Flushed Away

plakat - Wpuszczony w kanał (2006)

opisy filmu

(5)
  • Głównym bohaterem filmu, którego akcja rozgrywa się pod ulicami Londynu, jest Roddy (Hugh Jackman) rozpieszczona mysz domowa, mieszkająca w apartamencie w Kensington. Kiedy, jednak zamieszkujący w kanałach ściekowych szczur Sid (Shane Richie) wyłania nagle się ze zlewu i decyduje, że właśnie nadeszła jego kolej na cieszenie się luksusem. Roddy zamierza pozbyć się szkodnika. Plan Roddy?ego spala jednak na panewce, bo to właśnie on staje się tym, który zostaje spuszczony z wodą do podziemnego, pełnego zgiełku świata. Tam, Roddy odkrywa pulsującą metropolię, w której spotyka Ritę (Kate Winslet), bystrą szczurzycę. Roddy ma zamiar wrócić do domu, jednak na jego drodze staje nikczemna żaba-Al Ropuch (Ian McKellen). Al Ropuch wysyła swoich dwóch nieszczęsnych popleczników - szczury: Szpenka (Andy Serkis) i Chloriana (Bill Nighy), a także kuzyna ? De Żabę (Jean Reno) ? aby dopilnowali, by Roddy i Rita zostali... zamrożeni.

  • Pewnego dnia w apartamencie przy Kensington w Londynie z rur w kuchennym zlewie wychodzi szczur Sid. Zamieszkując wcześniej kanały ściekowe chce nacieszyć się luksusem i tu zamieszkać. Rozpieszczona mysz domowa, Roddy, chce pozbyć się natrętnego gościa. Jednak to co zamierzał nie wypala. Zamiast Sida to właśnie on zostaje spuszczony wraz z wodą w klozecie do podziemnego świata. Ku swemu zdziwieniu trafia do tętniącego życiem miasta, gdzie poznaje zwariowaną szczurzycę Ritę. Wraz z nowo poznaną przyjaciółką Roddy zamierza wrócić do domu. Ich podróż będzie pełna przygód, niespodzianek i niebezpieczeństw, które we dwójkę będą musieli pokonać.

  • Akcja filmu rozgrywa się w Londynie, opowiada historię szczura domowego o imieniu Roddy. Pewnego dnia rodzina, która opiekuje się Roddy'm wyjeżdża na wakacje, zostawiając go samego. Szczur natychmiast rozpoczął samotna zabawę w domu, gdy nagle z kranu wypłynął inny szczur o imieniu Sid. Od razu dostroił się do domowego życia. Roddy'emu jego obecność nie przypadła do gustu, po czym chciał spuścić go w toalecie. Jednak Sid przejrzał jego zamiary i to Roddy stał się ofiarą tego czynu. Później bohater trafia to szczurzego miasta, gdzie od razu planuje wrócić do siebie. Poznaje szczurzyce o imieniu Rita, która chce wyżywić swoją ogromną i biedną rodzinę, za pomocą rubina, który spłynął do ścieków. Roddy udowadnia jej, że nie jest to prawdziwy rubin. Po czym zawiera umowę z Ritą, która polega na pomocy w powrotu do domu, za co zapłatą ma być prawdziwy rubin. Sprawę utrudnia dodatkowo fakt, że szczury są ścigane przez żabola i jego kuzyna, którzy chcą odzyskać kabel do zasilacza, który wcześniej zakradła Rita. Jest on niezbędny do zniszczenia miasta szczurów, czego chce dokonać żabol. Prawdopodobnie to przez szczura został porzucony w kanałach. Podczas podróży na powierzchnie Rita i Roddy, bardzo się do siebie przywiązują. Dopiero gdy docierają do celu podróży, Roddy zrozumiał jak bardzo jest samotny.

  • W zamożnej dzielnicy Londynu, spokojny, samotny tryb życia prowadzi szczur. Niczego mu nie brakuje poza... drugim szczurem. Przyjaciół zastępują mu lalki i plastikowe żołnierzyki. Gdy pewnego dnia jego państwo wyjeżdżają na kilka dni, do domu przez sedes dostaje się "podmiejski szczur", który bardzo szybko przejmuje kontrole nad domem, zaś samego Rodyego spuszcza w muszli klozetowej. By powrócić z powrotem do domu Roddy musi pomóc innemu szczurowi - Ricie w pokonaniu Le Froga, a tym samym przyczynić się do uratowania reszty szczurzej społeczności.

  • Roddy St.James, zamożny szczurek wiedzie spokojne i przyjemne życie dopóki, dosłownie, nie zostaje spłukany do miejskiego kanału. W świecie żab ninja, śpiewających zarazków i nietypowych kompanów Roddy musi odnaleźć drogę do domu i przy okazji pomóc nowo napotkanym znajomym!
    "Wpuszczony w kanał" to nowatorska i urzekająca animowana komedia, która poruszy każdego, bez względu na wiek! Przygotujcie się na falę wody, śmiechu i wzruszeń!