Warszawa (2003)

plakat - Warszawa (2003)

opisy filmu

(3)
  • Jeden dzień w Warszawie. Bohaterowie filmu przyjeżdżają z prowincji. Wszyscy mają do załatwienia jakąś ważną, wręcz "życiową" sprawę. Dla każdego miasto ma inne oblicze. Mijają się na ulicach nie dostrzegając się wzajemnie, spotykają się dopiero uczestnicząc w jednym wypadku samochodowym... Zdobywca "Złotych Lwów" Grand Prix FPFF 2003.

  • Współczesna, wielowątkowa opowieść ukazująca 18 godzin z życia czwórki nieznajomych. Każde z nich przyjechało do Warszawy w ten sam zimowy dzień, by odmienić swoje życie i odnaleźć miejsce w tajemniczej, wymykającej się łatwemu opisowi metropolii. Drogi bohaterów będą się przecinać, a wzajemne spotkania na zawsze odmienią ich losy.
    Klara (Agnieszka Grochowska) przyjeżdża, by zamieszkać ze swoim chłopakiem. Paweł (Łukasz Garlicki) szuka pracy. Wiktoria (Dominika Ostałowska) spotyka nieznajomego (Lech Mackiewicz), a ten wciąga ją w swoje podejrzane interesy. Ojciec (Sławomir Orzechowski) szuka córki, która wyjechała do stolicy na studia i od trzech miesięcy nie dała znaku życia. Zimowy dzień ukazany w filmie, niektórych zbliży do spełnienia życiowych pragnień, innym przyniesie niespodziewane odkrycia dotyczące ich samych.

  • Cztery osoby przyjeżdżają do stolicy, aby odmienić swoje życie. Ich drogi przecinają się, a wzajemne spotkania wpływają na ich losy. Klara przybywa do Warszawy, by zamieszkać tu ze swoim chłopakiem. Dowiaduje się jednak, że jest on żonaty. Jej towarzysz podróży z pociągu, wychowanek domu dziecka Paweł, szuka w mieście pracy. Wiktoria poznaje Andrzeja, a ten wciąga ją w swoje podejrzane interesy. Jan Gołębiewski szuka swojej córki, która wyjechała do Warszawy na studia i od miesięcy nie daje znaku życia.

multimedia
pozostałe