Amerykańska Akademia Telewizyjna
Data ogłoszenia nominacji: 8 lipca
Data wręczenia nagród: 29 sierpnia

Emmy

Najlepszy serial dramatyczny

wygrane
  • Mad Men
    Mad Men (2007)
    Nowy Jork, lata 60. Ceniony spec od reklamy wspina się po szczeblach kariery, lecz tajemnice dotyczące jego przeszłości zaczynają niszczyć zarówno jego życie zawodowe, jak i osobiste.
nominacje

Najlepszy serial komediowy

wygrane
  • Współczesna rodzina
    Trzy różne, ale spokrewnione rodziny mierzą się z problemami i utrapieniami w swój własny, komiczny sposób.
nominacje

Najlepszy miniserial

wygrane
  • Pacyfik
    Pacyfik (2010)
    Prawdziwa historia trzech żołnierzy Korpusu Piechoty Morskiej Stanów Zjednoczonych, którzy walczą z Japończykami na wyspach Pacyfiku podczas II Wojny Światowej.
nominacje

Najlepszy aktor w serialu dramatycznym

wygrane

Najlepsza aktorka w serialu dramatycznym

wygrane

Najlepszy aktor w serialu komediowym

wygrane

Najlepsza aktorka w serialu komediowym

wygrane

Najlepszy aktor w miniserialu lub filmie telewizyjnym

wygrane

Najlepsza aktorka w miniserialu lub filmie telewizyjnym

wygrane

Najlepsza aktorka drugoplanowa w serialu dramatycznym

wygrane

Najlepszy aktor drugoplanowy w serialu dramatycznym

wygrane

Najlepsza aktorka drugoplanowa w serialu komediowym

wygrane
  • [Jane Lynch]
    Jane Lynch
    Jane Lynch
    jako Sue Sylvester / Jane Lynch / Will Schuester w serialu Glee (2009)

Najlepszy aktor drugoplanowy w serialu komediowym

wygrane

Najlepsza aktorka drugoplanowa w miniserialu lub filmie telewizyjnym

wygrane

Najlepszy aktor drugoplanowy w miniserialu lub filmie telewizyjnym

wygrane

Najlepszy gościnny występ w serialu dramatycznym - aktorka

wygrane
nominacje

Najlepszy gościnny występ w serialu dramatycznym - aktor

wygrane
  • [John Lithgow]
    John Lithgow
    John Lithgow
    jako Arthur Mitchell w serialu Dexter (2006)
    za odcinek "Road Kill"
nominacje

Najlepszy gościnny występ w serialu komediowym - aktorka

wygrane
nominacje

Najlepszy gościnny występ w serialu komediowym - aktor

wygrane
nominacje

Najlepsza charakteryzacja w miniserialu lub filmie telewizyjnym (naturalna)

wygrane
  • Pacyfik
    Pacyfik (2010)
    Chiara Tripodi i Toni Ffrench
    Prawdziwa historia trzech żołnierzy Korpusu Piechoty Morskiej Stanów Zjednoczonych, którzy walczą z Japończykami na wyspach Pacyfiku podczas II Wojny Światowej.
nominacje

Najlepsza charakteryzacja w serialu kręconym jedną kamerą (naturalna)

wygrane
  • Chirurdzy
    Chirurdzy (2005)
    Norman T. Leavitt, Brigitte Bugayong i Michele Teleis-Fickle za odcinek "Suicide Is Painless"
    Opowieść o życiu lekarzy pracujących w Seattle Grace, którzy starają się pogodzić życie zawodowe z osobistym.
nominacje
  • Castle
    Castle (2009)
    Debbie Zoller, Debra Schrey, Rebecca Alling, Steve Anderson, David De Leon i Sara Vaughn za odcinek "Vampire Weekend"
  • Glee
    Glee (2009)
    Eryn Krueger Mekash, Kelley Mitchell, Jennifer Greenberg (I), Robin L. Neal, Kelcey Fry i Zoe Hay za odcinek "The Power Of Madonna"
  • Glee
    Glee (2009)
    Eryn Krueger Mekash, Kelley Mitchell, Trent Cotner, Jennifer Greenberg (I) i Mike Mekash za odcinek "Theatricality"
  • Mad Men
    Mad Men (2007)
    Lana Grossman (I), Ron Pipes, Maggie Fung (I), Kate Shorter, Bonita Dehaven i Angie Wells (I) za odcinek "Souvenir"

