War of the Worlds

opisy filmu

(8)
 • Gdy Ray Ferrier kończył pewnego razu pracę w porcie, nie przypuszczał, że już następnego dnia nic nie będzie takie samo. Po przyjściu z pracy zastaje koło domu dwójkę swoich dzieci, wraz z byłą żoną i jej nowym mężem. Okazuje się, że Ray będzie się musiał zaopiekować dzieciakami przez kilka dni. W tym samym czasie na całym świecie dzieją się dziwne rzeczy - nadciągają burze, wielkie wyładowania elektryczne i brakuje prądu. Ojczyznę Raya dotyka to samo. Z rana na niebie pojawiają się straszne chmury, które według wszystkich zwiastują silną burzę. Jednak jest to bardzo dziwna burza - zupełnie bez grzmotów, ale z wieloma uderzeniami piorunów, nawet kilkakrotnie w jedno miejsce. Koło kościoła, na skrzyżowaniu, pioruny te zrobiły dużą dziurę w ziemi, wokół której natychmiast gromadzą się gapie. Nagle wszyscy zaczynają odczuwać dziwne drżenia ziemi. Po chwili ze środka wyłania się straszliwa machina, która w krótkim czasie zaczyna burzyć całe miasto i zabijać wszystkich napotkanych po drodze ludzi. W ten sposób zaczyna się straszliwa masakra.

 • Ray Ferrier to rozwiedziony pracownik portowy i jednocześnie niezbyt idealny ojciec. Wkrótce po tym jak jego była żona i jej nowy małżonek wpadają do Ferriera, żeby podrzucić mu dzieciaki - nastoletniego Robbiego i młodszą córkę Rachel, w mieście rozpętuje się przedziwna burza z piorunami. Chwilę później, na skrzyżowaniu nieopodal swojego domu Ray staje się świadkiem niezwykłego wydarzenia, które na zawsze odmieni życie jego samego i jego rodziny. Gigantyczna wojena machina, osadzona na trójnogu, pojawia się nagle z głębi ziemi i zanim ktokolwiek jest w stanie zareagować, spala wszystko, co znajdzie się w zasięgu jej rażenia.

 • Ray Ferrier, rozwiedziony pracownik portowy, jest świadkiem przerażających wydarzeń - wpierw nad jego miastem przechodzi gwałtowna i dość dziwna burza. Zaraz po niej z głębi ziemi wydostaje się gigantyczna machina wojenna, niszcząca wszystko, co napotka na swojej drodze. Tak rozpoczyna się krwawa inwazja kosmitów na Ziemię. Ray, który dotąd nie był zbyt dobrym ojcem, musi teraz ocalić dwójkę swoich dzieci. Wraz z nimi wyrusza w ryzykowną podróż przez spustoszony kraj, aby znaleźć miejsce, w którym można jeszcze żyć...

 • Film "Wojna światów" to najnowsza ekranizacja klasycznej powieści H.G. Wellsa, przeniesiona z końca XIX wieku w czasy współczesne. "Wojna światów" to książka, która zmieniła oblicze literatury fantastycznej i do dziś uważana jest za jedną z najważniejszych w historii światowej literatury.
  W filmie "Wojna światów" Tom Cruise gra Raya Ferriera, rozwiedzionego pracownika portowego, a jednocześnie niezbyt idealnego ojca. Wkrótce po tym, jak jego była żona (Miranda Otto) i jej nowy małżonek zostawiają u niego dzieciaki: nastoletniego Robbiego (Justin Chatwin) i młodszą córkę Rachel (Dakota Fanning), w mieście rozpętuje się nienaturalna burza. Chwilę później, na skrzyżowaniu nieopodal swojego domu, Ray jest świadkiem pojawienia się gigantycznej machiny, która niszczy wszystko, co znajduje się w jej zasięgu. Jest to ni mniej, ni więcej, mający przynieść katastrofalne skutki dla całej planety i ludzi, atak kosmitów. Od tej pory Ray ma tylko jeden cel: uratować życie swoje dzieci i znaleźć dla nich bezpieczne schronienie. Okazuje się jednak, że nie ma żadnego bezpiecznego miejsca na całym świecie, gdyż wszędzie dotarli już przybysze z kosmosu... Jedynie miłość Raya do dzieci i jego desperacja w dążeniu do zapewnienia najbliższym ochrony, może uratować całą trójkę.

