The Hills Have Eyes

plakat - Wzgórza mają oczy (2006)

opisy filmu

(10)
 • Remake filmu Wesa Cravena z 1978 r. Film opowiada historię amerykańskiej rodziny z przedmieścia, która wybrała się na wycieczkę po kraju. Jednakże kiedy ich przyczepa psuje się z niewiadomych powodów na środku pustyni w Nowym Meksyku, stają się łupem dla ludzi o potwornie zdeformowanym wyglądzie. Członkowie rodziny skazani są wyłącznie na siebie w tej nierównej walce o przeżycie.

 • Pewne amerykańskie małżeństwo, aby uczcić swoją dwudziestą piątą rocznicę ślubu, wybiera się do słonecznej Kalifornii. Zabierają ze sobą syna, dwie córki, męża starszej z córek oraz jedyną wnuczkę. W pewnym momencie wycieczki głowa rodziny decyduje, że zamiast jechać autostradą, pojadą przez pustynię, aby podziwiać widoki. Jak się szybko okazuje był to fatalny wybór, ponieważ na środku pustyni ich auto łapie kapcia i to w dodatku nie przez przypadek. Ich prześladowcą jest rodzina mutantów, którzy swój obecny wygląd zawdzięczają przeprowadzanym na pustyni testom atomowym.

 • Początek niesamowitym wydarzeniom daje banalna rodzinna wycieczka. Tak do końca banalna to może nie jest, ponieważ jej prawdziwym celem ma być podreperowanie silnie nadszarpniętych więzi rodzinnych. Znakomitym do tego pretekstem wydaje się rocznica ślubu. Policyjny detektyw z Cleveland "Big Bob" Carter (Ted Levine) zabiera swoją gadatliwą żonę Ethel (Katheleen Quinlan) i resztę rodziny do Kalifornii. Żaden z członków rodziny nie pała entuzjazmem do tego pomysłu. Najstarsza córka, Lynn (Vanessa Shaw), martwi się o bezpieczeństwo swojego małego dziecka. Jej mąż Doug (Aaron Stanford) obawia się kontaktów z teściami. To nie wszystko - nastoletnia Brenda z żalem porzuca swoich przyjaciół dla rodzinnej wycieczki. Jest jeszcze mały rozrabiaka Boby, który z odrazą myśli o obowiązku opiekowania się dwoma owczarkami alzackimi Beauty i Beast. Wszyscy starym airstrem rocznik 88 wyruszają na Zachód. Na pustyni psuje się im samochód. Nadchodzi noc... Wtedy orientują się, że nie są tu zupełnie sami... Niewinna rodzinna wyprawa przybiera makabryczny obrót...

 • Małżeństwo Carterów, aby uczcić swoją 25. rocznicę ślubu, wybiera się w podróż do Kalifornii. Jubilaci zabierają ze sobą nabliższą rodzinę. W czasie wyprawy Carterowie trafiają na samotną, przydrożną stację benzynową, gdzie właściciel poleca im, aby swoją trasę skrócili, jadąc drogą przez pustynię. Jak się okazuje, wybór krótszej trasy był drogą do krwawego spotkania z genetycznie zmutowanymi górnikami pustynnymi, którzy żywią się ludzkim mięsem.

 • Pomiędzy 1945 a 1962 rokiem rząd Stanów Zjednoczonych przeprowadził 831 testów nuklearnych na własnym terytorium. Po dziś dzień rząd zaprzecza efektom genetycznym, wywołanych radioaktywnym opadem.

  Czasy współczesne. Na pustyni w Nowym Meksyku ginie w tajemniczych okolicznościach cała ekipa wysłana, aby zbadać skażenie radioaktywne. Jest to miejsce mające złą sławę z powodu licznych zaginięć ludzi. Tak naprawdę wszyscy przebywający w tej okolicy giną z rąk potomków górników, którzy nie wyprowadzili się stąd podczas trwania testów nuklearnych i teraz są mutantami popromiennymi. Wraz z nimi współpracuje w obawie o własne życie właściciel stacji benzynowej na pustyni. On to właśnie wskazuje licznej rodzinie podróżującej do San Diego nieoznaczony na mapach skrót przez wzgórza. Już od samej stacji benzynowej rodzina jest śledzona, po kilku milach ich samochód zostaje unieruchomiony, wkrótce też rozpoczyna się ich walka o życie.

