Amerykańska Akademia Telewizyjna

Emmy

Najlepszy serial dramatyczny

wygrane

Najlepszy serial komediowy

wygrane
  • Seks w wielkim mieście
    Cztery przyjaciółki z Nowego Jorku plotkują o swoim erotycznym życiu oraz sytuacjach, jakie je na co dzień spotykają.

Najlepszy miniserial

Najlepszy aktor w serialu dramatycznym

wygrane

Najlepsza aktorka w serialu dramatycznym

wygrane

Najlepszy aktor w serialu komediowym

wygrane

Najlepsza aktorka w serialu komediowym

wygrane

Najlepszy aktor w miniserialu lub filmie telewizyjnym

wygrane

Najlepsza aktorka w miniserialu lub filmie telewizyjnym

wygrane

Najlepsza aktorka drugoplanowa w serialu dramatycznym

wygrane

Najlepszy aktor drugoplanowy w serialu dramatycznym

wygrane

Najlepsza aktorka drugoplanowa w serialu komediowym

wygrane

Najlepszy aktor drugoplanowy w serialu komediowym

wygrane

Najlepsza aktorka drugoplanowa w miniserialu lub filmie telewizyjnym

wygrane

Najlepszy aktor drugoplanowy w miniserialu lub filmie telewizyjnym

wygrane

Najlepszy gościnny występ w serialu dramatycznym - aktorka

wygrane

Najlepszy gościnny występ w serialu dramatycznym - aktor

wygrane
nominacje

Najlepszy gościnny występ w serialu komediowym - aktorka

wygrane
nominacje

Najlepszy gościnny występ w serialu komediowym - aktor

wygrane
  • [Derek Jacobi]
    Derek Jacobi
    Derek Jacobi
    jako Jackson Hedley w serialu Frasier (1993)
    za odcinek "The Show Must Go Off"
nominacje

Najlepsza charakteryzacja w miniserialu, filmie telewizyjnym lub programie specjalnym

wygrane
nominacje
  • 61*
    61* (2001)
    Peter Montagna, Patricia Bunch i Mark Landon (I)
  • Historia Jackie Bouvier Kennedy Onassis
    Historia Jackie Bouvier Kennedy Onassis (2000)
    Nicole Lapierre (I) i Leonard Engelman
  • Hornblower: Bunt
    Hornblower: Bunt (2001)
    Veyatie MacLeod i Suzan Broad
  • Podróż Jednorożca
    Podróż Jednorożca (2001)
    Pearl Louie, Toby Lindala, Lance Webb, Felix Fox (II), Shane Zander, Vince Yoshida, Patrick Baxter (I), J.P. Mass, Jason Palmer (II), Wade Daily i Dan Sheehan (I) za część drugą

Najlepsza charakteryzacja w serialu

wygrane
  • Rodzina Soprano
    Rodzina Soprano (1999)
    Kymbra Callaghan i Stephen Kelley (I) za odcinek "Employee Of The Month"
  • Z Archiwum X
    Z Archiwum X (1993)
    Cheri Montesanto-Medcalf, Matthew W. Mungle, Laverne Munroe, Clinton Wayne (I) i Robin L. Neal za odcinek "Deadalive"
nominacje
  • Seks w wielkim mieście
    Seks w wielkim mieście (1998)
    Judy Chin, Marjorie Durand (I) i Nicki Ledermann za odcinek "Don't Ask, Don't Tell"
  • Star Trek: Voyager
    Star Trek: Voyager (1995)
    Michael Westmore (I), Tina Hoffman (I), Scott Wheeler (I), James Rohland, Suzanne Diaz, Natalie Wood (II), Ellis Burman Jr., Jeff Lewis (VII), Brad Look, Belinda Bryant, Joe Podnar, David Quashnick, Karen Westerfield i Earl Ellis za odcinek "Th

Najlepsza choreografia

wygrane
  • Blast!
    Blast! (2000)
    Jim Moore (XIII), George Pinney (I), Jonathan Vanderkolff
nominacje

Najlepsza czołówka

wygrane

Najlepsza gra głosem

wygrane

Najlepsza kompozycja muzyczna w mini serialu, filmie telewizyjnym lub programie specjalnym (dramatyczna ścieżka dźwiękowa)

wygrane

Najlepsza kompozycja muzyczna w serialu (dramatyczna ścieżka dźwiękowa)

wygrane
nominacje

Najlepsza muzyka i słowa

wygrane
nominacje

Najlepsza reżyseria miniserialu, filmu telewizyjnego lub programu specjalnego

wygrane
  • Dowcip
    Profesor literatury mierzy się ze śmiertelną chorobą, wobec której jest bezradna.

