Warszawa (2003)

plakat - Warszawa (2003)

pressbook

O filmie

Współczesna, wielowątkowa opowieść ukazująca 18 godzin z życia czwórki nieznajomych. Każde z nich przyjechało do Warszawy w ten sam zimowy dzień, by odmienić swoje życie i odnaleźć miejsce w tajemniczej, wymykającej się łatwemu opisowi metropolii. Drogi bohaterów będą się przecinać, a wzajemne spotkania na zawsze odmienią ich losy.

Klara (Agnieszka Grochowska) przyjeżdża, by zamieszkać ze swoim chłopakiem. Paweł (Łukasz Garlicki) szuka pracy. Wiktoria (Dominika Ostałowska) spotyka nieznajomego (Lech Mackiewicz), a ten wciąga ją w swoje podejrzane interesy. Ojciec (Sławoimir Orzechowski) szuka córki, która wyjechała do stolicy na studia i od trzech miesięcy nie dała znaku życia. Zimowy dzień ukazany w filmie, niektórych zbliży do spełnienia życiowych pragnień, innym przyniesie niespodziewane odkrycia dotyczące ich samych.

Warszawa - obsypany nagrodami na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni debiut Darka Gajewskiego - to odbiegający od schematów, liryczny obraz stolicy widzianej oczami przyjezdnych.

Głosy prasy
Rozmowa z Markiem Koterskim, przewodniczącym jury 28. FPFF w Gdyni
multimedia
pozostałe