 • Szorstki policyjny detektyw z Cleveland "Big Bob" Carter (Ted Levine) zabiera swą gadatliwą żonę Ethel (Kathleen Quinlan) i resztę rodziny do Kalifornii. Celem podróży ma być podreperowanie mocno nadszarpniętych związków rodzinnych, do czego pretekstem wydaje się rocznica ślubu. Żaden z członków rodziny nie pała do tego entuzjazmem. Najstarsza córka Lynn (Vanessa Shaw) martwi się o bezpieczeństwo swojego małego dziecka. Jej mąż Doug (Aaron Stanford) obawia się kontaktów z teściami. Nastoletnia Brenda z żalem porzuca swoich przyjaciół dla rodzinnej wycieczki. Mały rozrabiaka Bobby z odrazą myśli o opiekowaniu się dwoma owczarkami alzackimi - Beauty i Beast. Wszyscy starym airstrem rocznik 88 wyruszają na Zachód. Na pustyni psuje się im samochód, właśnie wtedy kiedy nadchodzi noc. Wówczas orientują się, że nie są tu zupełnie sami...

 • Były detektyw Bob Carter (Ted Levine) i jego żona Ethel (Kathleen Quinlan) chcąc uczcić swoją 25 rocznicę ślubu postanawiają zabrać całą rodzinę na wyprawę samochodem kempingowym do Kalifornii. Początkowo wszystko przebiega zgodnie z planem, jednak sprawy zaczynają się komplikować, kiedy Bob wbrew sprzeciwom rodziny decyduje się zboczyć z autostrady, żeby zobaczyć pustynię. Ta fatalna decyzja pociąga za sobą całą lawinę przerażających zdarzeń. Kiedy pojawiają się kłopoty z samochodem, Carterowie uświadamiają sobie, że na tym bezludnym pustkowiu zdani są wyłącznie na własne siły. Przygotowując się do przetrwania na pustyni odkrywają, iż nie są tu jedynymi ludźmi. Okoliczne wzgórza zamieszkują bowiem żądni krwi mutanci - potomstwo górników przebywających na tych terenach podczas drugiej wojny światowej, kiedy to na pustyni przeprowadzano próby z bronią jądrową. Brutalnie atakowani Carterowie zrobią wszystko, aby uratować życie. Zdają sobie jednak sprawę, iż wrogowie mają nad nimi ogromną przewagę.

 • Kilkupokoleniowa, amerykańska rodzina podróżuje samochodem z przyczepą kempingową przez stan Nowy Meksyk. Bohaterowie zatrzymują się na stacji benzynowej na odludziu, żeby uzupełnić braki paliwa. Pracujący tam mężczyzna doradza im pojechać skrótem - nieoznaczoną na mapie drogą prowadzącą przez góry. Rodzina decyduje się skorzystać z tego pomysłu. Z dala od głównej trasy, pośród wzgórz pojazd, którym jadą ulega awarii. Wkrótce okazuje się, że okoliczne tereny są zamieszkane przez oszpeconych górników-kanibali, którzy są pozostałością po zbrodniczych eksperymentach jądrowych amerykańskiego rządu. Rozpoczyna się przerażająca i krwawa walka o przetrwanie.

 • "Wzgórza mają oczy" to nowa wersja kultowego horroru Wesa Cravena, szokujący dreszczowiec, przerażający widownię na całym świecie, który wynosi strach na zupełnie nowy poziom. Pełna, nieocenzurowana wersja DVD zawiera dodatkowe sceny nie prezentowane w kinach!
  Jest to opowieść o Carterach, przeciętnej amerykańskiej rodzinie, którzy wybierają się do Kalifornii. Pośrodku pustkowia, gdzieś w Nowym Meksyku między wzgórzami psuje im się samochód. Okolica ma swoją mroczną tajemnicę. Wiele lat temu na tym terenie była testowana broń jądrowa, w wyniku czego zostały stworzone przedziwnie zmutowane, krwiożercze istoty, które teraz polują na przerażonych Carterów.

 • "Wzgórza mają oczy" to nowa wersja kultowego horroru Wesa Cravena, szokujący dreszczowiec, przerażający widownię na całym świecie, który wynosi strach na zupełnie nowy poziom. Pełna, nieocenzurowana wersja DVD zawiera dodatkowe sceny nie prezentowane w kinach!
  Jest to opowieść o Carterach, przeciętnej amerykańskiej rodzinie, którzy wybierają się do Kalifornii. Pośrodku pustkowia, gdzieś w Nowym Meksyku między wzgórzami psuje im się samochód. Okolica ma swoją mroczną tajemnicę. Wiele lat temu na tym terenie była testowana broń jądrowa, w wyniku czego zostały stworzone przedziwnie zmutowane, krwiożercze istoty, które teraz polują na przerażonych Carterów.