Najlepsza charakteryzacja w serialu lub programie specjalnym kręconym wieloma kamerami (naturalna)

wygrane
  •  Saturday Night Live
    Saturday Night Live (1975)
    Louie Zakarian, Josh Turi, Amy Tagliamonti za odcinek z Betty White
    Zaproszeni sławni goście występują w parodiach i skeczach.
nominacje
  • Dancing with the Stars
    Dancing with the Stars (2005)
    Melanie Mills, Zena Shteysel, Patti Ramsey Bortoli, Angela Moos, Barbara Fonte-Kunkel, Nadege Schoenfeld za odcinek 901A
  • So You Think You Can Dance
    So You Think You Can Dance (2005)
    Amy Strozzi, Heather Cummings (II), Crystal Wolfchild, Tifanie White, Marie Del Prete, Adam Christopher (II) za odcinki 615 i 616A
  • Teoria wielkiego podrywu
    Teoria wielkiego podrywu (2007)
    Peggy Nichols (I), Ken Diaz i Vikki McCarter za odcinek "The Electric Can Opener Fluctuation"

Najlepsza charakteryzacja w serialu, miniserialu, filmie telewizyjnym lub programie specjalnym (sztuczna)

wygrane
  • Chirurdzy
    Chirurdzy (2005)
    Norman Leavitt, Bari Dreiband-Burman, Thomas Floutz, Bart Mixon, Vincent Van Dyke i Thomas R. Burman za odcinek "How Insensitive"
  • Pacyfik
    Pacyfik (2010)
    Jason Baird (I), Sean Genders, Gregory Nicotero, Jac Charlton, Chad Atkinson, Ben Rittenhouse, Steve Katz (V) i Robert Charlton (III)
nominacje
  • Bez skazy
    Bez skazy (2003)
    Stephanie Fowler, Bari Dreiband-Burman, Thomas Floutz, Bart Mixon, Thomas R. Burman i Vincent Van Dyke za odcinek "Enigma"
  • Castle
    Castle (2009)
    Debbie Zoller, Steve Prouty i Todd McIntosh za odcinek "Vampire Weekend"
  • Czysta krew
    Czysta krew (2008)
    Brigette A. Myre, Ned Neidhardt, Bernard Eichholz, Anthony Allen Barlow, Sam Polin, Danielle Noe (I), Todd Masters i Dan Rebert za odcinek "Scratches"

Najlepsza choreografia

wygrane
  • So You Think You Can Dance
    So You Think You Can Dance (2005)
    Mia Michaels za układy "Gravity" i "Addiction & Koop Island Blues & One"
    Tancerze wyszkoleni w każdym rodzaju tańca, od baletu po hip-hop, konkurują o tytuł najlepszego.
nominacje

Najlepsza czołówka

wygrane
nominacje

Najlepsza gra głosem

wygrane
  • Simpsonowie
    Simpsonowie (1989)
    za odcinek "Once Upon A Time In Springfield"
    Niezwykłe losy pięcioosobowej rodziny Simpsonów mieszkającej w miasteczku Springfield.
nominacje

Najlepsza kompozycja muzyczna w mini serialu, filmie telewizyjnym lub programie specjalnym (oryginalna dramatyczna ścieżka dźwiękowa)

wygrane
  • Temple Grandin
    Biograficzna opowieść o Temple Grandin, kobiecie dotkniętej autyzmem, która pomimo choroby została ekspertem w dziedzinie hodowli bydła.

Najlepsza kompozycja muzyczna w serialu (oryginalna dramatyczna ścieżka dźwiękowa)

wygrane
  • 24 godziny
    24 godziny (2001)
    za odcinek "3:00 PM - 4:00 PM"
    Agent CTU Jack Bauer ma 24 godziny, by zapobiec zamachom terrorystycznym w USA.
nominacje

