Wesele (2004)

plakat - Wesele (2004)

opisy filmu

(6)
  • Wojnar (Marian Dziędziel) jeden z najbogatszych mieszkańców małego miasteczka, urządza córce Kasi (Tamara Arciuch-Szyc) wesele. Kiedy zabawa rozkręca się na całego, nagle zaczyna się wszystko walić. Panna młoda spotyka na weselu swojego byłego chłopaka, którego dalej kocha. Umiera dziadek panny młodej. Wojnar chcąc mieć wszystko pod kontrolą doprowadza do katastrofy...

  • Wojnar, miejscowy bogacz, organizuje wystawne wesele dla córki, Kasi. Chce w ten sposób pokazać swoją pozycję we wsi, wzmocnić prestiż i zadziwić gości przepychem. W tym celu także sprowadza z zagranicy, przy pomocy szwagra księdza, luksusowe Audi TT, które ma być prezentem dla młodej pary. Niestety, w miarę postępującej zabawy, wszystko zaczyna się sypać i zmierzać do katastrofy. "Szwagier" księdza okazuje się być gangsterem, usiłującym sprzedać kradzione w Niemczech auto, dziadek umiera w toalecie, kamerzysta Mateusz to dawna miłość Kasi, którą ona wciąż kocha, a sam Wojnar zostaje przyłapany przez żonę na zdradzie i porzucony. Również córka opuszcza ojca, kiedy okazuje się, że pan młody, Janusz, poślubił ją jedynie po to, by otrzymać nowy samochód.

  • To opowieść o miłości i o pieniądzach... a właściwie o miłości do pieniędzy.
    Wojnar - zamożny mieszkaniec małego miasteczka, urządza córce wystawne wesele. Zgodnie z "polską tradycją" impreza przybiera charakter pokazowy. Kiedy zabawa rozkręca się na całego, panna młoda dostrzega wśród gości weselnych kamerzystę, swojego byłego chłopaka, którego nadal kocha. Wcześniej ustalony scenariusz wesela zaczyna wymykać się spod kontroli ojca. Chęć pokazania się przez gospodarza z jak najlepszej strony doprowadza do katastrofy.

  • Podkarpacka prowincja. Wojnar (Marian Dziędziel), jeden z najbogatszych gospodarzy w okolicy, urządza córce huczne, suto zakrapiane alkoholem przyjęcie weselne. Wystawna impreza ma olśnić gości. Wydaje się, że wszystko jest dopięte na ostatni guzik, ale to tylko pozory. Okazuje się bowiem, że prezent dla nowożeńców - Kasi (Tamara Arciuch-Szyc) i Janusza (Bartłomiej Topa) - luksusowy samochód, nie został jeszcze spłacony. Goście upijają się do nieprzytomności przy wtórze muzyki disco polo, chętnie biorąc udział w nieprzyzwoitych oczepinowych konkursach. Tymczasem wściekły gangster (Paweł Wilczak), który sprzedał Wojnarowi auto, żąda od gospodarza reszty zapłaty za samochód, czyli dwóch hektarów ziemi należącej do dziadka panny młodej.

  • Wojnar urządza córce huczne wesele. Wydaje się, że wszystko jest dopięte na ostatni guzik, ale to tylko pozory. Prezent dla nowożeńców - Kasi i Janusza - luksusowy samochód, nie został jeszcze spłacony. Gangster, który sprzedał Wojnarowi auto, żąda dwóch hektarów ziemi należącej do dziadka panny młodej.

  • Wiesław Wojnar. To nazwisko nieodmiennie kojarzy się mieszkańcom pewnej wsi z bogatym ogrodnikiem, który właśnie został świeżo upieczonym teściem, ponieważ jego ukochana córka, Katarzyna, wyszła za mąż. Akcja filmu rozgrywa się podczas wesela panny młodej i jej wybranka, Janusza, który nie wydaję się być zbyt szczęśliwy, jako nowożeniec. Tymczasem Wojnar ma do wyregulowania sporo rachunków. Jego pieniądze coraz szybciej się kończą, a do zapłaty ma coraz więcej. A do tego groźny gangster, dostarczający prezent dla pary młodych, luksusowy samochód, nie jest zbytnio zadowolony z przebiegu transakcji, ponieważ Wojnar jest mu winien akt własności ziemi, która miała być odsprzedana, w zamian za auto. Bogacz jednak nie wywiązuje się z umowy. A wesele trwa...