Wimbledon (2004)

plakat - Wimbledon (2004)

opisy filmu

(5)
 • Wimbledon" opowiada historię dwojga tenisistów - starszego, bardziej doświadczonego Petera Colta (Paul Bettany) oraz młodej, utalentowanej Lizzie Bradbury (Kirsten Dunst). Ich relacja jest dość niestabilna z racji dokuczliwych mediów. Oprócz tego, związek Petera i Lizzie nie jest akceptowany przez jej ojca, Dennisa Bradbury'ego (Sam Neill). Doświadczony Peter wie, jak radzić sobie ze stresem w ważnych momentach (zwłaszcza życiowych), natomiast młoda Lizzie musi uwierzyć, że zwycięstwa na korcie nie dają bezgranicznego szczęścia.

 • Akcja "Wimbledon", rozgrywa się podczas jednego z najbardziej prestiżowych turniejów tenisowych na świecie. Peter Colt przekroczył już trzydziestkę i jest sklasyfikowany na 119 miejscu w rankingu ATP. Kiedyś nieźle zapowiadający się tenisista, stracił w pewnym momencie chęć walki i od tego czasu rzadko dochodzi do drugiej rundy. Dzika karta na Wimbledonie jest dla Petera szansą zakończenia z godnością kariery sportowej. Kiedy Peter spotyka młodziutką Lizzie Bradbury, ambitną Amerykankę, która w przerwach między meczami lubi się zabawić, zupełnie nieoczekiwanie zaczyna wygrywać. Romans uskrzydla go i przywraca wiarę w siebie. Nie jest to jednak na rękę ojcu Lizzie, który zamierza dopilnować, aby córka w czasie turnieju koncentrowała się wyłącznie na grze.

 • "Wimbledon" to urocza komedia twórców "To właśnie miłość" i "Dziennika Bridget Jones" o miłości na korcie tenisowym.
  Peter Colt (Paul Bettany) nieuchronnie zbliża się do końca niezbyt ciekawej kariery tenisowej do czasu, gdy dostaje niezwykłą propozycję i zarazem ostatnią szansę - gra podczas prestiżowego turnieju w Wimbledonie. Natomiast Lizzie Bradbury (Kirsten Dunst) to gracz pierwszej ligi, całą duszą oddana zwycięstwu na korcie. Przypadkowe spotkanie wyzwala w obojgu niespodziewanie iskrę sympatii i nowe możliwości - Pete odzyskuje formę podczas pierwszego meczu, a Lizzie zrozumie, że w życiu liczą się nie tylko zwycięstwa turniejowe. Bohaterów czeka jeszcze niejedna przeszkoda: czy Pete zdoła utrzymać tempo? Czy Lizzie pogodzi ambicję tenisistki i nowe uczucia?

 • Peter Colt najlepsze lata swojej kariery ma już chyba za sobą. Klasyfikowany na 11 miejscu światowego rankingu tenisistów, teraz spadł na 119 miejsce. Stoi w obliczu przejścia na sportową emeryturę i podjęcia pracy instruktora pań, doskonalących swój tenisowy warsztat w przerwach między wizytą u kosmetyczki a popołudniową kawką.
  Otrzymanie dzikiej karty w turnieju wimbledońskim staje się dla niego szansą pożegnania się z kortem. Dla Amerykanki Lizzie Bradbury, wschodzącej gwiazdy i enfant terrible międzynarodowego tenisa, jest to natomiast pierwszy występ na osławionych kortach. Przebojowa, dążąca do celu dziewczyna, zrobi wszystko, żeby osiągnąć wymarzony mistrzowski tytuł.
  Ich przypadkowe spotkanie daje Peterowi siłę, która pozwala mu wygrać pierwszy mecz. "Nakręcony" Peter rozpoczyna swój wielki come back, zdobywając podziw i uznanie byłych fanów, którzy z nowym entuzjazmem kibicują swojemu "wyciągniętemu z lamusa" faworytowi. Z kolei Lizzie, ku swemu zdumieniu, zaczyna się zakochiwać w brytyjskim "byłym" nieudaczniku.

 • Ona, Lizzie Bradbury (Kirsten Dunst) jest wschodzącą gwiazdą tenisa. On, Peter Colt (Paul Bettany) lata największej sławy ma już za sobą i postanawia zakończyć karierę. Poznają się na turnieju, tytułowym Wimbledonie. Nawiązują bliższe kontakty, choć ojciec Lizzie uważa, że relacje damsko-męskie w trakcie tak ważnego wydarzenia sportowego nie wpłyną dobrze na jej grę. Wkrótce udaje mu się przekonać córkę do swoich racji, jednak Peter nie poddaje się. Okazuje się, że miłość może przynieść zaskakujące rezultaty w życiu sportowca...