Into the Wild

plakat - Wszystko za życie (2007)

opisy filmu

(5)
  • W 1992 roku po ukończeniu Uniwersytetu Emory wybitny uczeń i sportowiec Christopher McCandless decyduje się zerwać z dotychczasowym, nudnym życiem. Rozdaje swoje rzeczy, przekazuje swoje oszczędności (24000$) na cele charytatywne i rusza autostopem na Alaskę, aby żyć w dzikiej głuszy. Spotyka go wiele przygód, które na zawsze ukształtują jego życie.

  • Christopher (Emile Hirsch) właśnie ukończył studia. Od dawna czekał na tą chwilę, która da mu możliwość oderwania się od "zaplanowanej" przyszłości, na którą liczą jego rodzice - dalszej nauki, pracy, pogoni za pieniądzem. Ale Chris wcale tego nie pragnie.. Jedynym, czego oczekuje od siebie i życia, to swoboda. Dlatego wyrusza w podróż swojego życia, a jego celem jest Alaska.

  • Wkrótce po ukończeniu z wyróżnieniem w 1990 r. Uniwersytetu Emory, mający przed sobą wspaniałą przyszłość 22-letni Christopher McCandless zrywa kontakty z rodziną, niszczy swoje dokumenty, oddaje na cele charytatywne oszczędności i pod przybranym imieniem Alexander Supertramp rozpoczyna podróż swojego życia. To, co stanie się z nim po drodze, zmieni młodego tułacza w trwały symbol dla wielu ludzi. Czy Christopher Mccandless był bohaterskim podróżnikiem czy naiwnym idealistą, kolejnym zagubionym amerykańskim synem czy tragiczną postacią walczącą z równowagą pomiędzy człowiekiem i naturą?

  • Jest to opowieść, w której największą rolę odgrywają pragnienia pokonujące największe słabości i przeciwności losu. Christopher McCandless (Emile Hirsch) to młody człowiek kończący właśnie jedną z renomowanych uczelni. Chłopak posiada wszystko, czego potrzebuje: pieniądze, dom, rodzinę. Lecz pomimo tego nie skupia on uwagi na dobrach, na rzeczach materialnych. Jedyne, czego mu brakuje, to kochający się rodzice, którzy zamiast tego wywołują pomiędzy sobą nowe konflikty. Chris jest typem samotnika, który czyta bardzo wiele książek i potrafi w odpowiednich momentach rozmowy przytoczyć odpowiednio dobrany cytat. Chłopak postanawia oderwać się od codziennej fikcji i raz na zawsze zmienić swoje życie. Pod przybranym nazwiskiem Alexander Supertramp wyrusza w daleką podróż ku Alasce. Na swojej drodze spotyka różnych ludzi posiadających „swój własny świat”. Przez całą swą przygodę nie daje znaku życia najbliższym.

  • Wspaniała, osobista podróż, która poruszy każdego. "Wszystko za życie" to zainspirowany prawdziwymi wydarzeniami z życia Christophera McCandlessa (Emile Hirsch) urzekający obraz, który poruszył widzów i krytyków na całym świecie. Pewnego dnia Chris decyduje się porzucić dotychczasowe życie i wyruszyć w drogę. Trafia na Alaskę, gdzie czeka na niego bezwzględna dzika przyroda i przygoda. W pozostałych rolach znakomite kreacje stworzyli William Hurt, Marcia Gay Harden i Vince Vaughn. Autor scenariusza i reżyser Sean Penn w prawdziwie mistrzowski sposób połączył w filmie „piękno, rozrywkę, napięcie i niepowtarzalny klimat" (The Wall Street Journal).