War of the Worlds

plakat - Wojna światów (2005)

pressbook

WOJNA ŚWIATÓW – O PRODUKCJI

29 czerwca 2005 roku świat ogarnie wojna... Na ekrany kin wejdzie najnowsza produkcja Paramount Pictures i DreamWorks Pictures „Wojna Światów” wyreżyserowana przez wielkie nazwisko przemysłu filmowego, laureata Oscara® Stevena Spielberga, z udziałem mega gwiazdy Toma Cruise’a. Współcześnie zrealizowana na podstawie klasycznej pozycji książkowej autorstwa H.G. Wellsa najnowsza wersja „Wojny światów” to przygodowy thriller science-fiction opowiadający o niezwykłej batalii toczącej się o przyszłość gatunku ludzkiego. Cała ta kosmiczno-ludzka rozgrywka pokazana jest z perspektywy jednej z przeciętnych amerykańskich rodzin, która w tej walce również uczestniczy.
Tom Cruise gra w filmie rolę Ray’a Ferriera, rozwiedzionego pracownika portowego, a jednocześnie niezbyt idealnego ojca. Wkrótce po tym jak jego była żona (Miranda Otto) i jej nowy małżonek wpadają do Ferriera, żeby podrzucić mu dzieciaki – nastoletniego Robbiego (Justin Chatwin) i młodszą córkę, Rachel (Dakota Fanning) w mieście rozpętuje się przedziwna burza z piorunami.
Chwilę później, na skrzyżowaniu nieopodal swojego domu Ray staje się świadkiem niezwykłego wydarzenia, które na zawsze odmieni życie jego samego i jego rodziny. Gigantyczna wojenna machina, osadzona na trójnogu, pojawia się nagle z głębi ziemi i zanim ktokolwiek jest w stanie zareagować, spala wszystko, co znajduje się w zasięgu jej rażenia. Ten z pozoru zwyczajny dzień w jednej minucie zmienia się w najbardziej niezwykłe wydarzenie całego życia uczestniczących w nim świadków – a jest to ni mniej, ni więcej mający przynieść katastrofalne skutki dla planety ludzi atak kosmitów na Ziemię.
Ray’owi od tej chwili przyświeca tylko jeden cel – zabrać dzieci jak najdalej od bezlitosnego, nowego wroga. Wyrusza tym samym wraz z dziećmi w podróż, która poprowadzi ich przez spustoszone przez najeźdźcę tereny, gdzie towarzyszyć im będą tłumy zdesperowanych i przerażonych uchodźców, uciekających przed kosmiczną armią Tripodów.
Niezależnie jednak od tego, gdzie nie mieliby się schronić, nie ma na świecie dla nich bezpiecznego miejsca, nie ma schronienia... Jedynie miłość Ray’a do dzieci i jego desperacja w dążeniu do zapewnienia najbliższym ochrony i bezpieczeństwa może uratować całą trójkę.
Paramount Pictures i DreamWorks Pictures mają przyjemność zaprezentować Państwu najnowszą produkcję Amblin Entertainment/Cruise|Wagner Production, film Stevena Spielberga “WOJNA ŚWIATÓW” /War of the Worlds/. Wyreżyserowany przez Stevena Spielberga obraz powstał na podstawie scenariusza autorstwa Josha Friedmana i Davida Koeppa, w oparciu o powieść H. G. Wellsa. Producentami filmu są Kathleen Kennedy i Colin Wilson, producentem wykonawczym Paula Wagner. W „Wojnie Światów” obok Toma Cruise’a udział wzięli Dakota Fanning, Miranda Otto, Justin Chatwin i Tim Robbins.
W ekipie twórców filmu znalazły się również sprawdzone nazwiska znane z wcześniejszych produkcji Spielberga, w tym autor zdjęć Janusz Kamiński, ASC, scenograf Rick Carter, montażysta Michael Kahn, A.C.E. oraz projektantka kostiumów Joanna Johnston. Muzykę do filmu skomponował John Williams. Efekty wizualne i animacyjne powstały za sprawa zespołu Industrial Light & Magic, na którego czele stanął specjalista w tej dziedzinie - Dennis Muren, współpracujący z Pablem Helmanem.
“Wojna Światów” wejdzie na ekrany kin 8 lipca tego roku. Oficjalna strona internetowa filmu to: http://www.waroftheworlds.com

WOJNA ŚWIATÓW – O FILMIE
WOJNA ŚWIATÓW – O PRODUKCJI
WOJNA ŚWIATÓW – AKTORZY
WOJNA ŚWIATÓW – TWÓRCY FILMU
Ostatnio odwiedzone
wyczyść historię