Najlepsza oryginalna muzyka i słowa

wygrane
  • Detektyw Monk
    Detektyw Monk (2002)
    za piosenkę "When I'm Gone" do odcinka "Mr. Monk And The End Part II"
    Konsultant policji cierpiący na nerwicę natręctw rozwiązuje zagadki kryminalne.
nominacje
  •  Saturday Night Live
    Saturday Night Live (1975)
    Aleric Banks, Andy Samberg, Akiva Schaffer i Jorma Taccone za piosenkę "Shy Ronnie" do odcinka z Blake Lively
  • Głowa rodziny
    Głowa rodziny (1999)
    Walter Murphy i Seth MacFarlane za piosenkę "Down's Syndrome Girl" do odcinka "Extra Large Medium"
  • Jak poznałem waszą matkę
    Jak poznałem waszą matkę (2005)
    Carter Bays, Craig Thomas za utwór "Nothing Suits Me Like A Suit" do odcinka"Girls Vs. Suits"
  • Treme
    Treme (2010)
    Steve Earle (I) za piosenkę "This City" z odcinka "I'll Fly Away"
  • Wołanie o pomoc
    Wołanie o pomoc (2004)
    Peter Tolan i Brad Hatfield za piosenkę "How Lovely To Be A Vegetable" z odcinka "Disease"

Najlepsza reżyseria miniserialu, filmu telewizyjnego lub dramatycznego programu specjalnego

wygrane
  • Temple Grandin
    Biograficzna opowieść o Temple Grandin, kobiecie dotkniętej autyzmem, która pomimo choroby została ekspertem w dziedzinie hodowli bydła.

Najlepsza reżyseria serialu dramatycznego

wygrane
  • Dexter
    Dexter (2006)
    za odcinek "The Getaway"
    Dexter prowadzi podwójne życie. Za dnia jest cenionym specjalistą ds. krwi w departamencie policji, a nocą zabija złoczyńców, którzy wymykają się organom sprawiedliwości.
nominacje

Najlepsza reżyseria serialu komediowego

wygrane
  • Glee
    Glee (2009)
    za odcinek pilotażowy
    Nauczyciel hiszpańskiego z Ohio przejmuje opiekę nad licealnym chórem szkolnym. Postanawia przywrócić mu dawną świetność.
nominacje

Najlepsza reżyseria techniczna, praca kamer, kontrola video w serialu

wygrane
  • Dancing with the Stars
    Dancing with the Stars (2005)
    za odcinek 909A
    Konkurs, w którym celebryci w parze z profesjonalnym tancerzem konkurują ze sobą o tytuł najlepszego.
nominacje
  •  Saturday Night Live
    Saturday Night Live (1975)
    Steven Cimino, Johnny Pinto (II), Paul Cangialosi, Len Wechsler, Barry Frisher, Eric Eisenstein, Susan Noll, Frank Grisanti za odcinek z Josephem Gordon-Levittem
  • Teoria wielkiego podrywu
    Teoria wielkiego podrywu (2007)
    John Pierre Dechene, James Hitchcock, Richard Price (IV), Brian 'Army' Armstrong, Devin Atwood i John O'Brien (IX) za odcinek "The Adhesive Duck Deficiency"

Najlepsza scenografia w miniserialu lub filmie telewizyjnym

wygrane

Najlepsza scenografia w serialu kręconym przy użyciu jednej kamery

wygrane

Najlepsza scenografia w serialu kręconym przy użyciu wielu kamer

nominacje

Najlepsze efekty specjalne w miniserialu, filmie telewizyjnym lub programie specjalnym

wygrane
  • Pacyfik
    Pacyfik (2010)
    John E. Sullivan, Joss Williams, David Taritero, David Goldberg (I), Angelo Sahin, Marco Recuay, William Mesa, Chris Bremble i Jerry Pooler za część piątą
    Prawdziwa historia trzech żołnierzy Korpusu Piechoty Morskiej Stanów Zjednoczonych, którzy walczą z Japończykami na wyspach Pacyfiku podczas II Wojny Światowej.
nominacje
  • Ben 10: Obcy rój
    Ben 10: Obcy rój (2009)
    Evan Jacobs (I), Sean McPherson (I), Andrew Orloff i Brent Young (I)
  • Pacyfik
    Pacyfik (2010)
    John E. Sullivan, Joss Williams, David Taritero, Peter Webb (I), Dion Hatch, John P. Mesa, Jerry Pooler i Paul Graff (III) za część pierwszą
  • Wirtualne sny
    Wirtualne sny (2009)
    Gary Hutzel, Mike Gibson (II), Andrew Karr, Ryan Schroer, Pierre Drolet (II), Heather McAuliff, Derek Ledbetter, Alec McClymont i Daniel Osaki

Najlepsze efekty specjalne w serialu

wygrane
  • CSI: Kryminalne zagadki Las Vegas
    CSI: Kryminalne zagadki Las Vegas (2000)
    za odcinek "Family Affair"
    Zespół specjalistów z laboratorium kryminalistycznego poszukuje dowodów zbrodni podczas rozwiązywania morderstw występujących w Las Vegas.
nominacje

