Amerykańska Akademia Telewizyjna

Emmy

Najlepszy serial dramatyczny

wygrane
  • Zagubieni
    Zagubieni (2004)
    Losy 48 pasażerów lotu 815 z Sydney do Los Angeles, których samolot rozbija się na tajemniczej wyspie.
nominacje

Najlepszy serial komediowy

wygrane
  • Wszyscy kochają Raymonda
    Dziennikarz sportowy zmaga się ze swoimi nadopiekuńczymi rodzicami, którzy mieszkają po drugiej stronie ulicy.
nominacje

Najlepszy miniserial

wygrane
nominacje

Najlepszy aktor w serialu dramatycznym

wygrane

Najlepsza aktorka w serialu dramatycznym

wygrane
  • [Patricia Arquette]
    Patricia Arquette
    Patricia Arquette
    jako Allison DuBois / Dorothy / Barbara / Allison Dunham w serialu Medium (2005)

Najlepszy aktor w serialu komediowym

wygrane

Najlepsza aktorka w serialu komediowym

wygrane

Najlepszy aktor w miniserialu lub filmie telewizyjnym

wygrane

Najlepsza aktorka w miniserialu lub filmie telewizyjnym

wygrane

Najlepsza aktorka drugoplanowa w serialu dramatycznym

wygrane

Najlepszy aktor drugoplanowy w serialu dramatycznym

wygrane

Najlepsza aktorka drugoplanowa w serialu komediowym

wygrane

Najlepszy aktor drugoplanowy w serialu komediowym

wygrane

Najlepsza aktorka drugoplanowa w miniserialu lub filmie telewizyjnym

wygrane

Najlepszy aktor drugoplanowy w miniserialu lub filmie telewizyjnym

wygrane

Najlepszy gościnny występ w serialu dramatycznym - aktorka

wygrane
nominacje

Najlepszy gościnny występ w serialu dramatycznym - aktor

wygrane
nominacje

Najlepszy gościnny występ w serialu komediowym - aktorka

wygrane

Najlepszy gościnny występ w serialu komediowym - aktor

wygrane

Najlepsza charakteryzacja w miniserialu, filmie telewizyjnym lub programie specjalnym (naturalna)

wygrane
nominacje

Najlepsza charakteryzacja w serialu (naturalna)

wygrane
  • Deadwood
    Deadwood (2004)
    John Rizzo (I), Adam Brandy, Ron Snyder (I) i Deborah McNulty za odcinek "A Lie Agreed Upon", część pierwsza
    Lipiec 1876. W opanowanym gorączką złota Deadwood zjawiają się obcy, którzy chcą tu rozpocząć nowe życie.
nominacje
  • Bez skazy
    Bez skazy (2003)
    Eryn Krueger Mekash i Stephanie A. Fowler za odcinek "Julia McNamara"
  • Carnivàle
    Carnivàle (2003)
    Steve Artmont, Simone Almekias-Siegl i Heather Plott za odcinek "Alamogordo, N.M."
  • CSI: Kryminalne zagadki Las Vegas
    CSI: Kryminalne zagadki Las Vegas (2000)
    Melanie Levitt, Matthew W. Mungle, Perri Sorel i Pam Phillips za odcinek "Ch-Changes"

Najlepsza charakteryzacja w serialu, miniserialu, filmie telewizyjnym lub programie specjalnym (sztuczna)

wygrane
nominacje
  • Bez skazy
    Bez skazy (2003)
    Eryn Krueger Mekash, Stephanie A. Fowler, Mary Kay Morse, Thomas R. Burman i Bari Dreiband-Burman za odcinek "Christian Troy"
  • Carnivàle
    Carnivàle (2003)
    Rob Hinderstein, Joel Harlow i Kenny Myers (I) za odcinek "Damascus, NE"
  • Star Trek: Enterprise
    Star Trek: Enterprise (2001)
    Michael Westmore (I), Suzanne Diaz, Brad Look, Jeff Lewis (VII), Earl Ellis i Garrett Immel za odcinek "United"

Najlepsza choreografia

Najlepsza czołówka

wygrane

Najlepsza gra głosem

wygrane

Najlepsza kompozycja muzyczna w mini serialu, filmie telewizyjnym lub programie specjalnym (dramatyczna ścieżka dźwiękowa)

