"Dystrybucja filmów to świetna zabawa" - spotkanie z Przemysławem Wojcieszkiem reżyserem filmu "Głośniej od bomb"

  • autor: Marcin Kamiński
  • Wywiad
We wtorek w warszawskiej Galerii Mokotów odbył się pokaz prasowy filmu "Głośniej od bomb", po którym odbyło się spotkanie z reżyserem i scenarzystą obrazu Przemysławem Wojcieszkiem.
"Głośniej od bomb" jest również pierwszym tytułem jaki na ekrany naszych kin wprowadza firma Traffic Films, której założycielem jest właśnie Wojcieszek.
"Jestem pierwszym polskim reżyserem, który sam dystrybuuje swój własny film" - mówił na spotkaniu z dziennikarzami Wojcieszek. "To najlepsza rzecz jaka zdarzyła mi się w moim życiu zawodowym. To ciężka, stresująca praca, ale też świetna zabawa. Dzięki temu, że sam zajmuję się dystrybucją mogę spróbować różnych form promocji w różnych miastach".
"Wzorem dla mnie są filmowcy z USA" - kontynuował reżyser. "Wielu z nich jeśli nie udaje im się znaleźć dystrybutora sami podejmują się wprowadzenia filmu na ekrany. Nie czekają na to, że może ktoś kiedyś się zainteresuje ich obrazem, ale robią wszystko, aby zobaczyło go jak najwięcej osób".

"Głośniej od bomb" mimo, że nie był jeszcze pokazywany szerokiej publiczności zbiera bardzo dobre opinie wśród krytyków, którzy chwalą obraz Wojcieszka za doskonały, prawdziwy scenariusz oraz rzetelne aktorstwo. Sam reżyser jest jednak świadom tego, że w swojej pracy nie ustrzegł się od błędów.
"Nie wszystko udało mi się zrealizować, tak jak bym tego pragnął. Jest w tym filmie nieco błędów, ale wynikają one z tego, że mieliśmy bardzo niewiele czasu na realizację zdjęć. Całość materiału nakręciliśmy w 2,5 tygodnia, co jest tempem ekspresowym. Nie mieliśmy zatem czasu na niezliczoną ilość dubli i większość scen powtarzana była zaledwie po dwa razy. Pracowało nam się jednak bardzo dobrze. Udało mi się zebrać wokół siebie aktorów, których znam, szanuję, podziwiam i wszyscy z nich byli bardzo mocno zaangażowani w swoją pracę mimo, że nie otrzymywali za nią zbyt wysokiego wynagrodzenia" - mówił Wojcieszek.

Reżyser mocno wierzy w sukces swojego filmu. "Podjąłem się karkołomnego zadania, ale myślę, że będzie dobrze. Film zbiera pozytywne recenzje, jeździ po świecie, był już pokazywany na wielu międzynarodowych festiwalach, gdzie był bardzo ciepło przyjmowany. Wierzę, że 'Głośniej od bomb' spodoba się publiczności".

"Głośniej od bomb" w 7 kopiach wejdzie na ekrany polskich kin już 4 października. Film Przemysława Wojcieszka będzie piątym obrazem, który w tym roku otrzyma prestiżowy znak jakości "FilmWeb Poleca!".
Ostatnio odwiedzone
wyczyść historię