Wallace & Gromit in The Curse of the Were-Rabbit

plakat - Wallace i Gromit: Klątwa królika (2005)

pressbook

O FILMIE

Miłośnik sera i krakersów Wallace (Peter Sallis) i jego wierny pies Gromit — uwielbiana przez widzów para z nagrodzonych Oskarem® animowanych filmów studia Aardaman z serii „Wallace & Gromit” wystąpi w pełnometrażowej komedii w reżyserii Nicka Parka i Steve’a Boxa.
Wraz ze zbliżającym się dorocznym konkursem warzywnym, wśród sąsiadów Wallace’a i Gromita nastaje „warzywna mania”, a pomysłowy duet ma szansę zbić majątek na swoim najnowszym wynalazku - urządzeniu w humanitarny sposób pozbywającym się szkodników (w tym przypadku królików) usiłujących zaatakować cenne ogrody.
Kiedy tajemnicza, buszująca wśród warzyw bestia zaczyna terroryzować okolicę, atakując grządki i niszcząc wszystko na swojej drodze, gospodyni konkursu, Lady Tottington (Helena Bonham-Carter) angażuje Wallace’a i Gromita, aby ci przy użyciu swojego wynalazku unieszkodliwili stwora. Tymczasem, kandydat do ręki Lady Tottington, snobistyczny Victor Quartermaine (Ralph Fiennes), wolałby raczej ustrzelić bestię i zapewnić sobie pozycję lokalnego bohatera – nie wspominając już o ręce Lady Tottington. Ponieważ los konkursu wisi na włosku, Lady Tottington zmuszona jest pozwolić Victorowi na rozpoczęcie polowania na warzywnego rabusia. Nie zdaje sobie jednak sprawy z tego, że prawdziwe zamiary Victora będą miały straszliwe konsekwencje zarówno dla niej, jak i naszych dwóch bohaterów.
Nick Park („Uciekające kurczaki”), oryginalny twórca postaci Wallace’a & Gromita, oraz Steve Box reżyserują film „Wallace & Gromit: Klątwa królika” (Wallace & Gromit – The Curse of the Were-Rabbit) na podstawie scenariusza Boba Bakera, Marka Burtona, Steve’a Boxa i Nicka Parka. Film został wyprodukowany przez Petera Lorda, Davida Sproxtona, Nicka Parka, Claire Jennings i Carlę Shelley. Funkcję producentów wykonawczych pełnili Michael Rose i Cecil Kramer.
Peter Sallis, który użyczył swego głosu postaci Wallace’a we wszystkich filmach krótkometrażowych z udziałem sympatycznego wynalazcy, powtarza tę rolę także w tym filmie. Nominowana do Nagrody Akademii® Helena Bonham-Carter („Miłość i śmierć w Wenecji”) oraz dwukrotnie nominowany do Oskara® Ralph Fiennes („Angielski pacjent”, „Lista Schindlera”) użyczają swoich głosów postaciom Lady Tottington i Victorowi.
Produkcja firmy Aardman, „Wallace & Gromit – Klątwa królika” jest prezentowana przez DreamWorks Animation SKG i Aardman Features. Dystrybucja - DreamWorks Distribution LLC.

O PRODUKCJI
AKTORZY
TWÓRCY FILMU