Najlepsza reżyseria muzyczna

nominacje

Najlepsza reżyseria serialu dramatycznego

wygrane
nominacje

Najlepsza reżyseria serialu komediowego

wygrane
nominacje

Najlepsza scenografia w miniserialu, filmie telewizyjnym lub programie specjalnym

Najlepsza scenografia w serialu kręconym przy użyciu jednej kamery

wygrane
nominacje

Najlepsza scenografia w serialu kręconym przy użyciu wielu kamer

wygrane
nominacje

Najlepsze efekty specjalne w miniserialu, filmie telewizyjnym lub programie specjalnym

wygrane
  • Diuna
    Diuna (2000)
    Ernest D. Farino, Tim McHugh (I), Laurel Klick, Frank H. Isaacs, Elaine Essex Thompson, Jim Healy (II), Gregory Nicotero, Tony Alderson i Chris Zapara za część pierwszą
    Syn zamordowanego władcy planety Diuna zbiega na pustynię. Wkrótce staje na czele buntu przeciwko brutalnym rządom najeźdźców.
nominacje
  • Ballada o Wielkim Alu
    Ballada o Wielkim Alu (2000)
    Timothy Greenwood, David Booth (III), George Roper (I), Virgil Manning, Sophie Lodge, Richard Dexter (I), Daren Horley, Karen Halliwell i Theo Facey
  • Bezpieczny port
    Bezpieczny port (2001)
    Tom Turnbull (IV), Van LaPointe, Noel Hooper, Sean Stranks, Janeen Elliott, David Alexander (X), Mark Fordham, Allan Walker (III) i Matt Schofield za część pierwszą
  • Hornblower: Bunt
    Hornblower: Bunt (2001)
    Tom Harris (III), Phil Attfield, Simon Frame, Alex Gurucharri, Martin Gutteridge i Barry Woodman
  • Wyścig z czasem
    Wyścig z czasem (2000)
    Peter V. Ware, Sam Nicholson (I), Victor Scalise, Adam Ealovega, Tim Donahue (I) i Jaison Stritch

Najlepsze efekty specjalne w serialu

wygrane
  • Star Trek: Voyager
    Star Trek: Voyager (1995)
    Dan Curry (I), Mitch Suskin, Ronald B. Moore, Arthur J. Codron, Steve Fong, Eric Chauvin, Rob Bonchune, John Teska i Gregory Rainoff za odcinek "Endgame"
nominacje
  • Cień anioła
    Cień anioła (2000)
    Elan Soltes, Michael Porterfield, Christian Boudman, Neill Blomkamp, Mike Leben, Brian Moylan, Trevor Cawood, Wes Sargent za odcinek pilotażowy
  • Gwiezdne wrota
    Gwiezdne wrota (1997)
    James Tichenor, Michelle Comens, Robin Hackl, Aruna Inversin, Debora Dunphy, Judy D. Shane, Kent Matheson, Allan Henderson, Craig Van Den Biggelaar za odcinek "Small Victories"
  • Gwiezdne wrota
    Gwiezdne wrota (1997)
    James Tichenor, Shannon Gurney, Bruce Woloshyn, Robin Hackl, Doug Campbell, Debora Dunphy, Kent Matheson, Craig Van Den Biggelaar, Rod Bland za odcinek "Exodus"
  • Star Trek: Voyager
    Star Trek: Voyager (1995)
    Dan Curry (I), Ronald B. Moore, Chad Zimmerman (I), Paul Hill (V), Gregory Rainoff, David R. Morton, David Lombardi, John Teska i Brandon MacDougall za odcinek "Workforce", część pierwsza

Najlepsze fryzury w miniserialu, filmie telewizyjnym lub programie specjalnym

wygrane
nominacje

Najlepsze fryzury w serialu

nominacje
  • Różowe lata 70.
    Różowe lata 70. (1998)
    Gabriella Pollino, Cindy Costello i Terrie Velasquez za odcinek "Back Stage Pass"
  • Seks w wielkim mieście
    Seks w wielkim mieście (1998)
    Michelle Johnson, Jacques Stephane Lempire i Sasha Quarles, za odcinek "All Or Nothing"
  • Star Trek: Voyager
    Star Trek: Voyager (1995)
    Josée Normand, Charlotte Parker (I) i Gloria Montemayor za odcinek "Prophecy"
  • The Lot
    The Lot (1999)
    Cheri Ruff, Carl Bailey i Stephen Elsbree za odcinek "Daddy Dearest"