 • Ray Ferrier (w tej roli Tom Cruise) to rozwiedziony pracownik portowy, a jednocześnie niezbyt idealny ojciec. Wkrótce po tym, jak jego była żona (Miranda Otto) i jej nowy małżonek wpadają, by zostawić u niego na weekend jego dzieci: nastoletniego Robbiego (Justin Chatwin) i młodszą córkę, Rachel (Dakota Fanning), w mieście rozpętuje się niesamowita burza z piorunami. Już chwilę później, na skrzyżowaniu nieopodal domu, cała rodzina staje się świadkiem niezwykłego wydarzenia. Gigantyczna machina, osadzona na trójnogu, wychodzi nagle z wnętrza Ziemi i zanim ktokolwiek jest w stanie zareagować: niszczy i zabija wszystko, co tylko znajdzie się w zasięgu jej dziwnych promieni. Ludzie uświadamiają sobie, że to atak kosmitów... Ray nagle musi stanąć na wysokości zadania i zostać tym, kim tak długo nie potrafił być - prawdziwym ojcem, który w tych ekstremalnych warunkach walczy o przetrwanie swojej rodziny.

 • Ekranizacja klasycznej powieści Herberta George'a Wellsa, przeniesionej z końca XIX wieku w czasy współczesne. Utwór opisuje walkę Ziemian z przybyszami z kosmosu, którzy chcą objąć we władanie naszą planetę.
  Ray Ferrier (Tom Cruise) jest rozwiedzionym pracownikiem portowym i nie najlepszym ojcem, który ma spędzić weekend z dwojgiem swoich dzieci. Niespodziewanym zwiastunem nadchodzącego koszmaru jest potężna burza, a po chwili: tajemnicza machina wyłaniająca się z wnętrza Ziemi. Z pozoru zwykły dzień, nieoczekiwanie staje się początkiem wojny straszliwej rzezi, rozpętanej przez przybyszów z kosmosu. Przerażony Ray wraz z dziećmi próbuje uciec przed coraz silniejszą armią Obcych. Jednak, mimo wszelkich starań, nie mogą znaleźć sobie żadnego schronienia, ponieważ każde miejsce na Ziemi jest bezlitośnie atakowane. Teraz przywiązanie do rodziny i ojcostwo Raya przejdą ciężką próbę...

 • Wojna światów to wstrząsająca posadami Ziemi przygoda, która „przykuwa do ekranu i olśniewa" (Michael Wilmington, Chicago Tribune), łącząc raz jeszcze supergwiazdora Toma Cruise'a oraz nagrodzonego Oscarem reżysera Stevena Spielberga w jednej z najdoskonalszych produkcji filmowych wszech czasów!
  Współczesna wersja klasycznego thrillera sci-fi H.G. Wellsa ukazuje heroiczną walkę o przetrwanie rodzaju ludzkiego widzianą oczami przeciętnej amerykańskiej rodziny. Uciekając przed pozaziemską armią zabójczych Trójnogów, które niszczą wszelkie oznaki życia na swojej drodze, Ray Ferrier (Cruise) ściga się ze śmiercią, by ocalić własne dzieci. Wojna światów to nieziemska przygoda pełna akcji i olśniewających efektów specjalnych.

 • Ray Ferrier (Tom Cruise) jest pracownikiem doków, który mieszka w New Jersey. Mężczyzna jest rozwiedziony z Mary Ann (Miranda Otto), a jego relacja z dziećmi – Rachel (Dakota Fanning) oraz Robbiem (Justin Chatwin) – jest dość skomplikowana. Pewnego dnia okazuje się, że Ray musi zająć się synem i córką przez kilka dni. W tym samym czasie na całym świecie mają miejsce niepokojące wydarzenia. Pojawiają się bardzo intensywne burze, którym towarzyszą silne wyładowania elektryczne. W ich mieście niespodziewanie zjawiają się kosmici, a Ferrier musi zrobić wszystko, żeby ocalić dzieci przed niebezpieczeństwem.

Ostatnio odwiedzone
wyczyść historię