Źródło (2006)

The Fountain

plakat - Źródło (2006)

opisy filmu

(7)
  • Film opowiada trzy historie. Pierwsza dzieje się w XVI wieku. Hiszpański konkwistador Tomas Creo z polecenia królowej, na punkcie której szaleje, poszukuje legendarnego Drzewa Życia. Druga dzieje się współcześnie. Tomas Creo, naukowiec, maniakalnie poszukuje lekarstwa dla swojej chorej na raka żony. Trzecia to już wiek XXVI. Astronauta Tom próbuje pojąć tajemnicę życia i odpowiedzieć na pytania postawione przez jego poprzednie wcielenia: Co byłoby, gdybym mógł żyć wiecznie i kochać wiecznie tę samą kobietę?

  • Opowieść o 1000-letnich zmaganiach pewnego człowieka, chcącego uratować kobietę którą kocha. Podróż zaczyna się w XVI w. w Hiszpanii, gdzie konkwistador Tomas Creo (Hugh Jackman) rozpoczyna swoje poszukiwania Drzewa Życia - jak wierzono wypicie soku tego legendarnego bytu dawało nieśmiertelność. W czasach teraźniejszych naukowiec Tommy Creo desperacko stara się znaleźć lekarstwo na raka, który zabija jego ukochaną żonę Isabel (Rachel Weisz). Podróżując w przestrzeni kosmicznej w XXVI w., astronauta Tom zaczyna pojmować tajemnice życia, które zżerały go od stuleci.

  • Podobno wszystko, co piękne, rodzi się w bólu. Jeśli to prawda, najnowszy film Darrena Aronofsky'ego powinien być dziełem wyjątkowej urody, jako że powstawał niezwykle długo, a jego realizacja najeżona była wieloma trudnościami. I tak, zamiast w 2002, film wszedł na ekrany dopiero w 2006 roku. "Źródło" to 3 powiązane ze sobą historie, rozdzielone 500-letnimi interwałami. Pierwszy epizod rozgrywa się w XVI wieku. Hiszpański konkwistador - Tomas Creo (Hugh Jackman) - z polecenia królowej Isabel (Rachel Weisz) wyrusza na poszukiwanie mitycznego Drzewa Życia, zapewniającego nieśmiertelność. Myślami zaś jest przy monarchini, którą skrycie darzy głębokim uczuciem. W drugiej części akcja przenosi się do współczesności. Naukowiec Tommy Creo (Jackman), mimo rozległej wiedzy, nie potrafi znaleźć lekarstwa dla umierającej na raka Izzy (Weisz), jego żony. Nad ich miłością wisi mroczne fatum: śmierć w każdej chwili może odebrać mu ukochaną. Końcówka to już odległa przyszłość: XXVI wiek. Astronauta, dr Tom Creo (Jackman) podróżuje samotnie w przestrzeni kosmicznej. Jej finał okaże się być dla głównego bohatera (no i oczywiście dla widza) bardzo zaskakujący...

  • Film składa się z trzech opowieści, których bohaterem jest ten sam człowiek. W pierwszej pojawia się on jako XVI- wieczny hiszpański konkwistador Tomas Creo (Hugh Jackman). Zakochany do szaleństwa w królowej, wyrusza z jej polecenia do amazońskiej dżungli w poszukiwaniu legendarnego Drzewa życia. Druga historia rozgrywa się współcześnie. Tym razem jej bohaterem jest naukowiec Tom Creo, próbujący zdobyć za wszelką cenę lekarstwa dla chorej na raka żony. Ostatnim wcieleniem mężczyzny jest astronauta Tom żyjący w dalekiej przyszłości. Przemierza on galaktykę w nadziei na znalezienie odpowiedzi na pytanie: co byłoby, gdybym mógł żyć wiecznie i kochać tę samą kobietę? Film daje szansę każdemu zmierzyć się z tą zagadką.

  • Reżyser "Requiem dla snu" oraz "Pi", Darren Aronofsky przedstawia ponadczasową opowieść o krucjacie mężczyzny w poszukiwaniu "Drzewa życia", które zapewni nieśmiertelność jego umierającej żonie. Znakomite kreacje laureatki Oscara Rachel Weisz ("Wierny ogrodnik"," Przekręt doskonały") oraz Hugh Jackmana ("X-Men", "Prestiż") w połączeniu z urzekającą muzyką Clinta Mansella czynią ze "Źródła" jeden z najlepszych filmów roku! Na przełomie tysiąca lat Tom Creo (Jackman) wiódł trzy życia, w XVI wieku jako konkwistador Tomas, w XXI wieku jako dr Tom Creo i w XXVI wieku jako astronauta. W każdym z nich miał tylko jeden cel - ocalić życie ukochanej kobiety. Zobacz jak naznaczony przez czas mężczyzna pojmuje znaczenie miłości, życia, człowieczeństwa oraz własnej śmiertelności.

  • Trzy równoległe historie dziejące się na przestrzeni dziesięciu wieków. Hiszpański konkwistador z XVI wieku, Tomas Creo (Hugh Jackman), szaleńczo zakochany w królowej Isabel (Rachel Weisz), poszukuje owianego legendą Drzewa Życia. W XX wieku Tomas Creo (Hugh Jackman) jest naukowcem, który desperacko walczy o uratowanie żony. Izzi (Rachel Weisz) ma beznadziejny przypadek raka, który powoli odbiera jej władzę nad ciałem. Nie poddając się śmierci, kobieta nie rezygnuje ze swoich pasji: bada gwiazdozbiory i pisze powieść o XVI-wiecznym konkwistadorze. Tom (Hugh Jackman) z XXVI wieku unosi się nad Ziemią w szklanej kopule. Ten dziwny kosmiczny pojazd pozwala mu przemierzać galaktykę, w której wreszcie udaje mu się dotrzeć do źródła wiedzy o życiu i śmierci, miłości i nieśmiertelności, świecie i człowieku.

  • Kolejny film Darren'a Aronofskiego opowiada historie mężczyzny walczącego z czasem, próbującego za wszelką cenę zatrzymać przy sobie ukochaną osobę. Są to trzy historie jednego, zakochanego człowieka przemierzającego czas w poszukiwaniu odpowiedzi.  Pierwsza opowiada o hiszpańskim konkwistadorze z XVI wieku Tomasie Creo, zakochanym w pięknej królowej, na której polecenie wyrusza w pełną niebezpieczeństw podróż w poszukiwaniu drzewa życia. Druga historia opowiada o współczesnym naukowcu poszukującym lekarstwa dla swojej chorej na raka żony. Trzecia przedstawia astronautę podróżującego w kosmosie pragnącego odnaleźć odpowiedź na nurtującego go pytanie: Czy można żyć wiecznie?