Blog Filmwebu
RSS
Dowiedz się, co się dzieje na Filmwebie. Bądź na bieżą…co ze zmianami w serwisie: jako pierwszy / pierwsza poznawaj nowinki techniczne i innowacyjne funkcje Filmwebu.

Wpis został dodany do obserwowanych

Zarządzać obserwowanymi blogami i wpisami możesz na stronie Obserwuję > blogi

Obserwujesz ten wpis

Zarządzać obserwowanymi blogami i wpisami możesz na stronie Obserwuję > blogi

Przestałeś obserwować wpis

Blog został dodany do obserwowanych

Zarządzać obserwowanymi blogami i wpisami możesz na stronie Obserwuję > blogi

Obserwujesz tego bloga

Zarządzać obserwowanymi blogami i wpisami możesz na stronie Obserwuję > blogi

Przestałeś obserwować bloga

Informacja dla użytkowników AdBlocka
| 195 komentarzy
Drodzy Użytkownicy,

Ci z Was, którzy posiadają zainstalowanego AdBlocka, mogli zauważyć, że na niektórych podstronach serwisu pojawił się komunikat, w którym prosimy Was o wyłączenie blokady reklam – dotyczy to reklam tylko i wyłącznie na Filmwebie. Rozumiemy, że ta prośba może budzić wiele emocji, dlatego prosimy Was, abyście przeczytali, dlaczego zdecydowaliśmy się na takie rozwiązanie.

W ciągu 19 lat istnienia Filmwebu udało nam się wspólnie stworzyć największy w Polsce serwis poświęcony kinu i telewizji oraz drugą największą bazę filmową na świecie. Każdego dnia setki tysięcy osób korzysta z zasobów Filmwebu, które udostępniamy całkowicie za darmo. Nad prawidłowym funkcjonowaniem serwisu czuwa ponad pięćdziesiąt osób, które dbają zarówno o część redakcyjną strony, jak i jej zaplecze techniczne. Utrzymanie i rozwój tak ambitnego przedsięwzięcia wymaga dużych nakładów finansowych. Reklamy są jedynym źródłem dochodu Filmwebu i bez nich serwis nie mógłby istnieć.

Stale rosnąca liczba użytkowników AdBlocka zmusza wiele serwisów internetowych do stosowania coraz bardziej inwazyjnych form reklamowych. My nie chcemy podążać tą drogą. Naszym celem od zawsze było tworzenie nowoczesnego, sprawnie funkcjonującego i przyjaznego Użytkownikom portalu. W ostatnich miesiącach pod presją rynku testowaliśmy nowe formy reklamowe, które nie wpłynęły pozytywnie na Wasz odbiór strony. Mając to na uwadze, bez względu na koszty, podjęliśmy decyzję o ich wycofaniu. Bardzo zależy nam na tym, aby podobne sytuacje nie miały miejsca w przyszłości.

Chcielibyśmy, aby na Filmwebie pojawiało się jak najmniej reklam, które wpływają na komfort Użytkowników. Do osiągnięcia tego celu potrzebna jest jednak Wasza pomoc. Im więcej osób przychyli się do naszej prośby o wyłączenie blokady reklam na Filmwebie, tym łatwiejsze stanie się utrzymanie serwisu, a tym samym będziemy mogli skupić się na jego rozwoju. Mówiąc wprost: my będziemy mogli poświęcić więcej czasu i energii na rozwój oraz ulepszanie Filmwebu, a Wy otrzymacie w zamian jeszcze lepszą wersję Waszej ulubionej strony. Ponadto AdBlock powoduje problemy w działaniu niektórych elementów serwisu. Wyłączając go na Filmwebie, będziecie mogli bezproblemowo korzystać ze wszystkich dostępnych funkcji.

Zdajemy sobie sprawę, że Filmweb tworzą z nami zaangażowani Użytkownicy, którzy poświęcają swój czas, by powiększać bazę wiedzy o świecie filmu. Jest dla nas oczywiste, że wszystkie zaangażowane w budowę portalu osoby powinny mieć możliwość korzystania z Filmwebu w możliwie najbardziej komfortowy sposób. Dlatego też od dziś wszystkie osoby, które zdobyły przynajmniej 500 punktów za dodawanie materiałów, dostaną możliwość wyłączenia reklam wyświetlanych na stronie. Opcja ta jest już dostępna w ustawieniach Waszych kont. Jeśli nie wiecie, jak z niej skorzystać, w tym miejscu znajdziecie instrukcję: http://www.filmweb.pl/help#II.33

Dziękujemy za wyrozumiałość,

Zespół Filmweb.pl
Nowa strona premier i zapowiedzi
| 9 komentarzy
Od kilku dni możecie korzystać z nowej strony premier i zapowiedzi. W odróżnieniu od poprzedniej wersji, znajdziecie na niej nie tylko listę najnowszych filmów trafiających do polskich kin. Na stronie znalazły się również informacje o bieżących premierach gier. Miłośnicy seriali także powinni znaleźć coś dla siebie, ponieważ na stronie znalazło się zestawienie premier nowych sezonów seriali. Ale to jeszcze nie wszystko. Dla tych, którzy uwielbiają oglądać filmy w domowym zaciszu przygotowaliśmy odświeżone zestawienie nowości na DVD i Blu-ray. Wszystko to w jednym miejscu!