Najlepsza kompozycja muzyczna w serialu (dramatyczna ścieżka dźwiękowa)

wygrane
  • Zagubieni
    Zagubieni (2004)
    za odcinek pilotażowy
    Losy 48 pasażerów lotu 815 z Sydney do Los Angeles, których samolot rozbija się na tajemniczej wyspie.
nominacje

Najlepsza muzyka i słowa

wygrane
nominacje

Najlepsza reżyseria miniserialu, filmu telewizyjnego lub dramatycznego programu specjalnego

Najlepsza reżyseria muzyczna

wygrane
nominacje

Najlepsza reżyseria programu dokumentalnego

wygrane
  • Śmierć w Gazie
    Brytyjski dokumentalista wyrusza do Strefy Gazy, by nakręcić film o dzieciach dorastających w kulturze nienawiści. Nieszczęśliwie sam ginie podczas realizacji zdjęć.

Najlepsza reżyseria serialu dramatycznego

wygrane
  • Zagubieni
    Zagubieni (2004)
    za odcinek pilotażowy, części pierwsza i druga
    Losy 48 pasażerów lotu 815 z Sydney do Los Angeles, których samolot rozbija się na tajemniczej wyspie.
nominacje

Najlepsza reżyseria serialu komediowego

wygrane
  • Gotowe na wszystko
    Gotowe na wszystko (2004)
    za odcinek pilotażowy
    Na przedmieściach Fairview każda z gospodyń domowych coś ukrywa. Gdy jedna z nich popełni samobójstwo, na jaw zaczną wychodzić mroczne sekrety mieszkańców ulicy Wisteria Lane.
nominacje

Najlepsza scenografia w serialu kręconym przy użyciu jednej kamery

wygrane
nominacje

Najlepsza scenografia w serialu kręconym przy użyciu wielu kamer

wygrane
nominacje

Najlepsze efekty specjalne w miniserialu, filmie telewizyjnym lub programie specjalnym

wygrane
  • Peter Sellers - Życie & Śmierć
    Peter Sellers - Życie & Śmierć (2004)
    Joe Pavlo, Barrie Hemsley, Paul Tuersley, Andrew MacLeod (I), Andy Fowler (I), Camille Cellucci, Mark Intravartolo, Robin Huffer i Neil Culley
nominacje
  • Superwulkan – scenariusz katastrofy
    Superwulkan – scenariusz katastrofy (2005)
    Tim Zaccheo, Mark Richardson (III), Grahame Andrew, Abbie Tucker-Williams, Max Wright (III), Rob Harvey (I) i John-Paul Harney
  • Świat smoków: fantazja ożywiona
    Świat smoków: fantazja ożywiona (2004)
    Sirio Quintavalle, Alec Knox (I), Neil Glasbey, Sarah Tosh, Daren Horley, Catherine Mullan, Laurent Benhamo, Dan Lavender i Christian Manz
  • Ucieczka w kosmos i wojny Rozjemców
    Ucieczka w kosmos i wojny Rozjemców (2004)
    Benita Carey, Lynne Cartwright, Jeremy Howdin, Brett Margules, Dominic Bean, Robert Nicol (I), David Booth (III), Steve Anderson (XXXI) i Mike Seymour (I) za odcinek drugi
  • Ziemiomorze
    Ziemiomorze (2004)
    Eric Grenaudier, Jared Jones (I), Sam Nicholson (I), Earl Paraszczynec, Lee Wilson (I), Sébastien Bergeron (II), Åsa Svedberg, Lisa K. Sepp i Jean Lapointe (II)

