KONKURS

Warszawski Festiwal Filmowy 2017

od 29 września 2017 do 8 października 2017
do wygrania: 3 karnety na Warszawski Festiwal Filmowy 2017
stniejący od roku 1985, Warszawski Festiwal Filmowy wszedł w roku 2009 do elitarnego grona wydarzeń, akredytowanych przez Międzynarodową Federację Stowarzyszeń Producentów Filmowych (www.fiapf.org) jako międzynarodowe konkursowe festiwale filmowe – obok festiwali takich jak Cannes, Wenecja, Berlin, Locarno, San Sebastian, Karlowe Wary, Tokio, Moskwa, Mar del Plata, Montreal, Szanghaj, Kair, Goa czy Tallin.

WFF różni się od innych festiwali programem, tak jak Warszawa różni się od innych miast. Wybierając filmy, zawsze pamiętamy o naszych widzach – o rdzennych warszawiakach, o tych, którzy w Warszawie pracują albo się uczą, oraz o tych, którzy są w naszym mieście przejazdem, na przykład tylko w czasie Festiwalu.

Staramy się, żeby nasi widzowie jak najszybciej mieli dostęp do najnowszych i najbardziej interesujących filmów, żeby mogli obserwować na bieżąco najnowsze trendy światowego kina. Widzowie WFF - zwykle jako pierwsi w Polsce - mogli kiedyś się zapoznać z amerykańskim kinem niezależnym, z kinem azjatyckim, latynoamerykańskim, irańskim, rosyjskim, rumuńskim. Zawsze istotnym elementem był czas, uchwycenie momentu największych sukcesów, wzlotu, apogeum. Chodzi nam o to, żeby pokazać film, zanim dostanie Oscara, doprowadzić do spotkania z warszawską publicznością reżysera, zanim ten zdobędzie nagrodę w Cannes. Nie gonimy za tymi, którzy już zdobyli sławę. Wspaniali reżyserzy tacy jak Michael Haneke, Cristian Mungiu, Paweł Pawlikowski, Ari Folman, Ashgar Farhadi czy Lenny Abrahamson i setki innych byli gośćmi WFF zwykle, zanim osiągnęli największe sukcesy.

Od ponad piętnastu lat rozbudowujemy część branżową WFF. Zdajemy sobie sprawę, że festiwale filmowe są częścią wielkiego mechanizmu, jakim jest światowy przemysł filmowy. Staramy się, żeby dzięki naszej pracy świat zwrócił uwagę na polskie filmy, żeby trafiały one na wielkie festiwale, żeby wchodziły do międzynarodowego obiegu dystrybucyjnego.

Więcej informacji na temat festiwalu znajdziecie na stronie: https://wff.pl/pl


Tegoroczna edycja Warszawskiego Festiwalu Filmowego odbędzie się w dniach 13-22 października. Dla naszych użytkowników mamy trzy karnety upoważniające do wzięcia udziału w całym wydarzeniu. Aby mieć szansę na ich zdobycie, musicie jedynie udzielić odpowiedzi na poniższe pytanie konkursowe. Nagrodzimy autorów najciekawszych zgłoszeń.
Konkurs zakończony!