Zostań (2005)

Stay

plakat - Zostań (2005)

opisy filmu

(6)
  • Sam Foster jest psychiatrą, który na co dzień ma kontakt z wieloma przypadkami niezwykłych chorób psychicznych. Pewnego dnia w gabinecie Fostera zjawia się młody student. Oświadcza lekarzowi, iż w swoje 21 urodziny, które przypadają za trzy dni, popełni samobójstwo. Sam rozpoczyna wędrówkę do umysłu chłopaka, aby tam znaleźć przyczynę tak radykalnej decyzji. W badaniach psychiki młodzieńca pomaga mu doświadczenie, jakie nabył wiele lat temu podczas samobójczej próby swojej dziewczyny.

  • Nowojorski psychiatra, Sam Foster (Ewan McGregor) poznaje młodego pacjenta Henry'ego Lethama (Ryan Gosling), który oświadcza mu, że za trzy dni popełni samobójstwo, dokładnie w swoje 21 urodziny. Sam postanawia zapobiec tragedii. Kilka lat temu miał podobny przypadek, jego dziewczyna Lila (Naomi Watts) próbowała odebrać sobie życie, jednak udało mu się ją ocalić. W ciągu tych trzech dni Sam uświadamia sobie, że jego losy i losy Henry'ego splatają się ze sobą.

  • Henry (Ryan Gosling) jest ofiarą wypadku samochodowego, w którym giną jego rodzice i dziewczyna. On sam przeżył kolizję, ale w jego umyśle pozostaje po niej trwały ślad. Pewnego dnia, gdy zjawia się na umówionej wizycie u psychiatry, zamiast swojego lekarza zastaje doktora Sama Fostera (Ewan McGregor). Sam z całych sił stara się mu pomóc, ale chłopak niespodziewanie oświadcza mu, że w najbliższą sobotę o północy, w dniu swoich urodzin odbierze sobie życie. Od tej chwili zaczyna się morderczy wyścig Sama Fostera z czasem. Lekarz ma zaledwie trzy dni, aby poznać powód decyzji Henry'ego oraz spróbować powstrzymać go przed odebraniem sobie życia.

  • Doktor Foster dostaje pod opiekę pacjenta przekazanego przez koleżankę. Młody student sztuki ma obsesję na punkcie pewnego malarza, który popełnił samobójstwo w wieku 21 lat. Młody człowiek oznajmia lekarzowi, że planuje to samo. Informuje go również, że słyszy tajemnicze "głosy". Foster próbuje, na wszelkie sposoby pomóc młodemu człowiekowi nie zauważajac, że powoli sam przestaje odróżniać fikcję od rzeczywistości.

  • Psychologiczny thriller "Zostań" zabiera widza w świat, w którym rzeczywistość miesza się z iluzją, a życie i śmierć nabierają zupełnie nowego wymiaru... Henry Lethem (Ryan Gosling), student o skłonnościach samobójczych, planuje zabicie siebie za 3 dni, chyba, że jego lekarz, psycholog Sam Foster (Ewan McGregor) powstrzyma go przed tym desperackim krokiem. Henry słyszy dziwne głosy i doświadcza przerażających wizji. Lecz gdzie kończy się wyobraźnia, a zaczyna rzeczywistość? Sam nagle odkrywa, że zatracił poczucie realizmu, gdy znalazł się w piekielnym miejscu, między życiem a śmiercią. Dzięki pomocy swojej dziewczyny (Naomi Watts), Sam stara się za wszelką cenę odkryć przerażające tajemnice ukryte za koszmarami Henry'ego, zanim będzie za późno... dla pacjenta i dla niego samego!

  • Henry Letham (Ryan Gosling) postanawia popełnić samobójstwo w dniu swoich 21. urodzin, czyli za trzy dni. Jego psychiatra Sam Foster (Ewan McGregor) chce za wszelką cenę wybić mu ten pomysł z głowy. Wraz ze swoją dziewczyną Lilą (Naomi Watts) szuka sposobu, by uratować chłopakowi życie. Wspólnie śledzą każdy jego krok. Poznają jego życie i lęki, które niepokojąco przypominają im ich własne życie i obawy.