X-Men 2 (2003)

X2

plakat - X-Men 2 (2003)

opisy filmu

(3)
  • Film ten ukazuje dalsze losy poznanych już nam wcześniej bohaterów. Grupa poznaje nowego mutanta, który zaatakował prezydenta. Ma on dar teleportowania się. Magneto udaje się uciec z plastikowego więzienia, ale tym razem nie po to, aby przeszkodzić uczniom Xaviera, ale po to, aby połączyć siły i przeciwstawić się Williamsowi Strykerowi, który chce przejąć władzę nad Cerebro. Rogue oswaja się z grupą, a Wolverine odkrywa skrawki swojej przeszłości.

  • Wzrasta napięcie w stosunkach pomiędzy mutantami a ludźmi. Do zaostrzenia konfliktu przyczynia się bezprecedensowy atak mutanta na Prezydenta Stanów Zjednoczonych. W jego wyniku Prezydent udziela specjalnych uprawnień generałowi Williamowi Strykerowi, który wypowiada wojnę mutantom; wojnę, którą przetrwać może tylko jedna rasa... zwycięzców.
    Xavier (Patrick Stewart), Wolverine (Hugh Jackman), Storm (Halle Berry) i inni X-Meni muszą zjednoczyć siły ze swym starym wrogiem – Magneto (Ian McKellen) aby zapobiec niebezpiecznej konfrontacji, która może doprowadzić do zniszczenia wszystkich.
    "X-Men 2" to wyreżyserowany przez Bryana Singera ("Podejrzani") fantastyczny film z wartką akcją, rewelacyjnymi efektami specjalnymi i znakomitą obsadą. X-Men 2 to X-tremalne widowisko!

  • "X-Men 2" to kontynuacja filmu Bryana Singera z 2000 roku. Wolverine (Hugh Jackman) wciąż szuka prawdy o swojej przeszłości, Magneto (Ian McKellen) jest uwięziony w pozbawionym metalu więzieniu, a profesor Charles Xavier (Patrick Stewart) nadal prowadzi swoją szkołę dla mutantów, którzy mogą tu schronić się przed nienawiścią i uprzedzeniami świata. Sytuacja X-Menów jeszcze bardziej się pogarsza, gdy niezidentyfikowany napastnik dokonuje zamachu na prezydenta Stanów Zjednoczonych. Wszystko wskazuje na to, że zamachowcem był mutant. Zszokowana takim obrotem sprawy opinia publiczna ponownie zaczyna domagać się uchwalenia obowiązkowej rejestracji mutantów. Na czele ruchu staje William Stryker (Brian Cox), były generał armii amerykańskiej, którego podejrzewa się o eksperymenty na mutantach.