Wszystko gra (2005)

Match Point

plakat - Wszystko gra (2005)

opisy filmu

(5)
  • Chris, młody Irlandczyk dostaje pracę w prestiżowym klubie tenisowym w Londynie. Tam poznaje Toma, syna bogatych rodziców, oraz jego siostrę Chloe. Dzięki miłości do opery oraz wrodzonej inteligencji wkrada się w łaski całej rodziny. Kiedy przyjeżdża na weekend do ich wiejskiej posiadłości poznaje narzeczoną Toma - Nolę, amerykankę, która postanowiła przyjechać do Londynu, aby studiować aktorstwo i zrobić karierę.... Pomimo że Chris zaczyna romansować z Chloe, nie może oderwać oczu od Noly. Nawet po ślubie z Chloe....

  • To historia ambitnego Chrisa Wiltona (Jonathan Rhys-Meyers), zawodowego tenisisty, który porzucił karierę zawodowca, by dawać lekcję tenisa bogaczom. Dzięki urodzie i urokowi osobistemu Chris zdobył serce Chloe Hewett (Emily Mortimer), niezbyt ładnej, ale za to nieziemsko bogatej panny z towarzystwa. Po ślubie para zamieszkała w wielkim apartamencie z pięknym widokiem na Londyn. Ich szczęście jednak nie trwa długo, bo wkrótce Chris spotyka w muzeum kobietę, która od tej chwili zawładnęła jego umysłem i ciałem - żywiołową i seksowną Amerykankę Nolę Rice (Scarlett Johansson), początkującą aktorkę i na domiar złego narzeczoną brata Chloe, Toma. Przez jakiś czas Chris żyje w trójkącie, ale wkrótce utrzymywanie pozorów zacznie go przerastać. Będzie musiał zdobyć się na odważny krok, by wyplatać się z miłosnego trójkąta.

  • Chris (Jonathan Rhys Meyers) - ex-tenisista z ambicjami, zarabia na życie jako trener w klubie dla zmanierowanej high-society. Z powodzeniem wykorzystuje znajomości, otwierając sobie drzwi do kariery w londyńskim City i do małżeństwa z Chloe, córką brytyjskiego milionera.

    Szybki awans i luksusowe życie - czegóż chcieć więcej? Atmosfera gęstnieje, gdy znudzony karierowicz poznaje aktorkę Nolę Rice (Scarlett Johansson) - zmysłową i seksowną narzeczoną swojego szwagra. Zaczyna się spirala zdrad, niedomówień i skrywanej namiętności. Wiele wskazuje na to, że gra o szczęście dobiega końca. Chrisowi pozostał jeszcze jeden ruch. Ostatni.

  • Chris (Rhys Meyers) jest zawodowym tenisistą, który otarł się o wielką karierę sportową, ale w końcu wylądował jako instruktor w ekskluzywnym klubie dla brytyjskiej śmietanki towarzyskiej. Wychowany w biednej irlandzkiej rodzinie zabójczo przystojny bohater nie zamierza jednak do końca życia przebijać piłki z amatorami; ma wielkie ambicje. Z pomocą w ich realizacji przychodzi niespodziewanie jeden z tenisowych uczniów, młody, zepsuty dżentelmen imieniem Tom (Matthew Goode), dziedzic bajecznej, przemysłowej fortuny. Bogacz lubi swojego trenera i zaprasza go do rodzinnej loży w operze. Podczas przedstawienia Chris wpada w oko siostrze Toma, Chloe (Emily Mortimer). Dziewczyna chce mieć tenisistę - i go ma: zaczyna się romans, potem narzeczeństwo. Grzeczny i uroczy Chris podoba się rodzinie; ojciec Chloe załatwia młodzieńcowi posadę w jednej ze swoich firm. Wczorajszy trener wchodzi w świat wyższych sfer; żeni się z Chloe, mieszka w fantastycznym apartamencie z widokiem na Tamizę, jeździ elegancką limuzyną, weekendy spędza w wiejskiej rezydencji teściów na konnej jeździe i strzelaniu do rzutków. Jest tylko jedno "ale", które przybiera postać Noli (Scarlett Johansson) - amerykańskiej aktoreczki, narzeczonej Toma. Chris nie może opanować pożądania do tej zmysłowej dziewczyny, która, podobnie jak on sam, weszła do wielkiego świata luksusu i przywilejów tylnymi drzwiami. Nola i Chris prowadzą potajemnie namiętny romans. Czy jednak miłość jest wystarczającym powodem, dla którego bohater miałby przekreślić podarowane mu przez los wspaniałe, wygodne życie?

  • Chris grał kiedyś w tenisa i szło mu całkiem dobrze do momentu jednego błędu, który zaprzepaścił jego karierę. Obecnie zarabia w Londynie jako instruktor gry w golfa. W ten właśnie sposób poznaje Toma i jego siostrę Chloe, która zostaje zauroczona przez Chrisa. Od jednego spotkania do drugiego stają się oni parą. Dzięki bogatej dziewczynie i jej wpływowemu ojcu Chris dostaje dobrze płatną posadę i wszyscy czekają na zaręczyny. Wtedy w życiu Chisa pojawia się Nola, dziewczyna, która całkiem zawróciła mu w głowie. W ten sposób narodził się między nimi romans, który trwał nawet po ślubie Chrisa z Chloe. Prawdziwe problemy pojawiają się gdy Nola zachodzi w ciążę i żąda od Chrisa aby ten zostawił dla niej swoją żonę.