Wszystko gra (2005)

Match Point

plakat - Wszystko gra (2005)

pressbook

Krótko o filmie

Wszystko gra - nominowany do Oscara i czterech Złotych Globów, oklaskiwany w Cannes i na całym świecie - to w zgodnej opinii krytyków filmowych, jeden z najlepszych filmów Woody Alle-na, świadectwo powrotu mistrza do świetnej formy!
Jest to drugi najbardziej kasowy film Woody Allena na świecie (zaraz po Manhattanie).
Opowieść o miłości, zdradzie i wielkich pieniądzach, ze świetną Scarlett Johansson, która wcieli-ła się tu w rolę zniewalającej femme fatale.

Chris (Jonathan Rhys Meyers) - ex-tenisista z ambicjami, zarabia na życie jako trener w klubie dla zma-nierowanej high-society. Z powodzeniem wykorzystuje znajomości, otwierając sobie drzwi do kariery w londyńskim City i do małżeństwa z Chloe, córką brytyjskiego milionera.

Szybki awans i luksusowe życie - czegóż chcieć więcej? Atmosfera gęstnieje, gdy znudzony karierowicz poznaje aktorkę Nolę Rice (Scarlett Johnsson) - zmysłową i seksowną narzeczoną swojego szwagra. Zaczyna się spirala zdrad, niedomówień i skrywanej namiętności. Wiele wskazuje na to, że gra o szczę-ście dobiega końca. Chrisowi pozostał jeszcze jeden ruch. Ostatni.

„Zachwyca.”
Barbara Hollender, RZECZPOSPOLITA

„Scarlett Johansson gra oszałamiająco. To jest najlepsza Scarlett, jaką widzieliśmy. Nokautuje!”
ABC Radio

„Film bogaty w humor i ironię, ma w sobie coś z Hitchcocka. Napięcie wibruje pod powierzchnią.”
Chicago Sun Times

Streszczenie
Thriller ze szczęsiem w tle
SCARLETT JOHANSSON - NOWA MUZA ALLENA
Reżyser o filmie
O produkcji z dala od Nowego Jorku
O obsadzie
Filmografie aktorów
PRASA O FILMIE
Twórcy - Woody Allen