Amerykańska Akademia Telewizyjna

Emmy

Najlepszy serial dramatyczny

nominacje

Najlepszy serial komediowy

wygrane
nominacje

Najlepszy aktor w serialu dramatycznym

wygrane

Najlepsza aktorka w serialu dramatycznym

wygrane

Najlepszy aktor w serialu komediowym

wygrane

Najlepsza aktorka w serialu komediowym

wygrane

Najlepszy aktor w miniserialu lub filmie telewizyjnym

wygrane

Najlepsza aktorka w miniserialu lub filmie telewizyjnym

wygrane

Najlepsza aktorka drugoplanowa w serialu dramatycznym

wygrane

Najlepszy aktor drugoplanowy w serialu dramatycznym

wygrane

Najlepsza aktorka drugoplanowa w serialu komediowym

wygrane

Najlepszy aktor drugoplanowy w serialu komediowym

wygrane

Najlepsza aktorka drugoplanowa w miniserialu lub filmie telewizyjnym

wygrane

Najlepszy aktor drugoplanowy w miniserialu lub filmie telewizyjnym

wygrane

Najlepszy gościnny występ w serialu dramatycznym - aktorka

wygrane

Najlepszy gościnny występ w serialu dramatycznym - aktor

wygrane
nominacje

Najlepszy gościnny występ w serialu komediowym - aktorka

wygrane

Najlepszy gościnny występ w serialu komediowym - aktor

wygrane

Najlepsza charakteryzacja w miniserialu, filmie telewizyjnym lub programie specjalnym

wygrane
  • Syn Gwiazdy Porannej
    Syn Gwiazdy Porannej (1991)
    Joe McKinney, Hank Edds, Paul Sanchez, T.C. Williams za część II
    Ostatnie lata życia generała Custera opowiadane równolegle przez jego żonę Elizabeth oraz Indiankę Kate Bighead.
nominacje

Najlepsza charakteryzacja w serialu

wygrane
  • Zagubiony w czasie
    Zagubiony w czasie (1989)
    Gerald Quist, Michael Mills, Jeremy Swan i Douglas D. Kelly za odcinek "The Leap Home: November 25, 1969", część 1
nominacje
  • Piękna i bestia
    Piękna i bestia (1987)
    Margaret Prentice i Fred C. Blau Jr za odcinek "In The Forests Of The Night"
  • Prawnicy z Miasta Aniołów
    Prawnicy z Miasta Aniołów (1986)
    Thomas R. Burman, Bari Dreiband-Burman, Leigh Mitchell (II), Darrell McIntyre i Ken Diaz za odcinek "God Rest Ye Murray Gentleman"
  • Star Trek: Następne pokolenie
    Star Trek: Następne pokolenie (1987)
    Michael Westmore, June Abston Haymore, Gerald Quist i Michael Mills za odcinek "Brothers"
  • Star Trek: Następne pokolenie
    Star Trek: Następne pokolenie (1987)
    Michael Westmore, Gerald Quist, June Abston Haymore, Ed French, Jill Rockow i Gilbert A. Mosko za odcinek "Identity Crisis"

Najlepsza kompozycja muzyczna w serialu (dramatyczna ścieżka dźwiękowa)

nominacje

Najlepsza muzyka w miniserialu lub filmie telewizyjnym (dramatyczna)

wygrane
  • To
    W miasteczku Derry dochodzi do serii porwań i zabójstw dzieci. Siedmioro przyjaciół odkrywa co za tym stoi, postanawiając zapobiec dalszemu rozlewowi krwi.

Najlepsza muzyka w serialu (dramatyczna)

wygrane
nominacje

Najlepsza reżyseria miniserialu lub filmu telewizyjnego

Najlepsza reżyseria programu dokumentalnego

nominacje

Najlepsza reżyseria serialu dramatycznego

wygrane
nominacje

Najlepsza reżyseria serialu komediowego

wygrane
nominacje

Najlepsza scenografia w miniserialu lub filmie telewizyjnym

Najlepsze efekty specjalne w serialu

nominacje

Najlepsze fryzury w miniserialu lub filmie telewizyjnym

wygrane
nominacje

Najlepsze fryzury w serialu

wygrane
  • Dark Shadows
    Dark Shadows (1991)
    Dee-Dee Petty, Jan Van Uchelen, Susan Boyd
    Victoria Winters przybywa do rezydencji Collinwood, aby pracować jako guwernantka. Wkrótce zostaje wciągnięta w gotycki świat wampirów, duchów i innych mrocznych tajemnic.
nominacje
  • Anything But Love
    Anything But Love (1989)
    Joanne Harris, Gus Le Pre i Peggy Shannon za odcinek "Long Days Journey Into...What?"

Najlepsze kostiumy w miniserialu lub filmie telewizyjnym

Najlepsze kostiumy w serialu

wygrane
nominacje

Najlepsze zdjęcia w miniserialu lub filmie telewizyjnym

wygrane

Najlepszy dobór obsady miniserialu lub filmu telewizyjnego

wygrane

Najlepszy dźwięk w miniserialu lub filmie telewizyjnym

Najlepszy dźwięk w serialu dramatycznym

wygrane
nominacje

Najlepszy dźwięk w serialu komediowym lub programie specjalnym

nominacje

Najlepszy montaż dźwięku w serialu

wygrane

Najlepszy montaż miniserialu lub filmu telewizyjnego kręconego przy użyciu jednej kamery

Najlepszy montaż serialu kręconego przy użyciu jednej kamery

wygrane
nominacje

Najlepszy montaż serialu kręconego przy użyciu wielu kamer

wygrane
nominacje

Najlepszy muzyczny motyw przewodni

Najlepszy program animowany (krótszy niż godzina)

wygrane
  • Simpsonowie
    Niezwykłe losy pięcioosobowej rodziny Simpsonów mieszkającej w miasteczku Springfield.
nominacje

Najlepszy program dla dzieci

wygrane

Najlepszy scenariusz miniserialu lub filmu telewizyjnego

wygrane
  • Dom z kart
    Francis Urqhart jest czołowym politykiem partii konserwatywnej. W wyniku odmowy uzyskania rządowego stanowiska planuje on zemstę przeciwko premierowi i swoim oponentom.

Najlepszy scenariusz programu dokumentalnego

wygrane

Najlepszy scenariusz serialu dramatycznego

wygrane
nominacje

Najlepszy scenariusz serialu komediowego

wygrane
nominacje

Najlepszy serial dokumentalny

wygrane
  • The Civil War
    Dokument Kena Burnsa przedstawiający najsłynniejsze bitwy wojny secesyjnej oraz fascynujące historie żołnierzy, generałów i osaczonego prezydenta.