Bez względu na to, czy interesują Was filmy, seriale lub gry, dzięki nowej stronie zawsze będziecie na bieżąco ze wszystkimi oczekiwanymi przez Was premierami. Tymczasem my czekamy na Wasze komentarze i opinie!
Nowe strony na Filmwebie
| 19 komentarzy
Zapraszamy Was do odwiedzania trzech odświeżonych podstron Filmwebu - rankingi, recenzje oraz programy Filmwebu. Największą zmianą na wszystkich podstronach jest nowy, ujednolicony wygląd, który umożliwia wygodną obsługę zarówno na dużych ekranach komputerów, jak i na urządzeniach mobilnych. 

Na stronie rankingów znajdziecie listy najlepiej ocenianych produkcji oraz ludzi kina. Dzięki wygodnym filtrom możecie wyświetlać tylko pozycje spełniające wybrane kryteria. Do dotychczasowych rankingów dołączył zupełnie nowy - ranking produkcji oryginalnych. Znajdziecie na nim najlepiej oceniane filmy i seriale wyprodukowane przez największych dostawców - HBO, Netflix oraz Amazon.


Podstrona recenzji to miejsce dla wszystkich osób lubiących czytać opinie o najnowszych produkcjach trafiających do kin. Oprócz tekstów tworzonych przez naszą redakcję, znajdziecie tu również najnowsze recenzje użytkowników wyróżnionych tytułem zaufanego recenzenta. 


Programy Filmwebu to zbiór autorskich produkcji Filmwebu, przygotowywanych przez naszą redakcję. Oprócz swoich ulubionych programów, takich jak Movie się, Hot Shots czy Dwa oblicza, znajdziecie tu również m.in. wywiady z twórcami kina oraz relacje wideo z najważniejszych wydarzeń filmowych w Polsce i na świecie. Filtry umieszczone na górze strony pozwolą szybko dotrzeć do Waszych ulubionych produkcji.


Z niecierpliwością czekamy na Wasze opinie o nowych podstronach serwisu!
Nowa strona newsów
| 15 komentarzy
Zapraszamy Was do odwiedzania odświeżonej strony newsów. Zebraliśmy na niej wszystkie artykuły informacyjne przygotowywane każdego dnia przez naszą redakcją. Dzięki wygodnym filtrom możecie szybko wyszukiwać artykuły na interesujący Was temat. Mamy nadzieję, że nowa strona stanie się dla Was głównym źródłem informacji ze świata kina. Odnośnik do niej znajdziecie na stronie głównej Filmwebu.

Nowa strona Filmweb Poleca
| 3 komentarze
Z wielką przyjemnością prezentujemy Wam odświeżoną listę Filmweb Poleca. Jak się zapewne domyślacie, znajdziecie na niej wszystkie filmy wyróżnione naszym znakiem jakości, który już od 19 lat nasza redakcja przyznaje najciekawszym produkcjom trafiającym do polskich kin. Gorąco zachęcamy do odwiedzania nowej strony, ponieważ znajdziecie na niej filmy, które naszym zdaniem każdy kinoman powinien zobaczyć.

Zmiany w sposobie wyświetlania ocen filmów
| 40 komentarzy
Kierując się Waszymi licznymi uwagami, postanowiliśmy wprowadzić udoskonalenia prowadzące do wzrostu wiarygodności oceny społeczności poszczególnych filmów, tak aby, jak to tylko możliwe, ograniczyć manipulowanie średnią danej produkcji jeszcze przed polską premierą.

Od teraz średnia ocen dla danego tytułu wprowadzonego do polskiej dystrybucji będzie widoczna na stronie (wraz z liczbą oddanych głosów) dopiero od momentu jego POLSKIEJ PUBLICZNEJ PREMIERY (kinowej, telewizyjnej bądź internetowej, a także dystrybucji ograniczonej). Oczywiście pozostawiamy Wam możliwość oceniania produkcji już od chwili jej premiery w dowolnym miejscu na świecie (np. pokazów podczas festiwali) –  taka ocena będzie widoczna jednak tylko dla Was oraz Waszych filmwebowych znajomych i będzie wliczana do średniej oceny dla tego tytułu. Średnia ta jednak – jak zostało podane – pojawi się przy tytule dopiero w dniu POLSKIEJ PREMIERY PUBLICZNEJ.

