Lundi matin

plakat - W poniedziałek rano (2002)

opisy filmu

(4)
  • Vincent ma już dosyć wszystkiego: żony, dzieci, pracy. Na kilka tygodni porzuca więc to wszystko i protestując przeciwko monotonii życia oddaje się piciu i nałogowemu paleniu papierosów.

  • Vincent jest zmęczony monotonią życia. Dzień w dzień wstaje o 6 rano do pracy, potem dom i tak w kółko. Brakuje mu miejsca i czasu na realizowanie marzeń. Pewnego dnia postanawia rzucić wszystko i wyjechać. Zostawia rodzinę, przyjaciół i wyrusza do Wenecji. Pośród nowych ludzi i w nowym otoczeniu próbuje odnaleźć zagubione szczęście, a może nawet nowe życie.

  • Każdego ranka, o 6:00 Vincent wstaje z łóżka i wyrusza do pracy. Coraz trudniej znieść mu rutynę codziennego życia i znaleźć czas na realizację marzeń. Pewnego dnia zamiast do pracy wyrusza w świat... Do Wenecji - miasta zakochanych, gondoli, złodziei kieszonkowych, ulicznych malarzy za pięć lirów i fałszywych arystokratów o podejrzanych rodowodach. Wśród urokliwej architektury w towarzystwie najróżniejszych dziwaków Vincent będzie próbował odnaleźć utracone szczęście...

    [opis dystrybutora]

  • W poniedziałek rano to najnowsza komedia Otara Iosselianiego, będąca ironicznym spojrzeniem na zmagania współczesnego człowieka z życiową rutyną. Na ubiegłorocznym festiwalu w Berlinie film ten został nagrodzony Srebrnym Niedźwiedziem za reżyserię i nagrodą krytyków (FIPRESCI).
    W poniedziałek rano to pełna surrealistycznego humoru komedia, opowiadająca o człowieku, który pewnego dnia postanowił porzucić wszystko - dom, pracę, przyjaciół - i wyruszyć w świat, by odmienić swoje życie. Film Iosselianiego jest hymnem na cześć duchowej wolności i odwagi w poszukiwaniu szczęścia.
    [opis dystrybutora]

multimedia
pozostałe