Najlepsze fryzury w miniserialu lub filmie telewizyjnym

wygrane
  • Emma
    Emma (2009)
    Anne Oldham
    Młoda Emma uważa się za ekspertkę w kojarzeniu par, nie potrafi jednak rozwiązać własnych problemów sercowych.
nominacje

Najlepsze fryzury w serialu kręconym jedną kamerą

wygrane
  • Mad Men
    Mad Men (2007)
    Lucia Mace, Anthony Wilson, Mary Guerrero, Peggy Semtob za odcinek "Souvenir"
    Nowy Jork, lata 60. Ceniony spec od reklamy wspina się po szczeblach kariery, lecz tajemnice dotyczące jego przeszłości zaczynają niszczyć zarówno jego życie zawodowe, jak i osobiste.
nominacje
  • Castle
    Castle (2009)
    Toni-Ann Walker, Yuko T. Koach, Lillie S. Frierson za odcinek "Vampire Weekend"
  • Dynastia Tudorów
    Dynastia Tudorów (2007)
    Dee Corcoran za odcinek "Sixth And The Final Wife"
  • Glee
    Glee (2009)
    Stacey K. Black, Mary G. Stultz, Roxanne N. Sutphen, Gina Bonacquisti za odcinek "The Power of Madonna"
  • Glee
    Glee (2009)
    Lynda K. Walker, Ann Marie Luddy, Michael Ward, Gina Bonacquisti za odcinek "Hairography"
  • State of the Union
    State of the Union (2008)
    Martin Samuel i Colleen LaBaff za odcinek pierwszy trzeciego sezonu

Najlepsze fryzury w serialu lub programie specjalnym kręconym wieloma kamerami

wygrane
  • Dancing with the Stars
    Dancing with the Stars (2005)
    Mary Guerrero, Kim Messina, Jennifer Guerrero-Mazursky, Maria Valdivia, Cynthia P. Romo, Cyndra Dunn za odcinek 902A
    Konkurs, w którym celebryci w parze z profesjonalnym tancerzem konkurują ze sobą o tytuł najlepszego.
nominacje
  •  Saturday Night Live
    Saturday Night Live (1975)
    Bettie O. Rogers, Jodi Mancuso, Inga Thrasher, Jennifer Serio Stauffer, Cara Hannah Sullivan, Christal Schanes za odcinek z Betty White
  • Dwóch i pół
    Dwóch i pół (2003)
    Pixie Schwartz, Krista Borrelli, Ralph M. Abalos, Janice Zoladz za odcinek "That's Why They Call It Ballroom"
  • Jak poznałem waszą matkę
    Jak poznałem waszą matkę (2005)
    Grace Hernandez, Jennifer Guerrero za odcinek "Dopplegangers"

Najlepsze indywidualne osiągnięcie w animacji

wygrane

Najlepsze kostiumy w miniserialu, filmie telewizyjnym lub programie specjalnym

wygrane
  • Życie w Cranford
    Życie w Cranford (2007)
    Alison Beard za część drugą
    Anglia lata 40-te XIX wieku, rok z życia mieszkańców małego miasteczka Cranford stających w obliczu licznych zmian.
nominacje

Najlepsze kostiumy w serialu

wygrane
  • Dynastia Tudorów
    Dynastia Tudorów (2007)
    za odcinek "As It Should Be"
    Młody Henryk VIII zasiada na tronie Anglii, nieugięcie dążąc do spełnienia swoich ambicji.
nominacje

Najlepsze osiągnięcie kreatywne w mediach interaktywnych - fikcja

nominacje

Najlepsze zdjęcia w miniserialu lub filmie telewizyjnym

wygrane
  • Życie w Cranford
    Anglia lata 40-te XIX wieku, rok z życia mieszkańców małego miasteczka Cranford stających w obliczu licznych zmian.

