Mean Girls

plakat - Wredne dziewczyny (2004)

opisy filmu

(8)
 • Film oparty na powieści Rosalind Wiseman pt. "Queen Bees and Wannabes: Helping Your Daughter Survive Cliques, Gossip, Boyfriends and Other Realities of Adolescence". Jest to historia nastolatki, która po kilku latach mieszkania w Afryce przeprowadza się wraz z rodzicami do Illinois. Tam nasza bohaterka idzie do szkoły średniej i przekonuje się, iż jej rówieśniczki mogą być równie niebezpieczne i podstępne co afrykańskie drapieżniki.

 • Cady Heron (Lindsay Lohan) ma 16 lat. Do tej pory wychowywała się i uczyła w Afryce. Poznała tam przyrodę i zachowania zwierząt. Niestety jej rodzice postanawiają wrócić do Ameryki. Dziewczyna podejmuje naukę w liceum. Poznaje zachowania miejscowych uczniów, którzy coraz bardziej przypominają jej dzikie zwierzęta. Całe szczęście poznaje dwójkę przyjaciół. Jednak dziewczyna wstępuje do bandy "plastików". W skład niej wchodzą trzy dziewczyny, które mają ogromne powodzenie u chłopców. Wszystkie są podporządkowane jednak jednej - Reginie, dziewczynie, która w życiu ma wszystko.Jak z nowymi znajomymi poradzi sobie dziewczyna? I kim okaże się tajemniczy przystojniak Aaron?

 • 15-letnia Cady Heron (Lindsay Lohan), wychowana w Afryce córka zoologów, wie o przetrwaniu prawdopodobnie wszystko. Kiedy wraca z rodzicami do Stanów Zjednoczonych, przekonuje się, że groźne afrykańskie drapieżniki to nic w porównaniu z jej nowymi koleżankami ze szkoły. Cady musi zatem znaleźć swoje miejsce wśród rówieśników i przeciwstawić się tytułowym "wrednym dziewczynom".

 • 15-letnia Cady Heron, córka zoologów, wychowywana była wśród dzikich zwierząt w Afryce. Wbrew pozorom uwielbiała ten kraj i żal jej było rozstawać się z nim, gdy jechała do szkoły w USA. Życie w nowym otoczeniu było dla Cady bardzo trudne, zwłaszcza, że w Afryce nie chodziła do żadnej szkoły.
  W Stanach poznała głębiej świat "plastików", nastoletnich trzech lalek barbie, z których najważniejsza jest zarozumiała, cwana i zawistna Regina - i nieświadomie upodobniła się do nich. Zmienił się także jej charakter. Spowodowało to złość przyjaciół Cady oraz Aarona, chłopaka, w którym kochała się dziewczyna. Czy Cady zrozumie swój błąd i odzyska utraconą przyjaźń i miłość?

 • Cady Heron ma 16 lat i właśnie przeprowadziła się z rodzicami do Stanów Zjednoczonych. Wcześniej mieszkała w Afryce i chociaż wie wszystko o przetrwaniu, nie zna się na zasadach panujących w amerykańskiej szkole. A to właśnie tutaj okaże się, że władzę ma nie najmądrzejsza, ale najwredniejsza dziewczyna w szkole. Mimo że Cady początkowo się temu sprzeciwia, w końcu sama trafia do grupy "wrednych dziewczyn"...

 • Główna bohaterka, szesnastoletnia Cady Heron od dziecka mieszka w Afryce wraz ze swoimi średnio zamożnymi rodzicami, zoologami. Jest tam szczęśliwa. Jednak rodzice postanawiają wyjechać do Ameryki. Cady, choć przykro jej rozstawać się ze swoimi przyjaciółmi, cieszy się że pozna Nowy Świat. Jednak już pierwszy dzień w szkole okazuje się niewypałem. Uczniowie śmieją się z je afrykańskiego pochodzenia. Sama Cady czuje się w szkole nieswojo. Nie może przywyknąć do nowego środowiska. Poznaje dwójkę niezbyt popularnych przyjaciół i szybko zaprzyjaźnia się z nimi. Jednak zaczyna zwracać na nią uwagę również najpopularniejsza dziewczyna w szkole, piękna i bogata blondynka, Regina. Wszystko jeszcze bardziej się skomplikuje, gdy Cady pozna pewnego przystojniaka Aarona. Chłopak nie jest jej obojętny i ona mu chyba też.. Cady postanawia zrobić wszystko, by go zdobyć. Nawet jeśli okaże się on chłopakiem jej najlepszej przyjaciółki...

 • Szesnastoletnia Cady Heron przez całe swoje dotychczasowe życie mieszkała w Afryce, gdzie wszystkiego uczyła ją mama. Niestety musi przeprowadzić się do małego miasteczka w Illinois i... zaczyna chodzić do normalnego liceum. Cady, która dotychczas myslała, że wie wszystko o prawach zwierząt, musi się przekonać, że w szkole średniej też wszystkim rządzi prawo: przetrwa najsilniejszy. Cady, wraz z nową koleżanką, Janis, postanawia utrzeć nosa zarozumiałym dziewczynom z liceum i niespodziewanie zamienia się w jedną z nich. A na najgorsze, zakochuje się w Aaronie, byłym chłopaku najbardziej zawistnej dziewczyny w szkole - Reginy George.

 • Wychowana w afrykańskiej dżungli przez rodziców antropologów 15-letnia Cady Heron zdaje sobie sprawę, że w swiecie natury przeżyje najsilniejszy. Ale prawo dżungli nabiera dla niej zupełnie nowego znaczenia, ggy zaczyna uczęszczać do zwykłego liceum w niewielkiej miejscowości pod Chicago. W panującej w szkole reguły gry wprowadzją naiwną Cady Janis Ian i Damian. Dziewczyna trafia pomiędzy dwie grupy - w jednej najważniejsze jest bycie dobrym uczniem, w drugiej - bycie lubianym. "Dzika" cywilizacja staje na jej drodze w postaci niepisanych reguł i w osobie wyrachowanej Reginy George. Podobna do lalki Barbie panienka, wie, co robić, aby zdobyć popularność - wraz z przyjaciółkami rządzi całą szkołą. To one dyktują, co jest cool, a co nie, jak trzeba się ubierać i jak zachowywać.
  Nieoczekwianie Cady staje "Królowej" na drodze; nie tylko dlatego, ze jest ładna i inteligentna. Także datego, ze zwraca na nią uwagę Aaron Samuels, były chłopak Reginy. Tego Regina nie moze darować - postanwia więc wziąć Cady pod swoje skrzydła. Kiedy Cady odkryje podstęp, odnajdzie w sobie "mroczną" stronę, o istnieniu której wcześniej nie wiedziała.