Mar adentro

plakat - W stronę morza (2004)

opisy filmu

(3)
  • Jeden z najbardziej kontrowersyjnych obrazów roku poruszający temat eutanazji. Film jest opowieścią o życiu Ramona Sampedro (Javier Bardem), człowieka który przez prawie 30 lat swojego życia toczył walkę o... śmierć, która w jego rozumieniu była ucieczką od cierpień. Po ciężkim wypadku został sparaliżowany. Mimo, ze otoczony był miłością rodziny i przyjaciół od tamtej pory cały czas starał się o skrócenie cierpień. W końcu, rozgoryczony postawą sądu, postanawia popełnić samobójstwo.

  • Kochał życie. Wybrał śmierć. "W stronę morza" opowiada opartą na faktach historię Ramóna Sampedro (Javier Bardem), który kochał życie, jednak przez 30 lat walczył o... śmierć. Sparaliżowany po wypadku, mimo że otoczony miłością, latami ubiegał się o zgodę na przerwanie cierpień. Wolał godnie umrzeć, niż żyć ograniczony kalectwem. Zmęczony nieugiętą postawą sądu w końcu zdecydował się na popełnienie samobójstwa. "W stronę morza" to piękna, ciepła opowieść o człowieku, który z miłości do życia postanowił umrzeć.

  • Historia życia Ramóna Sampedro (Javier Bardem), który stoczył trzydziestoletnią walkę o prawo do zakończenia życia z godnością i możliwość eutanazji. Film ukazuje relacje Ramóna z dwoma kobietami: Julią (Belén Rueda), która jest jego prawniczką i Rosą (Lola Dueñas), która chce go przekonać, że warto żyć. Mężczyzna inspiruje kobiety do robienia rzeczy, które wcześniej uważały za niemożliwe. Mimo tego, że stopniowo poznaje wartość życia, pozostaje nieugięty i nadal chce umrzeć.