chrisowi nie wiedzie się najlepiej. Jest sprzedawcą urządzeń medycznych, których lekarze nie chcą kupować, jego żona jest zmęczona pracą na dwie zmiany w pralni, a jego syn chodzi do podrzędnego przedszkola. Mimo, że państwo Gardnerowie klepią biedę i zalegają z czynszem, głowa rodziny nie poddaje się i optymistycznie patrzy w przyszłość. Nie można jednak tego samego powiedzieć o Lindzie. Po kolejnej porażce, decyduje się opuścić rodzinę i zostawia Chrisa z małym Christopherem. Bohater postanawia znaleźć pracę w biurze maklerskim i dzięki swojej charyzmie i bezpośredniości, dostaje się na staż. Od tej pory czeka go prawdziwa droga przez mękę - narastające problemy finansowe, poczucie odrzucenia, utrata domu... Będzie musiał walczyć, pomimo wszystkich przeciwności, o prawo do szczęścia zarówno swojego, jak i swego ukochanego syna.

 • Chris Gardner (Will Smith) to zwykły, szary obywatel, który pragnie zapewnić własnej rodzinie byt, jednak sprzedawanie maszyn wykonującej rentgenowskie zdjęcia w szpitalach jest zajęciem mało opłacalnym. Co więcej, interes ten jest początkiem ciągu niepomyślnych zdarzeń w życiu bohatera. Mimo odejścia żony Chris zostaje z własnym synem (w tej roli jego prawdziwy syn), dla którego stara się być autorytetem i przewodnikiem w jego młodym życiu. Ponadto stawia on sobie niezwykle ambitny i trudny cel. Przeszkody na drodze ku sukcesowi mnożą się, czy samotny, zaangażowany w wychowanie ojciec zdoła znaleźć dla siebie miejsce w jednej z największych amerykańskich firm maklerskich?

 • Film opowiada o Chrisie Gardnerze (Will Smith). Jest to człowiek dorosły, ciężko pracujący, by zapewnić byt rodzinie. Mimo ciężkiej sytuacji materialnej, wierzy, iż spełni swoje marzenia. Jednak wiarę w to straciła jego żona Linda (Thandie Newton), która w końcu od niego odchodzi. Chris postanawia sam wychowywać syna Christophera (Jaden Smith). Wkrótce Chris dostaje się na staż, który może otworzyć mu drzwi do lepszego życia. Jednak jego sytuacja materialna jeszcze bardziej się pogarsza i Gardner wraz z synem zostają bez dachu nad głową. Odtąd pomieszkują w przytułku, ale Chris nie ma zamiaru się poddać, nie ma wyjścia. Funkcjonowania w ciągłym biegu i mordercza praca oraz niepewność związaną z dalszym życiem, zostają wynagrodzone - główny bohater kończy sześciomiesięczny staż i otrzymuje propozycję zatrudnienia. Od tego czasu jego sytuacja diametralnie się zmienia. Chris osiąga swój cel, swoje marzenia, dzięki którym staje się szanowanym człowiekiem.

 • Historia borykającego się z przeciwnościami losu Chrisa Gardnera (w tej roli nominowany do Oscara Will Smith) i jego rodziny. Kiedy Linda (Thandie Newton), matka 5-letniego Christophera (Jaden Smith) ugina się pod ciężarem finansowych trudności i opuszcza rodzinę, mężczyzna musi poradzić sobie ze znalezieniem dobrze płatnej posady oraz zapewnieniem dziecku dachu nad głową. Po wielu próbach Chris otrzymuje propozycję odbycia bezpłatnego stażu w prestiżowej firmie brokerskiej. Zdesperowany, bez środków do życia, Gardner decyduje się skorzystać z propozycji. Dzięki pewności siebie i miłości synka, Chris Gardner przezwycięża trudności stając się jedną z legendarnych postaci Wall Street.