Lethal Weapon

plakat - Zabójcza broń (1987)

opisy filmu

(7)
  • Po śmierci żony policjant Martin Riggs (Mel Gibson) myśli o samobójstwie. Przełożeni przenoszą go na posterunek, gdzie jego partnerem zostaje Roger Murtaugh (Danny Glover), przykładny ojciec, człowiek o nienagannej opinii. Ich pierwszym zadaniem jest zbadanie okoliczności podejrzanego samobójstwa. Podczas śledztwa zostają wplątani w porachunki mafijne. Pomimo niechęci do pracy z partnerem będą musieli sobie zaufać.

  • Martin Riggs nie jest zwyczajnym gliniarzem. Jego niemal samobójcza brawura w ściganiu przestępców czyni z niego zabójczą broń. Jest niebezpieczny dla otoczenia, ale przede wszystkim dla siebie samego. Roger Murtaugh to typowy detektyw przed emeryturą, mający rodzinę, dom i dobrą pensję. Jednak na emeryturę trzeba sobie zasłużyć. Roger zostaje partnerem Riggsa. Tych dwóch gliniarzy praktycznie wszystko dzieli. Czy nauczą się współpracować?

  • Martin Riggs (Mel Gibson) i Roger Murtaugh (Danny Glover) to weterani wojny w Wietnamie. Obydwaj zostają policjantami w Los Angeles. Po śmierci żony Riggs zaczyna przejawiać skłonności samobójcze. Wtedy zostaje przeniesiony do posterunku, w którym zatrudniony jest Murtaugh. Przełożeni decydują, że mężczyźni mają pracować razem. Okazuje się, że zostają wplątani w jedną z najbardziej niebezpiecznych spraw...

  • Roger Murtaugh i Martin Riggs, weterani wojny w Wietnamie, zostają partnerami na jednym z posterunków w Los Angeles. Odmienne charaktery często stanowią przyczynę ich konfliktów. Murtaugh jest rozważnym i doświadczonym policjantem, który marzy o spokojnej emeryturze. Riggs to młody desperat, który po tragiczym wypadku żony nie ma nic do stracenia i podejmuje się najbardziej ryzykownych zadań. Wkrótce obaj policjanci otrzymują pierwsze, z pozoru rutynowe zadanie.

  • Roger Murtaugh (Danny Glover) i Martin Riggs (Mel Gibson) zostają partnerami na jednym z posterunków w Los Angeles. Policyjni detektywi różnią się charakterami, co często staje się powodem konfliktów między nimi. Wkrótce otrzymują pierwsze wspólne zadanie. Mają zbadać okoliczności zabójstwa pewnej kobiety. W trakcie dochodzenia okazuje się, że sprawa ma związek z międzynarodową mafią narkotykową i jej płatnymi zabójcami. Na czele gangu stoi bezwzględny Joshua (Gary Busey). Policjanci podejmują walkę z groźnymi przestępcami.

  • Martin Riggs nie jest zwyczajnym gliniarzem. Jego samobójcza brawura w ściganiu przestępców czyni z niego "zabójczą broń". Roger Murtaugh to stateczny detektyw przed emeryturą. Najpopularniejszy filmowy duet policyjny wkracza do akcji. 

  • Martin Riggs nie jest zwyczajnym gliniarzem. Jego niemal samobójcza brawura w ściganiu przestępców czyni z niego "zabójczą broń", dla tych wszystkich z którymi walczy, czasami i też dla tych, z którymi pracuje. Zaś Roger Murtaugh to typowy detektyw przed emeryturą, mający cudowną rodzinę, piękny dom i pensje, której nie chce stracić. Wyobraźcie sobie jego przerażenie gdy dowiaduje się, że jego partnerem będzie właśnie Martin. Tych dwóch gliniarzy praktycznie wszystko dzieli a łączy tylko jedno: absolutna niechęć do współpracy ze swoim partnerem.