La Vida secreta de las palabras

opisy filmu

(6)
 • Platforma wiertnicza na środku morza, na której pracują sami mężczyźni i gdzie wydarzył się wypadek. Hanna - samotna i tajemnicza kobieta, próbująca zapomnieć o przeszłości przyjeżdża na platformę aby opiekować się mężczyzną, który w wyniku wypadku został ciężko poparzony i przejściowo stracił wzrok. Rodzi się pomiędzy nimi dziwna przyjaźń, więź pełna sekretów, prawdy i kłamstw, bólu i radości, która na zawsze odmieni ich życie. "La vida secreta de las palabras" to film o ciężarze przeszłości, o ciszy przed burzą, o dwudziestu pięciu milionach fal, o hiszpańskim kucharzu i o gęsi. A nade wszystko o sile miłości, także w najstraszniejszych życiowych sytuacjach.

 • Samotny punkt na środku morza, o który codziennie rozbijają się tysiące fal. Platforma wiertnicza, na której, do chwili tragicznego wypadku, pracują tylko mężczyźni. Tajemnicza kobieta z przeszłością trafi tutaj, aby zaopiekować się ociemniałym robotnikiem. Pielęgniarkę i pacjenta połączy uczucie, które odsłoni niejeden sekret. Josef i Hanna poznają wspólnie smak prawdy i kłamstwa, radości i cierpienia.

 • Platforma wiertnicza na środku morza. Mieszka tu gęś, bardzo zdolny kucharz i fan muzyki Simon (Javier Cámara), liczący fale naukowiec Martin (Daniel Mays) oraz jeszcze paru mężczyzn. I jedna kobieta: pielęgniarka Hanna (Sarah Polley). Opiekuje się Josefem (Tim Robbins), który miał wypadek i najbliższe tygodnie musi spędzić w łóżku. Kobieta i mężczyzna dzień po dniu stają się sobie bliżsi.

 • Na platformie wiertniczej, niedaleko wybrzeży Irlandii Północnej, dochodzi do wypadku. W pożarze najbardziej ucierpiał Josef, który próbował ratować kolegę. Stracił wzrok, cierpi z powodu rozległych poparzeń. Opiekuje się nim tajemnicza Hanna, która na odludziu znalazła się przypadkiem. Zmuszona przez rodzinę i pracodawcę do urlopu, wybrała najmniej przyjazne miejsce, jakby uważając, że miesiąc wolnego się jej nie należał.
  W hotelu dowiedziała się o wypadku i zgłosiła do pomocy, mówiąc, że jest pielęgniarką. Traumatyczne przejścia z przeszłości uczyniły z niej osobę surową, nieprzystępną i samotną z wyboru. Lubi żyć w ciszy, bo milczenie jest jej najskuteczniejszą bronią przeciwko światu. Gdy wyznaje Josefowi, że lubi pieczone kurczaki, jest to pierwsza rzecz, jaką po kilku dniach wspólnego mieszkania mówi mu o sobie.
  Między okaleczonymi przez los i ludzi Josefem i Hanną zaczyna nawiązywać się nic porozumienia, chociaż oboje mają różne temperamenty i marzenia. Dla dotąd rubasznego i marzycielskiego Josefa rozmowa, pełna ironii i humoru, jest jedynym ratunkiem przed popadnięciem w szaleństwo. Oboje odnajdą zapomnianą dawno umiejętność wczuwania się w cudze problemy, co pozwala im zburzyć dzielącą ich ścianę ciszy i cynizmu. W zetknięciu z cierpieniem Josefa, Hanna odzyskuje niewinność, którą wcześniej brutalnie jej odebrano.

 • Hanna (Sarah Polley) jest skrytą, samotnie żyjącą młodą kobietą. Pochodzi z Europy Wschodniej i pracuje jako robotnica przy fabrycznej taśmie. Na spędzenie wymuszonego przez pracodawcę urlopu wybiera wybrzeże Irlandii.

  Gdy w hotelu dowiaduje się o wypadku na platformie wiertniczej, zgłasza się do pomocy, mówiąc, że jest pielęgniarką. Na miejscu zastaje zdolnego kucharza i fana muzyki, Simona (Javier Camara), naukowca Martina (Daniel Mays) oraz kilku innych mężczyzn. Jest tam jedyną kobietą. Opiekuje się Josefem (Tim Robbins), który próbując ratować życie kolegi, uległ poparzeniu, przejściowo stracił wzrok i najbliższe tygodnie musi spędzić w łóżku. Pełen gorzkiej autoironii Josef usiłuje nawiązać kontakt z milczącą opiekunką, ale Hanna zachowuje rezerwę i powściągliwość. Mimo to po kilku dniach rodzi się między nimi nić porozumienia.

 • Hanna zupełnie przypadkiem dowiaduję się o wypadku na platformie wiertniczej. Mówi, że jest pielęgniarką i oferuję swoją pomoc. Dziewczyna ma opiekować się Josefem, który uległ ciężkiemu poparzeniu. Pacjent próbuję nawiązać kontakt ze swoją opiekunką, jednak ona w całkowitym milczeniu wykonuje swoje obowiązki i stara się zachować całkowity dystans. Z czasem jednak wysiłki Josefa przynoszą efekt. Pewnego dnia Hanna decyduję się opowiedzieć dramatyczną historię swojego życia...

Ostatnio odwiedzone
wyczyść historię