Najlepsze zdjęcia w programie dokumentalnym

wygrane
  • Życie
    Życie (2009)
    zespół operatorski za odcinek "Challenges Of Life"
nominacje

Najlepsze zdjęcia w serialu godzinnym

wygrane
nominacje

Najlepsze zdjęcia w serialu półgodzinnym

wygrane
  • Trawka
    Trawka (2005)
    za odcinek "A Modest Proposal"
    Po zaskakującej śmierci męża mieszkająca na przedmieściach Nancy Botwin podejmuje się nowej pracy - sprzedaży marihuany.
nominacje

Najlepszy dobór obsady miniserialu, filmu telewizyjnego lub programu specjalnego

wygrane
  • Pacyfik
    Pacyfik (2010)
    Prawdziwa historia trzech żołnierzy Korpusu Piechoty Morskiej Stanów Zjednoczonych, którzy walczą z Japończykami na wyspach Pacyfiku podczas II Wojny Światowej.
nominacje

Najlepszy dobór obsady serialu dramatycznego

wygrane
  • Mad Men
    Mad Men (2007)
    Nowy Jork, lata 60. Ceniony spec od reklamy wspina się po szczeblach kariery, lecz tajemnice dotyczące jego przeszłości zaczynają niszczyć zarówno jego życie zawodowe, jak i osobiste.
nominacje

Najlepszy dobór obsady serialu komediowego

wygrane
  • Współczesna rodzina
    Trzy różne, ale spokrewnione rodziny mierzą się z problemami i utrapieniami w swój własny, komiczny sposób.

Najlepszy dokumentalny program dla dzieci

Najlepszy dźwięk w miniserialu lub filmie telewizyjnym

wygrane

Najlepszy dźwięk w programie dokumentalnym

wygrane
nominacje

Najlepszy dźwięk w serialu komediowym lub dramatycznym (godzinnym)

wygrane
  • Glee
    Glee (2009)
    za odcinek "The Power of Madonna"
    Nauczyciel hiszpańskiego z Ohio przejmuje opiekę nad licealnym chórem szkolnym. Postanawia przywrócić mu dawną świetność.
nominacje

Najlepszy dźwięk w serialu komediowym, dramatycznym (półgodzinnym) lub animowanym

wygrane
nominacje

Najlepszy montaż dźwięku w miniserialu, filmie telewizyjnym lub programie specjalnym

wygrane

Najlepszy montaż dźwięku w programie dokumentalnym kręconym jedną lub wieloma kamerami

wygrane

Najlepszy montaż miniserialu lub filmu telewizyjnego kręconego przy użyciu jednej kamery

wygrane
  • Temple Grandin
    Biograficzna opowieść o Temple Grandin, kobiecie dotkniętej autyzmem, która pomimo choroby została ekspertem w dziedzinie hodowli bydła.
nominacje

Najlepszy montaż programu dokumentalnego

nominacje

Najlepszy montaż serialu dramatycznego kręconego przy użyciu jednej kamery

wygrane
nominacje

Najlepszy montaż serialu komediowego kręconego przy użyciu jednej lub wielu kamer

wygrane
  • Współczesna rodzina
    Współczesna rodzina (2009)
    za odcinek pilotażowy
    Trzy różne, ale spokrewnione rodziny mierzą się z problemami i utrapieniami w swój własny, komiczny sposób.
nominacje

Najlepszy muzyczny motyw przewodni

wygrane

Najlepszy program animowany

nominacje

Najlepszy scenariusz miniserialu, filmu telewizyjnego lub dramatycznego programu specjalnego

wygrane

Najlepszy scenariusz serialu dramatycznego

wygrane
  • Mad Men
    Mad Men (2007)
    za odcinek "Shut The Door. Have A Seat"
    Nowy Jork, lata 60. Ceniony spec od reklamy wspina się po szczeblach kariery, lecz tajemnice dotyczące jego przeszłości zaczynają niszczyć zarówno jego życie zawodowe, jak i osobiste.
nominacje

Najlepszy scenariusz serialu komediowego

wygrane
nominacje

Najlepszy występ kaskaderski

wygrane
  • FlashForward: Przebłysk jutra
    FlashForward: Przebłysk jutra (2009)
    Danny Weselis za odcinek "No More Good Days"
    Szóstego października 2009 roku wszyscy mieszkańcy Ziemi tracą przytomność na 2 minuty i 17 sekund. Podczas letargu doznają wizji przyszłości.
nominacje
  • 24 godziny
    24 godziny (2001)
    Jeff Cadiente za odcinek "6:00 PM - 7:00 PM"
  • Chuck
    Chuck (2007)
    Merritt Yohnka za odcinek "Chuck Vs. The Tic Tac"
  • Człowiek Cel
    Człowiek Cel (2010)
    Dean Choe za odcinek "Run"
  • Dr House
    Dr House (2004)
    Jim Vickers (I) za odcinek "Brave Heart"