Karnety na XV Festiwal Etiuda&Anima
od 12 listopada 2008 do 13 listopada 2008 konkurs zakończony
Serdecznie zapraszamy na XV Międzynarodowy Festiwal Filmowy Etiuda&Anima, który odbędzie się w Krakowie w dniach 14-21 listopada 2008 roku. Filmweb objął patrona medialny nad tą imprezą. Dla naszych użytkowników mamy przygotowane karnety na tę imprezę. Aby mieć szansę je zdobyć, wystarczy odpowiedzieć na proste pytanie poniżej.

Festiwal Etiuda&Anima już od piętnastu lat jest miejscem spotkań ciekawych twórców i ambitnych kinomanów, platformą promocji filmowej twórczości studenckiej z najwyższej półki oraz doskonałą formą obcowania z kulturą. Podczas tegorocznych ośmiu festiwalowych dni zaprezentowany zostanie starannie dobrany program, nastawiony na spełnienie oczekiwań najbardziej wymagających widzów.

Organizowany od 1994 r. Festiwal Etiuda (od 2005 r. Etiuda&Anima) jest imprezą poświęconą twórczości studentów szkół filmowych i artystycznych Europy i Świata. Co roku rywalizują oni o indywidualne nagrody: Złote, Srebrne i Brązowe Dinozaury. Festiwal prezentuje pierwsze filmy przyszłych znanych reżyserów ? przedstawia nowe zjawiska i trendy w szkolnictwie filmowym z całego świata.

Rozwój Festiwalu zaowocował w 2005 roku do organizacją pierwszego w Polsce międzynarodowego konkursu profesjonalnej, niezależnej i szkolnej animacji. W konkursie światowej animacji rywalizacja toczy się o statuetki Złotego, Srebrnego i Brązowego Jabberwocky, a walczą o nie mistrzowie i ich studenci, profesjonaliści z artystami niezależnymi oraz twórcy animacji klasycznej z realizatorami animacji komputerowych. Warto w tym miejscu dodać, że animacja jest jedną z najdynamiczniej rozwijających się i zyskujących co raz większą popularność form filmowych na świecie ? Etiuda&Anima to największy i najstarszy festiwal pokazujący dzieła tego gatunku z całego świata.

Program projekcji w CK Rotunda znajdziecie TUTAJ.
Program projekcji w kinie Kijów znajdziecie TUTAJ.