Najlepsze efekty specjalne w serialu

wygrane
  • Zagubieni
    Zagubieni (2004)
    Kevin Blank (I), Mitch Suskin, Archie Ahuna, Spencer Levy, Benoit Girard, Laurent M. Abecassis, Kevin Kutchaver, Steve Fong i Bob Lloyd (II) za odcinek pilotażowy, części pierwsza i druga
    Losy 48 pasażerów lotu 815 z Sydney do Los Angeles, których samolot rozbija się na tajemniczej wyspie.
nominacje
  • Battlestar Galactica
    Battlestar Galactica (2004)
    Gary Hutzel, Patti Gannon, Lee Stringer, Matthew Gore, Mike Gibson, Mark Shimer, Adam 'Mojo' Lebowitz, Dustin Adair, Gabriel Köerner za odcinek "33"
  • Battlestar Galactica
    Battlestar Galactica (2004)
    Gary Hutzel, Mike Gibson, Kirsten Meekison,Tom Archer, Brenda Campbell, Andrew Karr, Daniel Osaki, Adrian Van Der Park, Jeremy Hoey za odcinek "The Hand of God"
  • Gwiezdne wrota
    Gwiezdne wrota (1997)
    Michelle Comens, James Rorick, Karen Watson (IV), Krista McLean (I), Craig Van Den Biggelaar, Adam de Bosch Kemper, Brett Keyes, James Tichenor (I) i Ryan Jensen (I) za odcinek "Reckoning", część druga
  • Gwiezdne wrota: Atlantyda
    Gwiezdne wrota: Atlantyda (2004)
    Michelle Comens, John Gajdecki, Bruce Woloshyn, Jinnie Pak, Dan Mayer (I), Wes Sargent, Jose Burgos (II), Debora Dunphy i Chris Doll (II) za odcinek pilotażowy "Rising"

Najlepsze fryzury w miniserialu, filmie telewizyjnym lub programie specjalnym

wygrane
nominacje

Najlepsze fryzury w serialu

wygrane
  • Deadwood
    Deadwood (2004)
    Carol Pershing, Terry Baliel i Kimberley Spiteri za odcinek "Boy the Earth Talks To"
    Lipiec 1876. W opanowanym gorączką złota Deadwood zjawiają się obcy, którzy chcą tu rozpocząć nowe życie.
nominacje
  • Agentka o stu twarzach
    Agentka o stu twarzach (2001)
    Michael Reitz za odcinek "Nocturne"
  • American Dreams
    American Dreams (2002)
    Mary Ann Valdes, Norma Lee, Paulette Pennington i Cathrine A. Marcotte za odcinek "Starting Over"
  • Carnivàle
    Carnivàle (2003)
    Norma Lee, Nanci Cascio i Violet Ortiz za odcinek "Outside New Canaan"
  • Star Trek: Enterprise
    Star Trek: Enterprise (2001)
    Michael Moore, Roma Goddard i Laura Connolly za odcinek "In a Mirror, Darkly"

Najlepsze indywidualne osiągnięcie w animacji

wygrane

Najlepsze kostiumy w miniserialu, filmie telewizyjnym lub programie specjalnym

wygrane
nominacje

Najlepsze kostiumy w serialu

wygrane
  • Deadwood
    Deadwood (2004)
    za odcinek "Boy the Earth Talks to"
    Lipiec 1876. W opanowanym gorączką złota Deadwood zjawiają się obcy, którzy chcą tu rozpocząć nowe życie.
nominacje

Najlepsze zdjęcia w miniserialu lub filmie telewizyjnym

Najlepsze zdjęcia w programie dokumentalnym kręconym jedną lub wieloma kamerami

wygrane
  • Śmierć w Gazie
    Brytyjski dokumentalista wyrusza do Strefy Gazy, by nakręcić film o dzieciach dorastających w kulturze nienawiści. Nieszczęśliwie sam ginie podczas realizacji zdjęć.

Najlepsze zdjęcia w serialu kręconym przy użyciu jednej kamery

wygrane
  • Deadwood
    Deadwood (2004)
    za odcinek "Complications"
    Lipiec 1876. W opanowanym gorączką złota Deadwood zjawiają się obcy, którzy chcą tu rozpocząć nowe życie.
nominacje

Najlepsze zdjęcia w serialu kręconym przy użyciu wielu kamer

wygrane
  • Will i Grace
    Will i Grace (1998)
    za odcinek "Friends With Benefits"
    Losy geja prawnika i heteroseksualnej dekoratorki wnętrz, którzy mieszkają razem w Nowym Jorku.
nominacje

Najlepszy dobór obsady miniserialu, filmu telewizyjnego lub programu specjalnego

wygrane

Najlepszy dobór obsady serialu dramatycznego

wygrane
  • Zagubieni
    Zagubieni (2004)
    Losy 48 pasażerów lotu 815 z Sydney do Los Angeles, których samolot rozbija się na tajemniczej wyspie.
nominacje

