Interview with the Vampire: The Vampire Chronicles

plakat - Wywiad z wampirem (1994)

opisy filmu

(5)
  • Przeszło dwieście lat temu Louis de Pointe du Lac był zwykłym człowiekiem, miał wspaniałą żonę, która jednak zmarła podczas porodu. Jego wewnętrzny ból po stracie żony i córki był nie do zniesienia, a życie przestało mieć dla niego jakikolwiek sens. Wówczas odwiedził go Lestat, wampir. Przekonał go, że zna sposób, by raz na zawsze położyć kres jego bezgranicznemu cierpieniu i uczynił go wampirem. Jako dodatkowe wyróżnienie zapewnił mu nieśmiertelność. Od tamtego czasu, przez dwa stulecia, Louis był świadkiem niezliczonych ludzkich cierpień. Widział, jak za sprawą bezwzględnego Lestata przelewała się ludzka krew. Sam nigdy nie nauczył się zabijać. Wreszcie postanowił, że musi opowiedzieć komuś o sobie. Udziela więc wywiadu dziennikarzowi z San Francisco. Opowiada wstrząsającą historię o miłości, pragnieniu, o ekstazie i o tym wszystkim, co wiąże się z przywilejem bycia wampirem.

  • Reporter radia KFRC FM (Christian Slater) postanawia przeprowadzić wywiad z... wampirem. Historia zaczyna się 200 lat wcześniej. W 1791 roku 24-letni wdowiec Louis (Brad Pitt) ma własną plantację na południe od Nowego Orleanu. Nie pragnie niczego poza dołączeniem do swej zmarłej żony i dziecka. Kiedy los styka go z wampirem Lestatem (Tom Cruise) potrafiącym czytać ludzkie myśli, na własne życzenie staje się także sługą nocy. Okazuje się, że krucyfiksy i drewniane kołki to bajka, ale trumny, tak jak i krew, są wampirom niezbędne do przeżycia. Louis nie może początkowo pogodzić się z tym, że aby przeżyć, musi zabijać. Ale Lestat przekonuje go, że bez tego bycie wampirem nie ma sensu. Lestat żywi się ludzką krwią, natomiast Louis zabija masowo różne zwierzęta. Kiedy w końcu dopuszcza się pierwszego morderstwa człowieka dla krwi, z rozpaczy podpala swój dom. Obaj przeprowadzają się do Nowego Orleanu, w którym panuje zaraza. Kiedy Louis ponownie postanawia zabić kogoś, jego nową ofiarą staje się mała dziewczynka Claudia (Kirsten Dunst).

  • Lata 90. XX-ego wieku, Los Angeles. Młody dziennikarz, Daniel Malloy, przeprowadza wywiad z Louisem. Nie jest to jednak zwyczajny wywiad, bowiem Louis żyje od ponad 200 lat jako wampir... Wszystko zaczęło się w 1791 roku w Luizjanie. Louis, wówczas 24-latek, cierpi po stracie żony i córki. Wciąż igra ze śmiercią wdając się w bójki. W końcu na jego drodze pojawia się Lestat. Louis poddaje się czarowi wampira i przyjmuje "mroczny dar". Odtąd musi nauczyć się żyć na nowo. Nie jest to jednak tak łatwe, jak mogło się z początku wydawać...

  • Film jest retrospekcją wydarzeń, które działy się około 200 lat temu. Historię Louisa (Brad Pitt) poznajemy od jego narodzin... jako wampira. Opowiada on ją dziennikarzowi (Christian Slater). W wieku 24 lat zostaje ugryziony przez Lestata (Tom Cruise). Od tej chwili stają się wiernymi kompanami. Jednak ten stan rzeczy nie trwa długo. Louis nie może poradzić sobie z ciężarem, jakim obdarował go Lestat. Nie widzi nic dobrego w bezustannym zabijaniu ludzi, dlatego żywi się głównie szczurami i ich krwią. Sytuacja diametralnie się zmienia, gdy wampir spotyka 12-letnią Claudię (Kirsten Dunst). Nie mogąc już dłużej znieść głodu, zanurza swoje zęby w jej szyi. Od tej pory dwójce bohaterów nie pozostaje nic innego, jak tylko zrobić z Claudii wampirzycę. Czy choćby jeden z nich poradzi sobie z rolą rodzica dla małej dziewczynki? Jak zareaguje Claudia, gdy dowie się, że już nigdy nie urośnie?

  • Młody dziennikarz przeprowadza sensacyjny wywiad z wampirem. Ten wraca wspomnieniami do osiemnastego wieku, kiedy był bogatym plantatorem w Nowym Orleanie. Po śmierci żony i nienarodzonego dziecka, które umarły podczas porodu, zrozpaczony człowiek podpisuje pakt z siłami zła i staje się wampirem.

    [opis dystrybutora]