Jeśli jednak odstęp czasu między ŚWIATOWĄ PUBLICZNĄ PREMIERĄ (a więc kinową, telewizyjną bądź internetową, a także dystrybucją ograniczoną) a POLSKĄ PUBLICZNĄ PREMIERĄ będzie dłuższy niż trzy miesiące, średnia nie będzie ukrywana.

Liczymy na to, że niniejsza zmiana przysłuży się wyeliminowaniu zakłóceniom w ocenie danych produkcji, które mogły do tej pory wynikać nie z autentycznych emocji, jakie wiążą się z obejrzeniem danego filmu, tylko uprzedzeń i nieuczciwych ataków celowo zawyżających bądź zaniżających średnią ocenę społeczności.

Życzymy powodzenia. I niech Moc będzie z Wami. 
Nowa strona główna Filmwebu
| 48 komentarzy
Jak zapewne zauważyliście, kilka dni temu wystartowała nowa strona główna Filmwebu. Dołożyliśmy wszelkich starań, aby była ona wizytówką całego serwisu. Znajdziecie na niej odnośniki do wszystkich działów oraz prezentację najważniejszych informacji i materiałów opublikowanych na łamach Filmwebu. Wygląd strony został zaprojektowany w taki sposób, aby doskonale prezentowała się zarówno na dużych monitorach, jak i na ekranach urządzeń mobilnych. Nowa strona główna to także zapowiedź przyszłych zmian, które w stopniowo będziemy wdrażali na innych podstronach. 


Strona główna jest obecnie stroną startową dla wszystkich użytkowników. 
Programy telewizyjne w bazie Filmwebu
| 30 komentarzy
Z przyjemnością informujemy, że baza Filmwebu powiększyła się właśnie o nowy rodzaj informacji. Do istniejących zbiorów filmów, seriali, gier oraz osób kina dołączyły programy telewizyjne. Na początek przygotowanych zostało ponad 500 kart najpopularniejszych programów w ramówkach telewizyjnych, a także kultowych zagranicznych produkcji TV, które nie są dostępne u polskich nadawców. 


Podobnie jak w przypadku filmów czy seriali macie możliwość oceniania zarówno samych produkcji, jak i występujących w nich osób. Gorąco zachęcamy także do dyskutowania na ich temat w komentarzach.

Już wkrótce udostępnimy możliwość dodawania nowych programów, dzięki czemu będziecie mogli uzupełnić bazę o swoje ulubione produkcje.

Nowe rankingi na Filmwebie
| 9 komentarzy
Dziś oddajemy do Waszej dyspozycji zestaw nowych rankingów, w których zebraliśmy najpopularniejsze role aktorskie oraz najlepiej ocenianych twórców filmowych. Rankingi zostały stworzone w oparciu o Wasze głosy oddawane na poszczególnych członków obsad.


Występy aktorskie zostały podzielone na cztery kategorie: najlepsze role męskie (odrębne dla filmów i seriali) oraz najlepsze role kobiece (także z uwzględnieniem podziału na filmy i seriale). Własne rankingi otrzymali także reżyserzy, scenarzyści, producenci, operatorzy oraz kompozytorzy. Pomiędzy poszczególnymi rankingami możecie przełączać się za pomocą rozwijanego menu, umieszczonego na górze strony.


Pozycja w rankingu widoczna jest także w profilu filmu, w sekcji "ocena aktorów w filmie", oraz na stronie osoby.


Gorąco zachęcamy Was do dalszego oceniania obsad w filmach i serialach. Pamiętajcie, że to od Waszych głosów zależy przyszły kształt nowych rankingów!
Nowości w programie telewizyjnym
| 6 komentarzy
Jak zapewne wielu z Was zauważyło, w ostatnim czasie wprowadzaliśmy sporo zmian do naszego programu telewizyjnego. Dziś nadszedł czas na ich podsumowanie.

Przede wszystkim znacznie powiększyliśmy listę dostępnych kanałów i obecnie liczy ona niemal 400 pozycji! Znajduje się na niej większość programów oferowanych przez polskich nadawców telewizyjnych. Co ważne, lista jest aktualizowana codziennie i umożliwia przeglądanie programu aż na 14 dni w przód.


Aby ułatwić odnajdowanie interesujących Was programów, wprowadziliśmy możliwość wyboru platformy. Obecnie na liście znajduje się sześciu największych polskich nadawców telewizji. Po wybraniu swojego dostawcy, pojawi się lista oferowanych przez niego programów. Dodatkowo obok nazwy każdego programu widoczny jest numer kanału, na którym jest nadawany.

Ciekawą nowością jest także szybki podgląd wybranych programów. Po najechaniu kursorem na tytuł interesującej Was produkcji, pojawi się pole z podstawowymi informacjami o niej.

Mamy nadzieję, że mieliście już okazje zapoznać się z wprowadzonymi zmianami i przypadły one Wam do gustu. Czekamy na Wasze komentarze!
Ostatnio odwiedzone
wyczyść historię