Najlepsze indywidualne osiągnięcie w animacji

wygrane

Najlepsze kostiumy w miniserialu, filmie telewizyjnym lub programie specjalnym

wygrane
nominacje

Najlepsze kostiumy w serialu

wygrane
nominacje

Najlepsze zdjęcia w miniserialu lub filmie telewizyjnym

wygrane
  • Diuna
    Diuna (2000)
    za część drugą
    Syn zamordowanego władcy planety Diuna zbiega na pustynię. Wkrótce staje na czele buntu przeciwko brutalnym rządom najeźdźców.

Najlepsze zdjęcia w programie dokumentalnym

nominacje

Najlepsze zdjęcia w serialu kręconym przy użyciu jednej kamery

wygrane
nominacje

Najlepsze zdjęcia w serialu kręconym przy użyciu wielu kamer

wygrane
  • Will i Grace
    Will i Grace (1998)
    za odcinek "Sons And Lovers"
    Losy geja prawnika i heteroseksualnej dekoratorki wnętrz, którzy mieszkają razem w Nowym Jorku.
nominacje

Najlepszy dobór obsady miniserialu, filmu telewizyjnego lub programu specjalnego

wygrane

Najlepszy dobór obsady serialu dramatycznego

wygrane

Najlepszy dobór obsady serialu komediowego

wygrane
  • Ally McBeal
    Prawniczka Ally rozpoczyna karierę w kancelarii, gdzie pracuje jej były chłopak Billy.
nominacje

Najlepszy dźwięk w miniserialu lub filmie telewizyjnym kręconym jedną kamerą

wygrane

Najlepszy dźwięk w programie dokumentalnym

nominacje

Najlepszy dźwięk w serialu kręconym jedną kamerą

wygrane

Najlepszy dźwięk w serialu lub programie specjalnym kręconym wieloma kamerami

wygrane
nominacje

Najlepszy montaż dźwięku w programie dokumentalnym

wygrane

Najlepszy montaż miniserialu, filmu telewizyjnego lub programu specjalnego kręconego przy użyciu jednej kamery

wygrane
  • Dowcip
    Profesor literatury mierzy się ze śmiertelną chorobą, wobec której jest bezradna.

Najlepszy montaż miniserialu, filmu telewizyjnego lub programu specjalnego kręconego przy użyciu wielu kamer

nominacje

Najlepszy montaż serialu kręconego przy użyciu jednej kamery

wygrane
nominacje

Najlepszy montaż serialu kręconego przy użyciu wielu kamer

wygrane
  • Frasier
    Frasier (1993)
    za odcinek "Daphne Returns"
    Rozwiedziony psychiatra radiowy Frasier Crane powraca do swojego rodzinnego miasta - Seattle, gdzie zamieszkuje w apartamentowcu wraz z ojcem Martinem i jego opiekunką Daphne.
nominacje

Najlepszy program animowany (dłuższy niż godzina)

wygrane
  • Ballada o Wielkim Alu
    Historia dinozaura walczącego o przetrwanie, któremu nadano przydomek "Wielki Al".

Najlepszy program animowany (krótszy niż godzina)

wygrane
  • Simpsonowie
    Simpsonowie (1989)
    za odcinek "Homr"
    Niezwykłe losy pięcioosobowej rodziny Simpsonów mieszkającej w miasteczku Springfield.
nominacje

Najlepszy program dla dzieci

wygrane
nominacje

Najlepszy program dokumentalny (forma specjalna)

Najlepszy scenariusz miniserialu lub filmu telewizyjnego

wygrane
  • Ostateczne rozwiązanie
    1942r. Przedstawiciele władz III Rzeszy spotykają się w Wannsee, aby rozstrzygnąć o losie ludności żydowskiej na terenach okupowanych przez Niemców.

Najlepszy scenariusz serialu dramatycznego

wygrane
  • Rodzina Soprano
    Rodzina Soprano (1999)
    za odcinek "Employee Of The Month"
    Tony Soprano, mąż i ojciec dwójki dzieci, a zarazem ważny członek mafii z New Jersey, cierpi na tajemnicze ataki paniki. Kiedy sytuacja zaczyna go przerastać, postanawia rozpocząć terapię u psychiatry.
nominacje

Najlepszy scenariusz serialu komediowego

wygrane
nominacje

Najlepszy serial dokumentalny (informacyjny)