Najlepszy dobór obsady serialu komediowego

wygrane
  • Gotowe na wszystko
    Na przedmieściach Fairview każda z gospodyń domowych coś ukrywa. Gdy jedna z nich popełni samobójstwo, na jaw zaczną wychodzić mroczne sekrety mieszkańców ulicy Wisteria Lane.
nominacje

Najlepszy dźwięk w programie dokumentalnym kręconym jedną lub wieloma kamerami

wygrane

Najlepszy dźwięk w serialu kręconym jedną kamerą

wygrane
nominacje

Najlepszy dźwięk w serialu lub programie specjalnym kręconym wieloma kamerami

wygrane
nominacje

Najlepszy montaż dźwięku w programie dokumentalnym kręconym jedną lub wieloma kamerami

Najlepszy montaż miniserialu lub filmu telewizyjnego kręconego przy użyciu jednej kamery

Najlepszy montaż serialu dramatycznego kręconego przy użyciu jednej kamery

wygrane
  • Zagubieni
    Zagubieni (2004)
    za odcinek pilotażowy, części pierwsza i druga
    Losy 48 pasażerów lotu 815 z Sydney do Los Angeles, których samolot rozbija się na tajemniczej wyspie.
nominacje

Najlepszy montaż serialu komediowego kręconego przy użyciu jednej kamery

wygrane
  • Gotowe na wszystko
    Gotowe na wszystko (2004)
    za odcinek pilotażowy
    Na przedmieściach Fairview każda z gospodyń domowych coś ukrywa. Gdy jedna z nich popełni samobójstwo, na jaw zaczną wychodzić mroczne sekrety mieszkańców ulicy Wisteria Lane.
nominacje

Najlepszy montaż serialu kręconego przy użyciu wielu kamer

wygrane
  • Hoży doktorzy
    Hoży doktorzy (2001)
    za odcinek "My Life in Four Cameras"
    W nierealnym świecie Szpitala Świętego Serca marzyciel dr John Dorian uczy się medycyny i zawiera nowe przyjaźnie.
nominacje

Najlepszy muzyczny motyw przewodni

wygrane
  • Gotowe na wszystko
    Na przedmieściach Fairview każda z gospodyń domowych coś ukrywa. Gdy jedna z nich popełni samobójstwo, na jaw zaczną wychodzić mroczne sekrety mieszkańców ulicy Wisteria Lane.

Najlepszy program animowany (dłuższy niż godzina)

wygrane

Najlepszy program animowany (krótszy niż godzina)

wygrane
  • Miasteczko South Park
    Miasteczko South Park (1997)
    za odcinek "Best Friends Forever"
    Animowana seria o losach czterech przyjaciół z trzeciej klasy mieszkających w miasteczku South Park.
nominacje

Najlepszy program reality - zawody

wygrane
  • The Amazing Race
    Dwuosobowe drużyny ścigają się dookoła świata, aby wygrać milion dolarów.

Najlepszy scenariusz miniserialu, filmu telewizyjnego lub dramatycznego programu specjalnego

nominacje

Najlepszy scenariusz programu dokumentalnego

wygrane

Najlepszy scenariusz serialu dramatycznego

wygrane
  • Dr House
    Dr House (2004)
    za odcinek "Three Stories"
    Grupa lekarzy na czele z charyzmatycznym, acz aspołecznym doktorem House'em diagnozuje nietypowe choroby, niejednokrotnie ratując życie pacjentom.
nominacje

Najlepszy scenariusz serialu komediowego

wygrane
  • Bogaci bankruci
    Bogaci bankruci (2003)
    za odcinek "The Righteous Brothers"
    Po aresztowaniu George'a Blutha Sra za defraudacje finansowe, jego najstarszy syn Michael musi zająć się rodziną, której środki do życia zostały zamrożone.

Najlepszy serial dokumentalny

nominacje

Najlepszy specjalny program dokumentalny

wygrane

Najlepszy występ kaskaderski

wygrane
  • 24 godziny
    24 godziny (2001)
    Matthew Taylor (IV) za odcinek "12:00 P.M. - 1:00 P.M."
    Agent CTU Jack Bauer ma 24 godziny, by zapobiec zamachom terrorystycznym w USA.
nominacje

Wyjątkowa zasługa w tworzeniu filmów dokumentalnych

wygrane