Bom-yeo-reum-ga-eul-gyeo-wool Geu-ri-go Bom

plakat - Wiosna, lato, jesień, zima... i wiosna (2003)

pressbook

KRÓTKO O FILMIE

Dzieło koreańskiego reżysera Kim Ki-Duka zdobyło Nagrodę Publiczności na MFF w San Sebastian (2003) oraz nagrody w 5 kategoriach na MFF w Locarno (2003). Film uhonorowany został przez Południowokoreańską Akademię Filmową Nagrodą dla Najlepszego Filmu Roku 2004. W tej samej kategorii oraz w kategorii Najlepszy Film Nieanglojęzyczny obraz nominowany jest do Złotego Satelity (2004). Film pokazywany był w Polsce ramach Filmostrady - Pierwszego Objazdowego Festiwalu Filmowego (2004).
Talent Kim Ki-Duka potwierdzają najnowsze dzieła reżysera. „Bin-Jip” został nagrodzony na MFF w Wenecji (2004) Małym Złotym Lwem, Nagrodą FIPRESCI oraz Nagrodą Signis i Nagrodą Specjalną Dla Reżysera. „Samaria” /„Samaritan Girl”/ uhonorowana została Srebrnym Niedźwiedziem na tegorocznym MFF w Berlinie (2004).


„Wiosna, lato, jesień, zima... i wiosna” to piękna, filozoficzna, nasycona głębią uczuć opowieść o ludzkim życiu.

Głównymi bohaterami są dwaj buddyjscy mnisi, którzy wiodą ciche życie na odludziu w małej świątyni.
Młody dopiero wchodzi w życie i stopniowo poznaje prawdy niesione przez wielowiekową kulturę. Stary - jest jego duchowym nauczycielem. Pełen młodzieńczych namiętności uczeń nie zawsze będzie zgadzał się z surowymi zasadami mistrza.
Film jest podzielony na pięć części – pór roku. Ich przemijanie symbolizuje życie człowieka w całej swej intensywności: od narodzin po śmierć, od miłości po cierpienie. Tłem całej opowieści jest przepięknie sfotografowana, uduchowiona przyroda.

PRASA O FILMIE
STRESZCZENIE
SYLWETKI TWÓRCÓW
SYLWETKI AKTORÓW